Sedem zákonov úspechu

Na blogu Leslie Householderovej som popri iných veciach našla aj 7 zákonov úspechu. Už sme tu mali 7 zákonov Univerza a tento článok nebol taký dlhý, tak som si povedala, že tých sedem zákonov sem hodím:

Ak musíme čeliť príkoriam, pomáha nám ich prekonať to, že si udržiavame myšlienky čo najpozitívnejšie – aj čítaním tohto zoznamu. Keď sa totiž udržiavame (navzdory všetkému) v pozitívnom myslení, umožňujeme tým, aby sa zhmotnil najlepší možný výsledok.

 1. Zákon sústavnej transmutácie: Okolnosti a veci sa stále menia, prichádzajú a odchádzajú v súlade s naším myslením/vnímaním.
 2. Zákon relativity: Vaša situácia nie je v základe dobrá alebo zlá, kým ju neporovnáte s niečím iným.
 3. Zákon vibrácie: Vaše myšlienky ovládajú vašu osobnú vibráciu. Zmeňte svoje myšlienky, naviažte na ne emócie – a zmeníte to, čo sa vám zhmotňuje do života.
 4. Zákon polarity: Všetko má svoj protiklad. Situácia je rovnako dobrá ako aj zlá. Vyhľadávajte to dobré a dostane sa vám viac dobrého.
 5. Zákon rytmu: Keď sa cítite na dne, môžete si byť istí, že to pôjde čoskoro nahor. Plánujte ísť nahor v kuse.
 6. Zákon príčiny a následku (kauzality): Akcia a reakcia sú rovnaké, len v opačných smeroch. Sústreďte sa na to, čo dávate, nie na to, čo dostanete.
 7. Vákuový zákon prosperity: Príroda neznáša vákuum. Urobte si v živote miesto pre to, čo chcete, tým, že sa vzdáte toho, čo nechcete alebo už nepotrebujete. Keď sa toho vzdáte, Univerzum vám to vykompenzuje – a Boh je štedrejší ako antikvariát…

Viete, čo? 🙂 Funguje to. Ako som to prekladala, uvedomila som si, čo sa mi v posledných pár týždňoch dialo… Boh je štedrejší ako antikvariát!

10 thoughts on “Sedem zákonov úspechu

 1. Je pre mňa príjemným poznaním, že aj keď nevedome, viac-menej týchto sedem bodov mám zahrnutých vo svojom živote. Možno občas musím naolejovať kolieska, aby neškrípali, ale funguje to. Jupííí 😆

  Páči sa mi

 2. Ahoj Helar,

  ďakujem za tento dnešný príspevok. Dnes od rána sa mi začal taký deň blbec, nevedela som potlačiť svoj hnev a vybuchla som, aj keď som cítila, že to nie je dobré nevedela som sa ovládnuť. Dnes malo moje ego a ješitnosť svoj “veľký deň”:((. Miesto toho aby som vyhrotenú situáciu tlmila správnymi reakciami ešte som pridávala olej do ohňa. Poviem ti musela som poriadne predýchavať, aby som do toho ohňa nenaliala rovno všetok olej tohto sveta:(((. Tak som si omielala dokolečka moja kľud, všetko zlé je na niečo dobré a prišlo to k tebe, aby si sa niečo naučila. Hnev už skoro opadol a tvoj príspevok potešil:)))

  Tak pekný deň

  Páči sa mi

 3. Momentálne potrebujem popracovať na 6. a 7. zákone. Myslím, že je to odpoveď na moju otázku, čo som popsula, že sa zmenil môj vzťah k partnerovi. Príliš som sa sústredila na porovnávanie, čo som dostala zo vzťahu a čo som ja dala (samozrejme že vždy viac, ako inak :)) ale v podstate som dosiahla len to, že dávam teraz zo seba to, čo by som späť nechcela. A ďalej sa idem sústrediť viac na to čo chcem a potrebujem, nezamýšľať sa nad tým čo sa mi nepáči a čo nechcem, iba si to priťahujem o to viac. Vďaka za článoček. 🙂

  Páči sa mi

 4. chcel by som sa podakovať k tejto stránke Bohu, Anjelom, Helar, všetkým ľudkom dobrej vôle čo sem píšu a hľadajú pravdu, okrem toho aj mojim spirituálnym sprievodcom…

  Zo srdca ďakujem… 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s