Tarotová prax: energie na týždeň 3. – 9. 12. 2012

DSC04449Ide nový týždeň a s ním aj nový výklad energií. Má vôbec ešte zmysel pokračovať? “Lebo sa mi zdá, že už veľmi nevykladáte… 😛

Ja som mala zasa pomocníkov, ale kým Šintík vyňuchával krabicu, snažil sa mi Ryšík poprehadzovať karty. (Možno by jeho výklad bol vhodnejší, len ja, baba tvrdohlavá, som mu to nedovolila…) Takže máme nové kartičky, oňuchané a ohryzené mačacími papuľkami, ale rovnako platné ako inokedy 😀 !

Znova: pozície sú popísané v pôvodnom článku. Na tento týždeň vyzerá rozloženie kariet takto:

rozklad 3-12

Tu je popis:

 • 1: Šestka Pohárov
 • 2: Desiatka Palíc
 • Pondelok: Kráľ Palíc
 • Utorok: Desiatka Mečov (bisťu! vrrr! 👿 )
 • Streda: Rytier Mincí
 • Štvrtok: Rytier Palíc
 • Piatok: Štvorka Mečov
 • Sobota: Dvojka Mečov
 • Nedeľa: Kňaz

Ak potrebujete pomôcku, tu sú stručné popisy významov jednotlivých tarotových kariet:

Každý deň sa dá interpretovať ako “šance” (pozícia 1) a “ohrozenia” (pozícia 2).

Čo by ste povedali na rozloženie energií? Čo je ústredná téma tohto týždňa (teda to, čo majú pozícia 1 a 2 spoločné)?

A čo si o tom myslí Ryšík? Vlastný chvostík ho zaujal viac ako výklad:

DSC04447

27 thoughts on “Tarotová prax: energie na týždeň 3. – 9. 12. 2012

  • Pre mňa je ten utorok príslovečný. V stredu odovzdávam projekt, dovtedy sa zošaliem a potom chrápem aspoň týždeň. Alebo až do konca sveta. 😉

   (Inak, začala som zhmotňovať. Za 50 rokov som stretla jedného Gabriela a jednu Gabrielu. V posledných dvoch týždňoch aspoň zo desať. 😛 Nakoniec sa premenujem aj ja. 😉 )

   Páči sa mi

   • Tak to ti v dobrom závidím. Ja sa cítim… zvláštne. Udice na mňa padajú ešte aj zo skrine a pritom akoby ma niečo držalo za členky. Teší ma, že som sa aspoň znova vrátila ku kanálovaniu.

    Páči sa mi

 1. Karta šance 6 pohárov nám opäť umožňuje nabrať silu vo vnútornom dieťati, pozitívnych spomienkach, minulých úspechoch. Môže to byť aj nabranie síl pri deťoch, stretnutiach s dávnymi kamarátmi alebo láskami. Karta ohrozenia na tento týždeň môže poukazovať na to, že sme prepracovaní, ukusli sme si veľké sústo s prílišnou zodpovednosťou a nevieme si vyžiadať pomoc. Veľa sme toho doteraz dokázali, ale tento tyzden, ak trochu v sami sebe nepovolíme tlak, nás môže naše bremeno udúšať.

  Páči sa mi

  • Pomocná karta na celý týždeň odkazuje na poučenie z minulých chýb aj úspechov. Spomeňme si, s akým úžasom sme pozorovali svet, keď sme boli deťmi, neboli sme ničím zaťažení, nepoznali sme slovo – nedá sa.
   Len si na plecia nenaložme príliš veľa povinností, lebo každá výhoda so sebou prináša aj veľkú zodpovednosť a povinnosti.

   Páči sa mi

 2. Pondelok – Kráľ palíc – vyzerá byť pozitívny deň, plný silnej maskulínnej energie 🙂 Buď to budeme my, rozhodní a schopní pomôcť a vyriešiť problémy, alebo muž/i v našom živote sa o nás budú starať a môžeme sa o nich oprieť.

  Páči sa mi

  • Schopnosť presadiť sa, sebadôvera. Netreba sa pretvarovať, že nám nezáleží na zásluhách a troške slávy, lebo sa s ňou vieme podeliť. Tak, ako vyžadujeme presnosť od iných, v prvom rade sme nároční sami na seba.

   Páči sa mi

 3. Utorok – mno… Som sa rozhodla, že mňa dá táto karta týkať nebude ( :-D) Strata, podraz, podvod, zapichnutie od chrbta, zúfalstvo. Bude síce potom lepšie, kedže je to najčernejšia chvíľka pred svitaním, ale aj tak prinesie bolesť. Analyzujme prečo to prišlo, prečo to bolo potrebné a ako sme k tomu prispeli aj my…

  Páči sa mi

  • Táto karta dokáže ľudí poriadne vydesiť, ale pozrime sa na ňu z iného uhla. Čo ak ideme nesprávnym smerom, dostali sme kopu upozornení a nebrali sme ich vážne? Vesmír dokáže nájsť rôzne spôsoby, ako nás zastaviť, aj keď sa nám to nepáči. A tentoraz nám potrebuje doslova priklincovať chodidlá k zemi. Stav vyhorenia, odhodlanie rezignovať, dať výpoveď, skoncovať s niečim.

