Snívaj svoj život, než ho začne snívať niekto iný!

Dnes mi prišla meditácia a článok od Reverendky Misy, ktoré ma hodne oslovili. Článok sa volá Dream Your Life or Someone Else Will. Je o tom, že všetci snívame do reality svoj vlastný život – a ak to nerobíme, tak odovzdávame moc iným a oni nám vysnívajú náš život miesto nás! Jedna z Misiných známych to naformulovala: “Otázka neznie, ako vyzerá tvoj sen. Otázka znie: aký sen si?”

Rodíme sa zo snov. Potom dostávame svoje ľudské telo, kde sa spustí záves deliaci tento svet od všetkého ostatného, a zvyšok života trávime snahou rozpamätať sa na svoje sny… a v konečnom dôsledku sa rozpamätáme, že my sme náš sen.

Naše vášne, záľuby, talenty a spirituálne schopnosti predstavujú náš sen, ktorý sa v nás postupne prebúdza. A keď sa začneme rozpamätávať a prebúdzať s väčšou láskou a porozumením, prebehne celým Univerzom záchvev. Od najhmotnejšej reality po tú najjemnejšiu vibráciu prebehne záchvev rozvíjajúceho sa kolektívneho sna, ktorý zasahuje do všetkých rožkov stvorenia…

Ako sa prebúdzame, mali by sme svoje sny naformulovať do slov a urobiť si z nich niečo ako “novoročné predsavzatia” – pretože ak my nebudeme snívať svoj život, budeme žiť život, ktorý pre nás bude snívať niekto iný!

Meditácia My sme náš sen

Nájdeme si tiché, nerušené miestočko.Zľahka dýchame, až kým sa telo a myseľ neskľudnia. Uvedomíme si svoje srdce a dýchame doň. Dýchame, kým myseľ nezostane pokojná a srdce sa neotvorí.

Precíťme svoje telo. Cíťme jeho hustotu – je to hustota spojená s “byť človekom”. Uvedomme si naše zmysly, ktoré skúmajú svet okolo nás a prinášajú nám informácie. Všimnime si naše pocity. Pozorujme, ako náš pocit – dobrý alebo zlý – nás vedie k túžbe zakúsiť väčšiu lásku. Cíťme, ako naša duša pláva v tomto cennom tele. Naša duša sa rozvíja v našej ľudskosti. Precíťme lásku k tomu, že sme hmotné ľudské bytosti. A v tomto rozpoložení si pripomeňme, že sme sen, ktorý zažíva realitu sna, ktorý si sám vytvára… Ponorme sa do vedomia, že sme svoj sen.

Keď sme to dostatočne precítili, zhlboka sa nadýchnime a vydýchnime ústami. Pohýbme prstami na rukách a nohách. Pomaly otvorme oči a do celého dňa si vezmime so sebou vedomie, že sme sen, ktorý sami snívame.

42 thoughts on “Snívaj svoj život, než ho začne snívať niekto iný!

 1. Ahojte, mozno troska od veci, ale som si spomenula na tento citat pri citani tohoto clanku:
  Každé ráno vstávate bez cieľa a čudujete sa, prečo si večer nelíhate s nejakým úspechom. Väčšina ľudí nemá životný cieľ. Žijú zo dňa na deň a riešia len každodenné problémy. Kto nemá svoj cieľ je manipulovateľný a pracuje pre splnenie cieľov a snov iných ľudí.

  Like

 2. no, to je vlastne pravda quixotic..
  Ale ja mám občas pocit že by som chcela žiť tak aby niekto sníval môj život, a žiť si len tak zo dňa na deň… prídem si totiž že už som z reality prešla len na sny a mám neustále samé malé aj veľké ciele a akosi… príde mi to ako veľká naháňačka v mojej vymyslenej bubline. Preto myslím, že nie je vždy také zlé žiť “zo dňa na deň”

  Like

  • Ja tiež žijem zo dňa na deň… včerajšok je len spomienka a zajtra som ešte nežil 😀 a kedže viem, že život je sen, tak si všetulíčko vysnívam hi hi 😀
   “môžem byť, čím len chcem ” 😀 “Helar… ty sa mi krásne snívaš ” 😀
   Mám jeden pekný sen na predaj – názov “Kaktus je pichľavááá …potvora 😕 “

   Like

   • Čiki,

    tento tvoj komentár vysoko prevýšil moje IQ 😦 … Fňuk! Čo to máš s kaktusmi?

