V oku pozerajúceho

Keď už sa dnes točíme okolo pravdy, pridávam ešte citát od Anje Camiaris von Oertzen z Facebooku:

Čo je správne? Ktorá pravda je pravdivá? Kto má pravdu? Každý? Každý z nás má svoj vlastný uhol pohľadu na veci, svoje vlastné hodnotenie a svoje vlastné pocity. Všetci sme individuálne bytosti so skúsenosťami a vnímame sa celkom svojským, osobným spôsobom.

Každý môže teda v každom okamihu konať a reagovať tak, ako mu to umožňuje jeho individuálny, osobný spôsob vnímania. Aj my sami. Zjednodušuje to život a prispieva to k tomu, že si vieme vážiť seba i ostatných v spôsobe bytia a života. Výborne! Takto ideme zvonka dovnútra, celkom k svojmu Ja. K nášmu celkom osobnému bytiu a predsa v spojení so Všetkým-čo-je.

(Was ist richtig? Welche Wahrheit stimmt? Wer hat Recht? Jeder? Wir alle, jeder hat eine eigene Sicht der Dinge, eine eigene Bewertung und Empfindung. Wir alle sind individuelle Wesen mit Erfahrungen und nehmen auf unsere ganz persönliche Weise wahr.

Jeder kann so in jedem Moment so handeln und reagieren, wie es ihm aufgrund seiner ganz persönlichen Sichtweise möglich ist. Auch wir Selbst. Das macht das Leben um so viel leichter und trägt auch dazu bei, uns Selbst und andere in ihrem Sein und Handeln achten zu können, wunderbar! So kommen wir vom Außen ins Innere, ganz zu uns Selbst. Zu unserem ganz eigenen persönlichen Sein und dennoch in Verbindung zu Allem-Was-ist.)

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s