Tarotová prax: energie na skrátený týždeň 14. – 18. 11. 2012

Tak, tento týždeň som parádne nestíhala a povedala som si, že nemá zmysel robiť výklad aj spätne, takže budeme mať “skrátený” výklad – od dnes. A musím priznať, že som miešala veľmi dôkladne a niekoľkonásobne, pretože sa mi zdalo, že stále vychádzajú tie isté karty… no, moc to nepomohlo, Veži sme sa ani napriek tomu nevyhli! 👿

Pozície sú popísané v pôvodnom článku. Na zvyšok týždňa vyzerá rozloženie kariet takto:

Tu je popis:

 • 1: Eso Palíc
 • 2: Veža
 • Pondelok: —
 • Utorok: —
 • Streda: Osmička Pohárov
 • Štvrtok: Cisárovná
 • Piatok: Kráľ Pohárov
 • Sobota: Päťka Mincí
 • Nedeľa: Deviatka Mincí

Len čo som sa na to pozrela, napadlo mi: to ako budeme Palicami roztĺkať Poháre?! 😕 😀 (Keď treba, budeme. 😀 )

Ak potrebujete pomôcku, tu sú stručné popisy významov jednotlivých tarotových kariet:

Každý deň sa dá interpretovať ako “šance” (pozícia 1) a “ohrozenia” (pozícia 2). A zasa máme nejako veľa kariet Veľkej Arkány vo výklade, takže sa ide na veci zásadné, priam osudové 😉 …

Čo by ste povedali na rozloženie energií? Čo je ústredná téma tohto týždňa (teda to, čo majú pozícia 1 a 2 spoločné)?

17 thoughts on “Tarotová prax: energie na skrátený týždeň 14. – 18. 11. 2012

 1. Na prvý pohľad tam vidím veľa citov, emócií vo vzťahoch, na ktoré číha ohrozenie vo forme Veže. No! Tak sa niečo asi buď rozpadne alebo dostane nový, nádejný smer. Teraz to idem rozpitvať.

  Páči sa mi

  • Pomocnú ruku nám pomáha energia esa palíc – iskra života a osvietenia. Ponúka priaznivé riešenia, dobré obdobie, ale táto ponuka má obmedzenú lehotu (ako to rada nazývam). Jednať, pustiť sa do akcie.
   Ohrozením je Veža. Strháva ružové okuliare, otvára oči, otriasa našimi pravdami. (Teraz mi napadá analógia s dnešnou 8 pohárov. V tomto spojení sme vyzývaní, aby sme oddelili sny od fantazírovania. Ten otras spôsobuje Pravda a tak by sme mohli byť radi, že nezotrvávame v lži. Môže ísť aj o búranie múrov, ktoré sme si okolo seba vytvorili, ale aj možná choroba či úraz.

   Páči sa mi

 2. Dnešná osmička pohárov nás navádza urobiť si vo veciach a v živote poriadok. Budeme opúšťať niečo s ťažkým srdcom aj keď sa toho zriekame dobrovoľne. Istým spôsobom to pre nás znamená oslobodenie, aj keď teraz by sme za takéto slová niekomu najradšej rozbili fasádu. Osmička má súvislosť so silou, takže neodchádzame v úlohe porazeného alebo obete.

  Páči sa mi

 3. Štvrtková energia je predstavovaná ženskou Cisárovnou. Čímkoľvek dnes budeme prechádzať, na povrch vyjde praktická časť ženskej stránky. Aj u mužov bude mať v rukách opraty ich ženská stránka, aj keď si to väčšina nechce priznať. Môže ísť o spojenie s Gaiou, tvorivosť a vášeň. Nemyslime na ohrozenie Veže, energia nasleduje pozornosť. Ibaže by sme sa chceli z vlastného rozhodnutia zbaviť navždy niečoho, čo je pre nás príťažou, vtedy môžeme počítať s pomocou esa palíc, iskrou života, životaschopnosti.

  Páči sa mi

 4. Piatkový Kráľ pohárov pevnú pôda pod nohami napriek možným nepriaznivým situáciám. V mojom Zlatom tarote Cira Marchettiho sedí tento kráľ na tróne a s úsmevom na perách pozerá do vody pod seba, do hlbín poznania. Žezlom v rukách s ľahkosťou ovláda situáciu. Mne táto karta vyšla ako denná práve dnes, takže očakávam zvýšený účinok jej energie. Kráľ pohárov nám proste podá ruku a prevedie nás cez búrku bez ujmy.

  Páči sa mi

  • ja som na tom bola podobne, so zubom, nakoniec som stravila tri a pol hodiny na zubnej pohotovosti. Dosla som domov asi o jednej v noci, plna zazitkov (hotova reality sou) a od injekcie som mala fasa naladicku a vobec som nemohla hovorit, strasne mi to bolo smiesne, ale ani prhltat som nevedela, chcela som zapit tabletku vodou a voda mi vysla nosom, no sodomagomora, moj muz myslel ze som namiesto zubarky navstivila daky kvalitny zur 😀

   Páči sa mi

 5. Sobota – 5 mincí. Ste v núdzi, ale pomoc je nablízku. Stačí len o ňu požiadať a neživiť presvedčenie, že všetko zvládnete sami. Objavuje sa existenčný strach, kríza. Nemusí sa týkať len hmotnej stránky, môže ísť o krízu ducha.

