Tigrie železo – kameň odvahy, sily a výdrže

tigrie-zelezo5.jpgAJ: Tiger Iron, tiger iron jasper, mugglestone, galaxy stone, Harry Potter stone, NJ: Tigereisen, DánJ: Tigerjern

Vyzerá ako Tigrie oko s čiernymi a červenými líniami. To preto, že sa v ňom kombinujú vlastne 3 rôzne kamene: Tigrie oko, červený jaspis a hematit. Má trigonálny kryštálový systém a patrí do minerálovej triedy oxidov. Jeho meno sa odvodzuje od Tigrieho oka a na železo bohatého hematitu. Náleziská sa nachádzajú predovšetkým v Južnej Afrike a Západnej Austrálii.

Mystické vlastnosti: Tigrie železo je kameň odvahy, sily a výdrže. Spájajú sa v ňom vlastnosti troch významných ukotvujúcich kameňov: zlatého Tigrieho oka, červeného jaspisu a hematitu.

Hematit, kameň koreňovej čakry, je najznámejší svojimi schopnosťami emocionálnej ochrany. Pomáha nám nenaberať na seba emócie iných ľudí. Prehlbuje prepojenie medzi telom a duchom a kotví nás v našej prirodzenosti a v našom určení.

Červený jaspis, kameň sakrálnej čakry, nás kotví v hlbokej, mäkkej (jinovej) energii zeme. Emocionálne ukľudňuje a je vhodný pre ľudí, ktorí uprednostňujú postupný, nabaľujúci sa rozvoj. Zosilňuje schopnosť hematitu nevystavovať nás bez obrany emóciám iných ľudí.

Tigrie oko mu dodáva zasa trpezlivosť a zmysel pre správne načasovanie, ktoré sú také potrebné pre pozemský úspech. Zlaté Tigrie oko podporuje zhmotňovanie našich želaní. Dodáva nám potrebnú sebadôveru a správny odhad našich schopností a ukazuje nám vnútorné zdroje, ktoré môžeme využiť na realizáciu našich plánov.

Tigrie železo je vynikajúci spoločník v časoch, keď sa cítime zraniteľní, keď náš pocit sebahodnoty zrachotal priamo do pivnice alebo keď sa naše sny zdajú byť mimo nášho dosahu. Tigrie železo nám pomôže prekráčať životom sistotou, dôstojnosťou a vnútornou silou.

Podporuje kreatívne prejavy, teda hodí sa pre hercov, hudobníkov, maliarov, spisovateľov. Pomáha nám sústrediť našu vôľu na jeden cieľ a vyjasňuje naše myslenie. Dáva nám výdrž a silu (vhodné pre bežcov alebo atlétov, ale aj pre kulturistov). Vytvára a posilňuje našu motiváciu na  fyzickej, mentálnej i spirituálnej rovine. Pomáha nám prekonávať prekážky a ak si náš život vyžaduje zmenu, meditácia s Tigrím železom nám ukáže, v ktorej oblasti treba začať.

Ochraňuje v časoch boja a v nebezpečenstve.  Je to dobrý kameň, keď ešte len začínate rozvíjať svoje psychické schopnosti. Pôsobí ako ochranný štít pri astrálnom alebo šamanskom cestovaní. Pomáha ľuďom, prehnane citlivým na vplyvy z prostredia.

V mágii sa používa na ochranu pred zlými duchmi a urieknutím. Na rozdiel od iných kameňov je schopný veľmi dobre znášať aj mnohonásobné naprogramovanie – takmer ho nemožno preťažiť úlohami, ktoré má napĺňať. Dokáže dosiahnuť takmer všetko, čo od neho chceme – hlavne vďaka tomu, že podporuje našu silu vôle a výdrž.

