Pokojné vody priťahujú drámu – o spirituálnych zemetraseniach

IMG_2401Dnes som objavila fejsbukovú stránku Soulful Intentions a tam som sa potkla o úvahu, ktorá sa mi nesmierne hodí práve teraz a práve taká, aká je: Tichá voda k sebe priťahuje veľa drámy.

Je to o tom, že v niektoré dni sa človek môže cítiť ako pokojná, ničím nesčerená hladina jazera. Všetko okolo neho je mierne, jemné a nenásilné a je otvorený vnímať krásu Stvorenia. A keď už si na tento úžasný pocit vnútorného pokoja začne zvykať a začína cítiť dotyk svojej vlastnej duše, objavia sa na jazere zavýjajúce rýchločlny drámy a je po pokojnej hladine. A vy sedíte a čudujete sa, ako je to možné, že vaša pokojná voda pritiahla do vášho života toľko drámy… ale tichá voda v sebe skrýva mnoho drámy! Ľudia, ktorí sú nespokojní so svojím životom a svojím spirituálnym rastom, sa budú snažiť rozbúriť pokojné vody tých, ktorí idú inou cestou ako tou ich – spustia svoj rýchločln drámy na vašu pokojnú hladinu, len aby videli, aké vlny dokážu vytvoriť. A v závislosti od toho, ako zareagujete, sa budú pravidelne vracať, pretože z vašej nerovnováhy získavajú potešenie a dáva im to pocit moci. Ak však zostanete pokojní a nenecháte sa ich taktikou vyviesť z rovnováhy, prestanú sa snažiť vniesť do vášho života drámu. Tým, že prestanete reagovať, zastavíte akciu.

Tieto obdobia drámy v našom živote niektorí zvaľujú na hormóny, depresie alebo zdravotné problémy, ale vznikajú vtedy, keď sa naša duša chce rozpínať. Spôsob, akým žijeme, sa potrebuje zmeniť, aby sa mohla zmeniť naša duša. Potrebuje cez drámy vyčistiť svoje bezprostredné okolie, aby sa mohlo objaviť skutočné “ja”. Aj Zem sa takto dažďami zbavuje špiny zo svojho povrchu, aby sa po dažďoch objavil nový, krajší život. A aj Zem po veľkej búrke obnoví svoju kontrolu – rovnako ako my, keď sa očistíme od všetkého, čo ťahalo našu dušičku ku dnu.

🙂 Ľudia, toto bolo presne to, čo som potrebovala. 🙂 Už som to raz napísala, ale zopakujem – niekto tam hore parádne plieska udicou. Beriem to ako potvrdenie, že mám bobriť aj naďalej. 🙂

Reklamy

4 thoughts on “Pokojné vody priťahujú drámu – o spirituálnych zemetraseniach

  1. Super ekologický článok! 🙂 Som rada, že nachádzaš odpovede. Usmievavá Sun 😀 sa mi oveľa viac páči. Good luck with Gabriel! 🙂

    Like

  2. tak takto som sa doteraz na drámy nepozerala…skôr som “ich” chápala ako moje zbytočné dramatizovanie a presne čo sa píše v článku…je to pre mňa nový ale zaujímavý pohľad…Ďakujem a tiež to čo som potrebovala pre túto chvíľu:)

    Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.