   Páči sa mi

   • No, môj utorok bol poriadne desiatkomečový, nie ako situácia, ale ako pocit… Pol dňa som bola vďaka migréne v poslednom ťažení, potom som chodila v 90-stupňovom predklone, lebo mi odišli ľadviny… ale… 😀 prišla predčasne výplata a tak bolo z čoho zaplatiť životnú poistku. Tento život “z ruky do úst” ma začína baviť. 😛

    Páči sa mi

   • No mne sa tiez nezapichol, ale trochu to tak vyzeralo ako keby sa zapichol. Teoreticky by to tak niekto mohol brat, ale mna to skor jedovalo ako neprijemnost, ktora trosku komplikuje situaciu, nie ako podraz. V podstate celkovo sa nukali situacie, ktore bolo mozne interpretovat ako zradu, aj vecer moj muz vyrukoval s jednou konspiraciou ako nam podla neho jedna osoba urobila zlobu…mne sa to uz vtedy nejak nezdalo, ze by to spravila, jednoducho podla mna na tak komplikovanu strategiu co on vymyslel ta osoba nedosahuje potrebne mnozstvo mentalnej kapacity, ale trochu ma mozno nalomil. Na druhy den sa vsak ukazalo, ze nee, ziadny podraz sa neudial.

    Páči sa mi

 4. Streda – postupujme pekne pomaličky, nudne, rutinne ale bezpečne k cieľu (kto by ak vládal inak, po tom utorku, že áno.. ;)). Nie je to deň vhodný na zavádzanie zmien alebo veľké novinky. Vyriešme si bazálne veci, ktoré ale môžu mať nakoniec veľký dopad. Lebo veď vieme, kde sa diabol skrýva..

  Páči sa mi

  • Pragmatický prístup a schopnosť napredovať, profesionálny rast. Prehra nás nezastavila, už sme na ňu zabudli. Dokážeme dôsledne zužitkovať skúsenosti, zdroje a kontakty z minulosti. Nenaberme si na seba veľa, aby sme dobehli stratený čas, mohlo by nás to znova položiť.

   Páči sa mi

   • No, pre mňa to bol zvláštny deň. Vnútorný nepokoj a napätie. Možno je to tým, čo píše Sun, že “z ruky do úst”. Už som si na to zvykla, napriek tomu ma to občas poriadne rozladí.

    Páči sa mi

   • U mňa bol utorok taký nijaký, nejako som cez neho prekĺzol a streda bola celkom super, ale oba dni som mal roboty ako na kostole, ale ako keby som sa od toho vedel odosobniť a tak som len ako stroj spravil všetko čo som vedel a potom som odkráčal domov 🙂

    Páči sa mi

  • U mňa všetko v poriadku, myslím ja som v pohode. Od pondelka sa nič neudialo, len bežné rutinné chvíľky. Len dnes, keď som začala voziť pizzu, po meste bolo nejako veľa policajtov. Dve hoďky bolo všetko ako zvyčajne a potom samé sirény a húkačky. Títo ľudkovia tu sú zvláštni, hockedy im napadne zastavovať autá a vypaľovať ich. A demolovať, čo im príde pod ruku. Aj teraz sú takýchto šajtrochov plné ulice, policajti nestíhajú zasahovať. Mno, tak neviem, čo to má byť 😦 Hehe, žeby tu už prišiel ten koniec sveta? Kokso! A ja v teplákoch 😛 😀 😀 😀

   Páči sa mi

 5. Udalosti naberajú na obrátkach a my máme v sebe toľko energie, že by sme najradšej zapli trysky a leteli. Počítajme do desať, aby sme niečo neprepálili. Cieľ pred nami neuteká a bolo by fajn, keby sme sa k nemu dostali živí.

  Páči sa mi

  • Frčala som na plné pecky. Aj kreatívne, aj racionálne. Null emócie. Tak dobre mi už dávno nebolo. Kade som sa pozrela, vnímala som podporu a “vatičku”. Zaujímala ma len vec a nič iné – okrem okamihu na záchode, kedy som pozrela do zrkadla a skonšatovala, že sa začínam čoraz viac podobať na Gabriela 😉 . Možno to bolo tým, že to zrkadlo bolo skutočne vadné, alebo som bola ochotnejšia vziať sama seba na milosť – neviem, ale ten pocit pomastenia bruška pretrval až do večera. 🙂

   Páči sa mi

 6. Potreba odpočinku, načerpania nových síl a získania odstupu, či nadhľadu. Návrat vitality a obnovy. Odhadnime mieru zastavenia, aby sme si nezvykli a neustrnuli, nezleniveli.

  Páči sa mi

 7. Sobotná karta nám možno naznačuje, že sme to s tým odpočívaním trocha prehnali. Možno je dôvodom to, že odrazu nevieme, čo máme robiť, ale môže to byť aj strach, ktorý nás zväzuje. Zatváranie očí ešte nikdy problém nevyriešilo.

  Páči sa mi

  • Blokujeme svoje emócie, zatvárame svoje srdce, sme strnulí a nerozhodní. Nedá sa však nič robiť – je potreba sa rozhodnúť a otvoriť sa. Opäť nám môže pomôcť karta šance – naše minulé úspechy, vybudované vzťahy a naše optimistické, neuspechmi nezaťažené vnútorné dieťa. Alebo aj nedeľňajšia karta kňaz – autorita.

   Páči sa mi

 8. Nedeľný Kňaz prináša mocnú ochrannú energiu piatich elementov. Nie len to, je to aj múdry radca a duchovná opora. Poznanie, že v tom nie sme sami je povzbudzujúce.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s