Tigrie železo sa viaže s koreňovou čakrou, ktorú stimuluje, ale hlavne so sakrálnou čakrou. Uzemňuje, znižuje stres a znižuje aj citlivosť. Chráni a zatvára sakrálnu čakru tým, že energiu z nej odvádza do zeme. Vládne mu Slnko, jeho element je Oheň, má projektívnu (jangovú) energiu a spája sa so znameniami Škorpión a Lev.

Liečiace vlastnosti: Tigrie železo zvyšuje vitalitu tým, že podporuje tvorbu krviniek (červených alebo bielych, aké práve telo potrebuje) a okysličovaním tkanív prostredníctvom krvi. Pomáha prekonať väčšinu energetických blokád.

Podporuje prirodzenú produkciu steroidov a zvyšuje fyzickú silu a zaťažiteľnosť.

Posilňuje zdravé návyky a pomáha pri celkovom obnovení zdravia v organizme.

Použitie:

 • Pôsobí veľmi rýchlo v priamom kontakte s kožou.
 • Ak potrebujete zvýšiť motiváciu alebo energiu, vložte si ho do vrecka, alebo ho držte v ruke.
 • Ak musíte riešiť mnoho vecí v tom istom čase, držte si Tigrie železo na pracovnom stole.
 • Nenosiť sústavne! Jeho energiu môžeme “vyťahovať” približne jeden týždeň – po tejto dobe začína mať opačný účinok a treba ho prestať nosiť.

Ako pokladáme Tigrie železo

Reklamy

14 thoughts on “Tigrie železo – kameň odvahy, sily a výdrže

 1. Heda,

  ťažko povedať, keď neviem nič bližšie. Tak som sa aspoň v internete vzdelala, aby som pochopila rozsah problému nočného pomočovania (enuresis nocturna). A sú dva: pomočovanie u detí a u dospelých. A potom nové delenie: fyzické príčiny a psychické príčiny. A všetko sa ošetruje inak…

  Ale aspoň takto nahrubo: kameň pre nočné pomočovanie u dospelých je modrý chalcedón alebo achát Belasá čipka. Z byliniek sa používajú buď tymián alebo hypericum perforatum alebo achillea millefolium (všetko vnútorne). Tymián i ako kadidlo.

  A späť k príčinám: ak sú psychické (teda nie choroba organizmu), potom bývajú často zapríčinené A. zlým stresujúcim zážitkom alebo B. prílišným stresom, pocitom zlyhania, pocitom menejcennosti a strachom z opustenia. V týchto prípadoch treba bojovať proti pocitu, ktorý pomočovanie spôsobuje, a dostať ho z podvedomia do vedomia, kde sa s ním dá ďalej pracovať.

  Niekedy, ak príčiny nepoznáme, by som odporúčala pracovať na sakrálnej čakre – otvoriť a stabilizovať ju. Na to slúžia oranžové kamene, typický je karneol.

  Like

 2. Dobry vecer,
  dakujem za odpoved, aj ked som vam mohla napisat viac o tomto nasom probleme, sprvu to bolo pisane akoby naslepo, ci existuje nejaky kamen…..ide o 7 rocne dieta, v podstate sa cez den o tom rozpravame, uvedomuje si to, aj ked tvrdi ze on nic neciti.
  Vlastne mam kineziologom potvrdenu psychicku pricinu, ide o “ten” pocit menejcennosti, a strach z opustenia, ktory sa stal v jeho 3 rokoch,ked zacal chodit do skolky……
  Co je to ta sakralna cakra?
  Dakujem.

  Like

 3. Heda,

  ak je príčina psychická (pocit menejcennosti), treba bojovať proti nej. Po “ľudskej” stránke to znamená dať dieťaťu pocit výnimočnosti – pre maminu to značí komunikovať, komunikovať a vysvetľovať.