  Páči sa mi

  • Mayský kalendár dnešný deň určuje takto (je to trocha dlhšie, ospravedlňujem sa). Povedzte, či to nádherne nedoplňuje kartu 5 mincí… 🙂 krása.

   BÍLÁ SOLÁRNÍ SPOJKA

   CIMI TO JE CYKLUS NAROZENÍ, SMRTI A ZNOVUZROZENÍ
   JE TO DOBRÝ DEN SPŘÁDAT VOLNÉ VLÁKNO ŽIVOTA

   Jedině plná jasnost a mluvení pravdy mně mhou otevřít oči. Dnes zjistím, co otravuje můj život a čeho se musím zbavit. Dnes nebudu rozzlobený, pokud něco ztratím.V každé negativní události, najdu alespoň jeden pozitivní aspekt. Dnes pustím do zapomnění minulost a všechna zranění od lidí. Jedině tak zažiji velkou úlevu a
   nenaruším klid druhým.

   TRANSFORMACE STÍNU

   Vzdejte se síly dokonalosti.Poslouchejte v sobě tu část, která volá „po smrti „ a transformaci. Buďte přístupní její moudrosti…

   Rovnováha,minulost,změna…..

   Síla dopadu CIMI se objeví jako mocná ENERGIE PŘEMĚNY. Klade zvláštní důraz na oddělení se od starých programů, zastaralých autorit a zlozvyků. CIMI přetrhává a láme vazby se vším, co je ZKOSTNATĚLÉ. Čím silnější je ZTUHLOST, tím bolestnější je proces! I když BÍLÁ SPOJKA často přináší bolest a utrpení, je naším největším spojencem na duchovní cestě rozvoje. CIMI nám umožňuje udělat rozhodující krok vpřed. Pokud se naučíte vědomě pustit to, co bylo – CIMI vás bezbolestně vyprovodí ze starých nefungujících vztahů do nové bezpečné oblasti.
   V jednom lidském životě umíráme tisíckrát, protože každý nový krok směrem k novému cíli je další z vnitřních smrtí. Energie BÍLÉ SPOJKY pracuje jako bílé krvinky, bojuje v organizmu s tím, co nám brání žít. CIMI válčí se zápalnými ohnisky a odstraňuje potencionální hrozbu našeho duchovního života.
   Pokud máte problémy rozloučit se s něčím STARÝM – je jedno s čím – dejte pokyn převozníku CIMI. BÍLÁ SPOJKA je mocná podporující síla, která vás může UVOLNIT z negativních vztahů na fyzické, mentální, emocionální a duchovní úrovni. Mohou to být duchovně ideologické vzorce, nebo každodenní špatné návyky, od kterých byste se měli – ale nemůžete odtrhnout.

   9. SOLÁRNÍ TÓN NAVÁDĚCÍ SÍLY – SÍLA USKUTEČNĚNÍ (duchovní sféra)

   DEVÍTKA naznačuje vědomý start do vysněného cíle.Ztělesněte moudrost a Mistrovství, kterým chcete vyjádřit vaše pozemské Bytí.Uvědomte si, že JSTE, než že byste CHTĚLI BÝT. Buďte ten, kdo ozáří svým Světlem ostatní. Vy jste přítelem lidstva. VY přinášíte nové vize světa. Ve VÁS spočívá síla dokončení. Už jste nalezli klíč k naplnění? Pokud se otevřete tomu,co je NOVÉ,automaticky se rozpustí STARÉ zkostnatělé vzorce,které neslouží vašemu vývoji.Přijměte propozice DEVÍTKY a připravte se na velký skok ČASEM. V tomto cyklu se bude shodovat PROSTOR s ČASEM,roztaje minulost i budoucnost.Buďte připraveni poznat velké tajemství SÍLY USKUTEČNĚNÍ.

   ZAPOJTE SE DO TAJEMSTVÍ VELKÉHO MYSTÉRIA
   UKAŽTE, ŽE ŽIJETE NA ZEMI !!

   V Tónu DEVÁTÉM se rozněcují všechny nápady, inspirace,touhy zlepšovat. Solární dny hrají klíčovou roli v každé Vlně. Síla inspirace obsahuje nové podněty pro jednání, a na druhé straně spaluje těžké karmické pole. K DEVÍTCE je třeba přistupovat se zvláštním respektem a úctou.Doporučuje se využít energii tohoto Slunečního Tónu k uzdravení starých případů a ukončení dlouhotrvajících sporů.

   Páči sa mi

 6. Nedeľných deväť mincí nám oznamuje dôležité stretnutie alebo podnet. Šťastné obdobie hojnosti a naplnenia. Pokojne sa podeľme s tým, čo máme, nehromaďme.

  Páči sa mi

 7. Tento tyzden kazdy den ovlada moja kamoska veza..ked uz si myslim,ze niet uz co rozpadnut ,omyl priatelia! Vzdy sa nieco najde..navrhujem na cas odobrat z balicka vezu a mecove karty a skusit vyklad bez nich,pretoze tak to sa do konca roka neprestahujem..pisem z mobilu,tak prepacte chyby..smile

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s