    A nehnevaj sa – nemohol by si si na snívanie nájsť niekoho mladšieho a pohľadnejšieho než starú, plesnivú ježibabu? 😀

    Like

   • Popichal som sa o kaktus v izbe… a potom som si povedal, že je to len sen a znova som ho chytil a tá potvora ma znovu pichla hi hi hi 😀

    Like

   • Tie vypúlené oči znamenajú, že 5 min. pred prečítaním Čikiho komentára o kaktuse, som sa pri utieraní okennej parapety popichala na kaktuse. Jeden tŕň si neviem vybrať…
    Niežeby som nejako extra vyhľadávala udičky, ale toto si neviem vysvetliť… Buď som nemehlo čo nedáva pozor, alebo niečo iné 😆 Hm. 😯

    Like

   • a teraz niečo zo zápiskov 😀

    Počúvaj, ó človeče, pi z mojej múdrosti. Uč sa tajomstvu, ktoré je Majstrom Času. Uč sa, ako tí, ktorých nazývaš Majstrami, ktorí sú schopní si pamätať minulé životy. Veľkolepé je tajomstvo, avšak teraz ľahké pre majstra, poskytujúce ti ovládanie času. Keď k tebe smrť rýchlo pristupuje, neboj sa, ale vedz, že si majstrom Smrti. Uvoľni svoje telo, nevzdoruj napätiu. Umiestni v svojom srdci plameň Duše. Rýchlo potom preleť k sídlu trojuholníka. Zadrž na chvíľu, potom pohni sa k cieľu. Tento cieľ je miesto medzi tvojim obočím, miesto, kde pamäť života musí mať kontrolu. Zadrž svoj plameň tu v tvojom sídle mozgu, kým prsty smrti uchopia tvoju Dušu. Potom, ako prejdeš cez štádium premeny, istotne spomienky na život prejdú tiež. Potom bude minulosť v jednote s prítomnosťou. Potom bude spomienka na všetko uchovaná. Oslobodený ty budeš od všetkého úpadku. Veci z minulosti budú žiť v dnešku.

    Tak čo pamätám si alebo nepamätám hi hi hi 😀

    Like

   • takže toto je posolstvo toho kaktusa 😛 Pamätáš, pamätáš… Stratila som reč. (a to sa tak často nestáva)

    Like

   • je v tom odpoveď aj pre nrayn v článku Kde leží náš “bod n…
    a všimni si časy príspevkov hi hi hi 😀

