Dve nové mandaly: na (seba)kontrolu a na splynutie s celkom

Pri upratovaní na disku som objavila dve mandaly staršieho dáta, ale nepamätám sa, že by som ich bola dávala na stránku. Je to vlastne stále jedna a tá istá osnova, len dvojaké vyfarbenie.

Prvá mandala sa nazýva Kontroluj!, pretože u mňa vyvoláva vibráciu (seba)ovládania, (seba)kontroly, cieleného pôsobenia na svet okolo – uvážlivého, tolerantného, rešpektujúceho zákonitosti a slobodnú vôľu. Možno s ňou meditovať alebo ju používať na to, aby sme v sebe túto vibráciu vyvolali.

Druhá mandala sa volá Spojenie, pretože u mňa vyvoláva vibráciu spájania sa s prostredím, stávania sa súčasťou väčšieho celku. Použila by som ju na vyvolanie pocitu príslušnosti k celku, tolerancie voči iným častiam celku a na meditáciu o tom, že každé jedno indivíduum je len maličkou súčasťou ekosystému a že to, čo je náš skutočný zmysel a poslanie, sa viaže na ten ekosystém, nie na indivíduum… a teda že ani nevzostúpime dokonale, kým časť z nášho ekosystému bude žiť v strachu, beznádeji, bezmozgovej poslušnosti a tmárstve. Len keď má každý z nás nádej, pohybuje sa celý ekosystém vpred bez toho, aby ho niečo brzdilo a držalo v negativite… 😕

A moje posolstvo? Každý jeden sme dôležití. Bez nás by “všetko” nebolo “všetkým” a energie by boli v ekosystéme rozhodené nerovnovážne. Potrebujeme sa navzájom – aj tí “dobrí”, aj tí “zlí”, pretože jedno bez druhých by sme prestali mať nálepku a hranicu a stali by sme sa beztvarou sivou hmotou bez zmyslu. 🙂

Nikto nie je “vyššie” alebo “nižšie”. Všetci “sme” a keď sme spolu, vtedy sme celok so zmyslom.

4 thoughts on “Dve nové mandaly: na (seba)kontrolu a na splynutie s celkom

  1. Obidve mandaly sa mi páčia, tá modrá ma upútala trocha viac. Chcem sa spýtať, prečo ten spodný cípik nevyfarbený na žlto ostal biely. Má to dáky dôvod, prečo zostal biely?

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s