Chcem alebo nechcem?

do_not_wantPrišlo mailom od Apryl Jensen:

Zistili ste už niekedy, že ako si žijete svoj život, z času na čas sa zastavíte a skonštatujete: “Hmmm… Nie som taký spokojný, ako som býval… Čo sa stalo?”

Zisťujete, že ste podráždenejší alebo že máte z času na čas menej nadšenia?

To sa stalo aj mne a našla som si úžasný spôsob, ako sa znova napojiť na zdroj lásky a energie, ktorú potrebujem pre život. Je to také jednoduché, že neuverite. Ale stačí vyskúšať!

Tu je to tajomstvo:

Keď zistíte, že máte pocit odtrhnutosti a mrzutosti, alebo sa len necítite úplne v pohode, znamená to, že ste dovolili svojim myšlienkam, aby bežali z autopilota. A pre mnohých ľudí to značí, že sa negativita znova prepašovala do pokojného jazierka pohody, ktoré sa v sebe snažíme vytvoriť.

Riešenie? Vezmeme opraty späť do vlastných rúk tým, že si položíme dve otázky: CHCEM… alebo NECHCEM?

A znova sa venujme svojim myšlienkam. Pozorujme, čo od nás žiadajú. Spýtajme sa sami seba, či je to niečo, čo chceme zažívať… alebo niečo, čo zažívať nechceme?

Ak niečo spadne do kategórie “nechcem”, nájdime si pre danú vec lepší pocit, nejaké “chcem”. (Nie nutne “ja s ním nechcem byť v jednej miestnosti” nahradiť “chcem, aby zmizol”, to len jednu negativitu nahrádzame inou; aby sme ju nahradili pozitivitou, potrebujeme preformulovať “chcem sa na jeho frflaní zabávať”.)

Apryl Jensenová sľubuje, že nabudúce nám ukáže, ako sa preladiť. Dovtedy si len všímajme svoje myšlienky. Hodne to pomôže už samé o sebe.

A ja, hoci sa obvykle na autopilota môžem spoľahnúť, že spochybní moju negativitu, idem cvičiť tiež… pretože v poslednej dobe mám problém byť to najosvietenejšie, čo práve dokážem byť. 😛

DoNotWant

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s