    Like

   • Počúvaj, ó človeče. Vezmi si z mojej múdrosti. Dozveď sa o hlboko ukrytých mystériách vesmíru. Dozveď sa o Myšlienke, ktorá rástla v hlbine, prinášajúc do vesmíru Poriadok a Harmóniu.
    Vedz, ó človeče, že všetko, čo existuje, má bytie len kvôli Zákonu. Poznaj Zákon a budeš slobodný, nikdy nespútaný okovami tmy.
    Ďaleko, cez zvláštne priestory, cestoval som do hĺbky priepasti času, dozvedajúc sa nezrozumiteľné a ešte nezrozumiteľnejšie mystériá, až kým sa na konci všetko odhalilo. Vedz, že mystérium je mystériom iba vtedy, keď je to vedomosť človeku neznáma. Keď preskúmaš srdce všetkej mystérie, vedomosť a múdrosť budú isto tvoje.
    Hľadaj a spoznaj, že Čas je tajomstvom, pomocou ktorého sa môžeš oslobodiť od tohoto priestoru.
    Dlho som ja, Thóth, hľadal múdrosť; áno, a budem ju hľadať do konca večnosti, pretože viem, že vždy pred postúpením sa pohne cieľ, ktorý sa snažím dosiahnuť. Dokonca Páni Cyklov vedia, že ešte Oni nedosiahli cieľ, pretože so všetkou ich múdrosťou oni vedia, že Pravda vždy rastie.
    Raz, v čase minulom, hovoril som s Prebývajúcim. Opýtal som sa ho na mystérium času a priestoru. Položil som mu otázku, ktorá vyvstala v mojom bytí, hovoriac: “Ó Majster, čo je čas?”
    Potom ku mne prehovoril On, Majster: “Vedz, ó Thóth, na začiatku bola prázdnota a ničota: večná, nekonečná ničota. A do ničoty prišla myšlienka, zmysluplná, všeprenikajúca, a naplnila Prázdnotu. Neexistovala žiadna hmota, len sila, pohyb, vibračný vír účelnej myšlienky, ktorá naplnila Prázdnotu.”
    A opýtal som sa Majstra, hovoriac: “Bola táto myšlienka večná?” A odvetil mi Prebývajúci, hovoriac: “Na začiatku bola večná myšlienka, a aby myšlienka bola večná, musí existovať čas. Tak do všeprenikajúcej myšlienky vyrástol Zákon Času. Áno, čas, ktorý existuje skrze všetok priestor, plynúci hladkým, rytmickým pohybom, ktorý je večne v stave znehybnenia. Čas sa nemení, ale všetky veci sa menia v čase. Pretože čas je sila, ktorá drží udalosti oddelené, každú na svojom náležitom mieste. Čas nie je v pohybe, ale ty sa pohybuješ skrze čas, ako sa tvoje vedomie pohybuje od jednej udalosti k druhej. Áno, prostredníctvom času existuješ, všetko vo všetkom, večná Jedna existencia. Vedz, že hoci ste v čase oddelení, predsa stále ste Jedno vo všetkých existujúcich časoch.” Prestal potom hlas Prebývajúceho, a odišiel som uvažovať o čase. Pretože som vedel, že v týchto slovách leží múdrosť a cesta na preskúmanie mystérií času.
    Často som uvažoval nad slovami Prebývajúceho. Potom som sa snažil vyriešiť mystérium času. Zistil som, že čas sa pohybuje cez zvláštne uhly. Predsa len prostredníctvom zakrivení som mohol dúfať, že dosiahnem kľúč, ktorý by mi poskytol prístup k časopriestoru. Zistil som, že len pohybovaním sa nahor a predsa znovu pohybovaním sa vpravo som sa mohol oslobodiť od času tohoto pohybu.
    Vystúpil som zo svojho tela, pohyboval som sa pohybmi, ktoré ma menili v čase. Zvláštne boli pozoruhodnosti, ktoré som videl na svojich cestách, mnohé mystériá, ktoré sa otvorili pohľadu. Áno, videl som počiatok človeka, dozvedel som sa z minulosti, že nič nie je nové.
    😀

    Like

   • 😯 No, beriem na vedomie odstrelenie tretieho kaktusu… Hm.
    Takže nahor a vpravo… 😀 (to som teda netušila že smaragdové dosky sú egyptské, hanba mi!)
    Sakra, samé zvláštnosti. Thoth… Hanuman… 😕

    Like

   • Nie sú Egyptské 😀 aj my sme písali obrázkovým písmom,ľahko sa učilo
    a skrývalo v sebe nielen význam slova alebo stavu duše ale aj zvukovú škálu a ešte aj počet čiže číselný rad, … 😀 šetrilo miestom a aj po
    100 000-ročiach sa dalo preložiť bez väčšej námahy pri určitom stupni vývoja zeme … 😀 hm 😕

    Like

   • takže Atlantída??? No ale tento Thoth nie je totožný s tým egyptským??? (boh učenia a múdrosti)

    Like

   • niekedy sa niekto narodí na Ibize alebo na inom ostrove, ale vyučuje
    v Egypte ,vtedy”Khém” a keď že ľudia tam žili len v jaskyniach…bolo čo učiť hi hi hi 😀

    Like

   • hm, takže takto to bolo… Ó Majstre, a čo ostatné “božstvá”??? Tiež boli z ostrova??? 😛 Alebo len Thoth?
    A tí čo sa zachránili, všetci išli do Khému??? Alebo aj niekde inde?

