Ako myšlienky ovplyvňujú našu energiu

Našla som si video Waynea W. Dyera, ktoré ilustruje silu kineziológie:

R. W. Emerson hovoril, že predchodcom každého konania je myšlienka. Energia, ktorú máme na to, aby sme vytvorili, čo chceme, je v našich myšlienkach.

Všetko vo vesmíre má nejakú energiu. Nie je to len vedecké zistenie, ale aj práca kineziológov ukazuje, že každá myšlienka má energiu. Myšlienky sa nachádzajú v rozsahu od veľmi nízkej, pomalej energie až po veľmi vysokú, rýchlu energiu. Dokonca možno merať mieru, v akej nás ovplyvňujú.

Nato W. Dyer pozve z publika jednu ženu, ktorá sa niečoho podobného ešte nezúčastnila, a na nej predvádza kineziologické testovanie i silu našich myšlienok.

Žena sa volá Eleanor, prešla rozvodom a je znova vydatá. Dnes sa volá nejako Voskovitch (na čo Dyer poznamenal, že toho chlapa musela mať veľmi rada pri takom mene 😛 ).

Keď to vyjasnili, povedal jej, nech pravú ruku natiahne od seba a zatne v päsť. Potom dal svoju pravú ruku na jej ľavé rameno, dvoma prstami ľavej ruky tlačil jej zápästie nadol a ona mala vzdorovať, nakoľko len dokázala (2:40). Spýtal sa jej, či jej skutočné meno je Eleanor Corey Voskovitch, a zatlačil na jej natiahnutú ruku. Mala v nej silu, dokázala mu vzdorovať – teda jej meno bolo pravdivé.

Potom ju požiadal, nech si nejaké meno vymyslí a tvrdí mu, že to je jej meno. Vybrala si Hildu Smith. Opakovala mu, že to je jej pravé meno a snažila sa ruku udržať napriahnutú, ale keď zatlačil, ruka šla nadol – nebola to pravda (3:26).

Dyer: “Mohli sme si ušetriť 93 miliónov dolárov, keby sme si sem boli postavili prezidenta Clintona…” 😀

Potom ju Dyer inštruuje, aby si spomenula na svoje prvé manželstvo, na dobu, kedy si uvedomila, že to je koniec toho manželstva. Vyzval ju, aby sa emocionálne vrátila do toho okamihu, kedy cítila zlyhanie alebo stratu. Potom zasa natiahla ruku a mala mu vzdorovať, nakoľko len dokázala – ale jej ruka ide nadol (4:44). Negativita obsiahnutá v spomienke ju oslabuje a ona nedokáže udržať ruku napriahnutú.

Potom jej povedal, nech myslí na nejaký šťastný okamih svojho terajšieho manželstva, a skúsil to s rukou znova. Tentokrát ruku udržala hore. Šťastné myšlienky nás robia silnejšími, nešťastné slabšími.

Ďalšia skúška bola s okamihom, kedy sa hanbila. Ruka ide okamžite dole. Hanba/zahanbenie je totiž na mape vedomia úplne najnižšie.

Potom prichádza na rad myšlienka na niekoho, kto v jej živote predstavuje najvyššiu možnú spiritualitu. Predstavila si Matku Terezu – a ruka zostala hore.

Takisto potom prišla predstava niekoho, kto stelesňuje to najväčšie zlo. Vybrali si Hitlera. Ruka išla nadol.

Každá naša myšlienka sa spája s nejakou energiou. Ak stelesňuje vysokú energiu (láska, láskavosť, akceptácia), posilňuje nás. Ak myslíme na nenávisť, hanbu, zlo (nízke energie/vibrácie), tieto myšlienky nás oslabujú.

9 thoughts on “Ako myšlienky ovplyvňujú našu energiu

 1. NEchcem vyvraciať to,že myšlienka je energia, ale keĎ som to skúšala s ocinom tak som mu ani raz ruku nezložila… to má znamenať,že klame ako sa volá?! 😀 … nerozumiem teda tomu…a myslím si,že aj v tom videu ten Mr.Dyer by ju bol ľahko zložil aj v prípade,keĎ vravela svoje pravé meno… akosi sa mi to len nezdá,no prosím nehnevajte sa na mňa 😛

  Páči sa mi

  • MEBA, to sa uci na seminaroch kinesiologie. Niektori to maju tak, ze silne-silne, silne-slabe. T.j. ten clovek udrzi ruku, ale terapeut citi rozdiel v tlaku, v pohybe a vie rozoznat “ano” a “nie”. Toto iste ide, ak si spojis prsty na rukach a snazis sa ich tomu druhemu rozdelit.

   Páči sa mi

 2. Ja som bola u jedneho liecitela, kde sa prave tymto sposobom snazil vo mne najst bloky z minulosti. nerobil to silou, cize podla mna len testuje, aky mam v rukach pri tom odpor. dokonca tak vedel zistit aj vek, v ktorom sa mi ten blok udial. pytal sa aj na konkretnych ludi a dokazal tak zistit, s kym mam aky vztah. Robil to formou, ze som mala povedat “odpustam ….(meno)”, stlacil mi ruky a potom podla toho zistoval co bolo treba.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.