  Po ezoterickej koľaji tomu viete tiež napomôcť, a to vhodným kameňom, ktorý bude sprevádzať vhodné vysvetlenie. To vysvetlenie je možno ešte dôležitejšie než kameň 😛 … Neviem, z čoho ten pocit menejcennosti vyplýva, ale kameňov máme na výber viacero: tyrkys pre bojazlivých (vysvetlenie: “ochraňuje pred nebezpečenstvom, bolestivými poraneniami a zlými ľuďmi), Tigrie oko pre babrákov (vysvetlenie: “dodáva človeku šťastie v tom, čo práve robí”), ruženín pre bažiacich po láske (vysvetlenie: “prináša človeku príjemnosť od druhých a robí ho v ich očiach krajším a príjemnejším”) alebo opál pre škaredých (vysvetlenie: “vynáša na povrch vnútornú krásu, takže ľudia si nevšímajú vonkajšie črty, ale vidia človeka v jeho najlepšom svetle”). Dúfam, že aspoň jeden z kameňov je taký, že sa vám hodí; ak nie, pohľadáme lepší…

  Kameň je ešte z jedného hľadiska dobrý prostriedok – ak má dieťa strach z opustenia a dostane kameň, s ktorým sa môže rozprávať a hrať a predstavovať si v ňom kamaráta, nemá pocit, že je opustené, aj keď bude dočasne samo. Kameň tu funguje ako náhrada, substitút. (Pre dieťa je potom ale zábavnejšie, keď to nie je len hocijaký kameň, ale keď má nejakú podobu: sova, korytnačka, mačka, pes, dnes sa už na internete dá zohnať veľa vecí.)

  Ale nezabudnite – dieťa reaguje na to, ako sa k nemu správa prostredie. To je jediný spôsob, ako dokáže určiť svoju hodnotu. Preto nepomôže darovať mu kameň a potom naňho nadávať, ako zasa niečo zbabralo! Lepšie je nedávať mu nič a začať postupnými, sústavnými drobnými pochvalami dieťaťu ukazovať, aké cenné je v rodine i v prostredí.

  K sakrálnej čakre nájdete viac, keď kliknete na grafickú ikonu Mágia na lište vpravo (hore) a pôjdete sa pozrieť do časti Čakry a energia.

  Like

 4. Dnes som skúsila na vlastnej koži, aké silné Tigrie železo je. Potrebovala som zvýšiť hladinu energie v organizme. Zvolila som si na to čakrovú meditáciu s tým, že som si urobila “generátor” – pod chodidlami som si položila dva Boji kamene a jednu záhnedu a ku korunnej čakre si obvykle dávam len selenit, ale dnes som skúsila novú kombináciu: ku koreňovej čakre som si položila Tigrie železo (na energetizáciu) a ku korunnej čakre som si okrem selenitu položila aj serpentín (aby ťahal energiu až do hlavy). Okamžite som začala cítiť silné vibrácie – a to nielen v koreňovej čakre a nohách, ale aj v dlaniach, hoci boli celkom prázdne. Už dlhšie som špekulovala, aký kameň je vhodný pre čakry dlaní, a dnes mám odpoveď – ten istý, čo pre koreňovú čakru.

  Like

 5. chcem sa vratit k tomu pomocovaniu.Aj ja ked som bola mala stavalo sa mi to kazdy den.Ja som si to uvedomovala,no nejako to neslo.Citila som sa mizerne kazdy den ked som sa zobudila vedela som,ze sa to stalo.Moji rodicia boli zufali nevedeli co je so mnou…Ani ja som to nevedela.Kazdy den mama prala a ja som dala na balkon vysusit perinu.No bol v tom rozdiel.

  Niekedy som sa pomocovala preto lebo som sa vecer pred spanim napila vela caju(MALA RADA : NEDOVOLTE SVOJMU DIETATU PIT V NOCI PRED SPANIM.CELY DEN PIT MOZE KOLKO LEN VLADZE ,ALE V NOCI TO SKUSTE OBMEDZIT).