    Like

 3. Ja si myslim, ze “dnes” je vysledkom cinov minulych dni, iba ked dnes nieco urobim pre svoj sen, v buducnosti ho mozem zit. Od mala som chcela byt bosorka, no nijake vlohy som na to nikdy nemala, tak teraz sa musim ucit aby som si v buducnosti mohla splnit svoj sen. (pravdepodobne mi to bude este dlho trvat 😦 “Nenechám se odradit, protože každý špatný pokus, který mám za sebou, je dalším krokem vpřed. Thomas A. Edison”)
  Dakujem ze Vas tu vsetkych mam 🙂

  Like

  • Čikitet
   Snaž sa, ó človeče, spoznať cestu, ktorá vedie cez priestory, ktoré sú tvorené ďalej v čase. Nezabúdaj, ó človeče, pri všetkom tvojom hľadaní, že Svetlo je cieľom, ktorý sa máš snažiť dosiahnuť. Hľadaj vždy Svetlo na svojej ceste a vždy pre teba ten cieľ pretrvá. Nedovoľ nikdy svojmu srdcu, aby sa obrátilo k temnote. Svetlom nechaj svoju Dušu byť, slnkom na ceste. Vedz, že vo večnom jase, ty budeš vždy nachádzať svoju Dušu ukrytú vo Svetle, nikdy nepripútanú otroctvom k temnote, vždy žiari vpred Slnko Svetla.
   Áno, vedz, hoci ukrytá v temnote, tvoja Duša, iskra skutočného plameňa, existuje. Buď v Jednote s najväčším zo všetkých Svetiel. Nájdi pri Zdroji Koniec svojho cieľa. Svetlo je život, pretože bez veľkého Svetla nič nemôže nikdy existovať. Vedz, že vo všetkej stvorenej hmote, srdce Svetla vždy existuje. Áno, hoci spútané v temnote, vnútorné Svetlo stále existuje………a tak dále
   …..pekné myšlieky smaragdových dosiek vieš ich spamäti, či kopíruješ???

   Like

   • Neviem ich naspamäť … ty by si sa svoje odkazy, ďalším pokoleniam učila naspamäť? 😀 😀 a ešte ak ten preklad z hieroglifického písma nie je úplný a chýbajúcu časť smaragdových dosiek, ešte nie je možné zverejniť pre tajomstvá, ktoré by sme nezvládli a dopadli by sme ako Atlantída ? ?
    Vyberám z nich časti, ktoré sa hodia aby ste ich prečítali a niečo múdrosti pochopili hi hi 😀 a je dobré hľadať pravdu v každej knihe
    napr. aj vo filmoch… trebárs “Nekonečný príbeh… 😀 niekto to zobral ako rozprávku, ale niekto v tom vidí múdrosť vekov a poznanej pravdy.. 😀
    Každý film vzniká na nejakej skúsenosti hi hi hi 😀
    Alebo hviezdné vojny 😕 Tak isto Biblia alebo Korán alebo iné príbehy dávnych vekov … treba sa len pozrieť za závoj príbehu a nájdete pravdu hi hi hi :D… 😛

    Like

   • Akurat som si pozeral videa o Iluminatoch 😛 Ti co proti tomu bojuju si neuvedomuju ze takto to este len viac prehlbia. Kazda akcia vyvola reakciu. Laska cize odovzdatie nic nesudi ale nechava prejavit kazdu vec taka ako je, preto ma taku nesmiernu silu. Ak chceme chapat tento svet tak ho staci proste prijat taky aky je a vlastnim pricinenim sa ho mozme pokusat zmenit. To co sa momentalne deje na svete je to ze ludia si myslia ze svet sa deli na nieco dobre a zle. Ak takto budu ludia rozmyslat nadalej tak si sami privodia zkazu. Neviem preco ale ja sa na to doslovne tesim 😛 zmena je zivot no nie ? Treba len pochopit aku silu ma ludska myslienka. Viete co je to odovzdatie ? Kracate v zime po ulici a zafuka vietor. Nesnazite sa ho zmenit na teplo ale prijmete jeho surovu podstatu taka ako je. Dokonca aj zima sa da transformovat na pocit tepla ak ju nechate tim cim je. To comu nevzdorujes ti nemoze urobit nic. To co milujes ti prinasa radost ! Svet je taky aky je clovek ktory nanho hladi.

    Like

   • nepátrať? však bol si to ty 😀 a môže ich dakto teda zverejniť?… nedopadli lebo nie sme Atlantída xD

    Like

  • No a smaragd a zlato nepodliehajú ionizácii ,,, a v tých tabuliach je zakódovaný zákon vesmíru… hi hi 😀 čiže aj života hm 😕

   Like

   • čítam, čítam, čo ma nikdy nebavilo, k smaragdovým doskám sa vraciam, mudrosť ukrytú majú , kybalion som si kúpila, tak snažím sa ho prečítať a pochopiť ,hladám samú seba , čo je tiež ťažké.

    Like

 4. Ahojte. Ja by som mala na vás otázku 🙂 Nesúvisí to síce tak úplne s týmto článkom ale s meditáciou. Pri meditácií chodievam na jedno miesto. Je to taká zátoka, s pieskom, morom, svieti mesiac 🙂 keď som si tak naposledy meditovala na tom mieste, prišiel za mnou biely vlk ktorý mal čierno žlté nádherné oči. Necítila som z neho strach ani nič podobne. Zrazu ma zavolal nech ho nasledujem. Prišli sme na okraj tej zátoky a tam som len videla nádhernú oblohu s plno hviezdami a planétami. Viem že najvýraznejšia planéta a najbližšie k nám bola planéta s prstencom. Myslím že to bol Saturn 🙂 Zrazu mi vlk povedal že mam skočiť (mimochodom rozprávali sme sa bez slov), tak som skočila. Padala som pomaly popri hlinenej stene. Zrazu z nej vystúpil obrys v tvare postavy a vravel že sa mam tej steny dotýkať a naberať energiu. Poslúchla som. Po chvíli sa pri mne objavil znovu ten vlk. Objala som ho a rozplakala sa. Ale nie od smútku. Cítila som sa taká naplnená vo svojom vnútri. Neviem to presne opísať.Bol to pre mňa hrozne silný zážitok, lebo aj keď som sa prebudila z meditácie, stále som sa cítila vo svojom vnútri tak zvláštne a tiekli mi slzy. Nikdy sa mi predtým nič také nestalo a to už chodím meditovať na to miesto veľmi dlho, tak by som rada vedela čo si o tom myslíte 🙂

  Like

 5. Viola,
  všetko ja raz prvý krát…teš sa ! 🙂 urobila si krok…to je pokrok 🙂
  Nie je podstatné, čo si o tom maslíme “my”, ale ako to cítiš ty…ja sa z toho veeeľmi teším a prajem ti veľa krásnych ciest, zážitkov, pocitov…

  Like

 6. quixotic a aké zvláštne vlohy si predstavuješ na splnenie tvôjho sna?? Lebo ja si nemyslím že by nejaké “zvláštne” a tým myslím výnimočné schopnosti boli nutné.
  Ale na druhej strane možno som zle pochopila čo si myslela, keď tak ma pouč, prosím 🙂

  Like

 7. Willow, pochybujem ze ja som ten clovek co ma niekoho poucat, poprve. A myslim tym sebazdokonalovat naucit sa ovladat, vnimat, a citit. Mam pocit ze som tieto veci velmi dlho potlacala. Hlavne zvysit svoju osobnu energiu a naucit sa s nou pracovat. Ci hovorim zle? ber ma prosim ako silneho amatera. 🙂

  Like

 8. Quixotic: sebazdokonalovanie prichádza samo časom a tým že robíme veci, ktoré nás bavia, ovládať sa dá naučiť ak máš preto dobrý dôvod, vnímať a cítit sa nemusíš učiť ani to nikde zháňať, máš to rovno v sebe. Nemusíš to dokonca ani hľadať, len si to uvedomiť. Si ľudská bytosť a napriek tomu že si to potláčala z akých koľvek dôvodov (čo ma mrzí), je to v tebe už určite dlhú dobu a vždy to tam bude. Svôj sen nemusíš snívať dopredu, ale žiť hneď. To je niečo ako dar, dokázať sa odpútať od vecí kvôli ktorým vidíme realitu ako tvrdú a krutú. A to je jediná vec ktorú sa musíme naučiť, ak ju nevieme.

  Teda aspoň podľa mňa 🙂

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.