  …ide o 7 rocne dieta, v podstate sa cez den o tom rozpravame, uvedomuje si to, aj ked tvrdi ze on nic neciti…

  Druha moznost ide o “ten” pocit menejcennosti, a strach z opustenia.No je to tak priblizne definovane ,ale NIE JE TO CELKOM TAK.Deti su citlive bytosti a cim viac su starsie tym sa viac podobaju dospelim. Dieta sa musi zmenit NIE JEHO RODIC,LEBO CO SI CLOVEK NATLCIE DO HLAVY TO SA STANE. Treba na sebe pracovat a to sa stalo v mojom pripade.

  Ak naozaj ľúbime sami seba, všetko v živote sa nám darí. LOUISE L. HAYOVÁ – MILUJ SVOJ ŽIVOT.Odporucam kup si tuto knihu.Tá dokonca hovori ,ze pricina je strach z rodica, vacsinou z otca.Alebo pocit,ze sa citovo neovlada(dieta).Ona ma na to dokonca pozitivne tvrdenie:Pozeram sa na toto dieta s laskou,sucitom a pochopenim.Vsetko je v poriadku.

  Toto pozit.tvrdenie ma vraviet rodic tak aby ho to dieta poculo viackrat za den.Vazne pomaha to.Ja som sa z toho dostala.Teraz sa uz nebojim ist na vylet a bat sa ci sa to nahodou nestane znova

  Like

 6. Dieta sa musi zmenit NIE JEHO RODIC,LEBO CO SI CLOVEK NATLCIE DO HLAVY TO SA STANE. Treba na sebe pracovat a to sa stalo v mojom pripade.

  a este jedna vec k tomuto najlepsia je este 2ha moznost ak na sebe pracuju SPOLOCNE.

  musim sa priznat,ze je este viac pricin pomocovania,ale tieto co su tu vymenovane su tie najcastejsie.

  Like

 7. Dobrý večer Heli!
  Minule som si kúpila kameň, vraj Tigrie železo. Je to hematit a dookola sa vinie pás tigrieho oka. Vôbec tam nie je červený jaspis. Cítim z neho veľa energie a je príjemný na dotyk, mám ho na poličke pri špekoch.
  Je to stále Tigrie železo, alebo je to niečo iné?
  Nemá úchyt na retiazku a ja by som ho tak rada nosila na pokožke. Môžem si ho vpliesť do medi a nosiť ho tak? Nebudú sa nejako negovať vibrácie kameňa a medi?
  Ďakujem a pekný večer

  Like

 8. Hryzka,

  je to Tigrie železo, jeho najčastejšia forma. Kúsky s červeným jaspisom sú zriedkavejšie, častejší je výskyt len hematitu a Tigrieho oka. Pokiaľ chcete posilniť práve jeho hojivý účinok, skombinujte si ho ešte s menším kúskom červeného jaspisu. Ak si urobíte dostatočne veľkú “klietku” (meď je výborný, vodivý kov), zmestia sa tam oba. Ak vám stačí len jeho ukľudňujúca vibrácia, nemusíte červený jaspis vôbec pridávať, kameň jeho vibráciu nesie v sebe, len v menšej miere, než keby v ňom boli aj žilky červeného jaspisu.

  Like

 9. Ahojte viete mi poradiť kde by som zohnala to tigrie železo?bola som už na dvoch výstavách a nemali ho,každý mi ponukal tigrie oko a to už mám.dakujem

  Like

 10. Dadula,

  na nemeckej stránke Stein-Kraft (lišta vpravo) majú Tigrie železo (Tigereisen). Treba kliknúť na stránku, potom kliknem vľavo na obrázok opálu (pod nápisom Shop) a potom treba kliknúť na “zum Shop” a nájsť si ho na lište vľavo. Majú pekné exempláre so všetkými tromi farbami.

  Like

 11. Je možné, že som si kúpila falošné tigrie železo? Ten kamienok stál len 50 centov a pochybnosti mám preto, lebo je na ňom pár škrabancov a vrypy sú biele, ako zo sadry. Ale keď ho mám v ruke, cítim vibrácie, tak naozaj neviem.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.