Ruším sľuby z minulých životov

Ďalší z článkov z Poradne, tentokrát komentár z anjelskej poradne od P*veras (ako článok bol publikovaný 15.3.2008) sa týka zrušenia sľubov, ktoré sme možno dali v minulých životoch a teraz nás trápia a obmedzujú v tomto živote.

Janka v decembri 2007 napísala:

Ahojcek P*veras,
mna by velmi zaujimalo, ako je mozne zbavit sa onych slubov z minulych zivotov… zaujal ma hl. slub celibatu… vobec sa mi nedari vo vztahoch, neviem, ci som ozaj velmi narocna… ale u mna dost casto plati tvrdenie “Milujeme tych, ktori nas odmietaju a odmietame tych, ktori nas miluju”. Mam 23 a doteraz som mala v podstate iba 1 vaznejsi vztah, pred asi 2 rokmi. Trval pol roka, ale bol pomerne intenzivny.. odvtedy sa mi vobec nedari najst si niekoho… nemam ten pocit, ze by som si to nezasluzila… len proste neviem si najst tu osobku, ktora by patrila iba mna a ja jej… tiez co sa tyka prave sexualnej oblasti.. velmi mi to chyba, ale sex len tak proste nie je pre mna… ja tuzim po milovani… no a tak tie 2 roky uz drzim spominany celibat:) Cize prosim o radu v tejto oblasti… ci to vlastne suvisi s tym slubom… ak hej, ako by sa ho dalo zbavit… daaakujem krasne

A tuto je odpoveď P*veras, teda samotný článok:

je to jednoduche. staci celou svojou vnutornou silou- ako ked sa chcete niecoho raz a navzdy zbavit, preniest pevnym hlasom ,najprv si vsak lahnite a zhboka dychajte, trosku sa uvolnite a potom pevnym hlasom nahlas povedzte

TYMTO RUSIM AKEKOLVEK SLUBY CHUDOBY, KTORE SOM MOHOL V KTOROMKOLVEK ZIVOTE PRIJAT. ZIADAM, ABY VSETKY DOSLEDKY TYCHTO SLUBOV CHUDOBY, NECH UZ V AKEJKOLVEK DOBE, BOLI UVOLNENE A ODSTRANENE.ň

TYMTO RUSIM AKEKOLVEK SLUBY CELIBATU, KTORE SOM MOHOL V KTOROMKOLVEK ZIVOTE PRIJAT. ZIADAM, ABY VSETKY DOSLEDKY TYCHTO SLUBOV ,NECH UZ V AKEJKOLVEK DOBE, BOLI UVOLNENE A ODSTRANENE.

TYMTO RUSIM AKEKOLVEK SLUBY ODRIEKANIA, KTORE SOM MOHOL V KTOROMKOLVEK ZIVOTE PRIJAT. ZIADAM, ABY DOSLEDKY TYCHTO SLUBOV, NECH UZ V AKEJKOLVEK DOBE, BOLI UVOLNENE A ODSTRANENE.

pre istotu preneste vsetky, nikdy neviete, aky slub ste v minulom zivote zlozili, najlepsie na to je spln, noc po splne, ale aj teraz- v case ubudajuceho mesiaca.

Z diskusie:

Sedmička, 28.3.2009:

Ahoj. Mozte mi poradit, aku vetu pouzit, ked chcem zrusit karmu s clovekom? Taha sa to so mnou zo zivota na zivot a ja uz mam toho plne zuby 😦 Uz si velmi zelam aby to skoncilo.
Dakujem 🙂

Kamienka, 30.3.2009:

ahoj sedmicka,
pouzijes tu istu vetu, ktora sa opakuje, len pouzijes – TYMTO RUSIM AKEKOLVEK SPOJENIE S CLOVEKOM, S KTORYM MA VIAZE PUTO…..a pokracujes. ale neviem, ci je to az take jednoduche. Inak zlatko, vidim ze si dost z toho tvojho byvaleho zufala. O to viac verim, ze to vyjde.

P*veras, 11.4.2009:

Kamienka ti síce poradila správne ale voči tomuto sa staviam negatívne. Nepomôže to- tá veta. Keď chceš zrušiť karmu s človekom, musíš pochopiť aký vzťah ste mali v minulom živote, musíš pochopiť ako to rozseknúť, vyriešiť. Napr. v tomto živote som mala istý vzťah s mužom, niečo silné nás k sebe ťahalo, no on ma vždy zradil a ja som trpela a vždy sa to opakovalo. Opakovalo by sa to donekonečna, keby som si nepovedala už ma viac nebudeš zrádzať a ubližovať mi a definitívne tento vzťah neukončila. Niektoré vzťahy tu proste nie sú pre nás ako vzťahy, ale iba ako doriešenie. Musíš nad tým človekom uvažovať, čo ti dáva? čo ti berie? Ako ti to príde? Akoby ste boli v minulom živote milenci? súrodenci? Dokonca tvoj priateľ mohla byť v minulom živote tvoja matka. Dôležitý nie je ani tak ten človek ako jeho správanie k tebe a tvoje správanie voči nemu. To ti napovie aký vzťah ste mali a čo musíš vyriešiť. Mne sa s daným mužom prisnil aj sen v minulom živote sme skutočne boli milenci, moja láska voči nemu bola taká silná že to bola až posadnutosť- takisto ako aj v tomto živote, zradil ma a ja som kvôli nemu veľmi trpela a zomrela. Práve preto že mi spôsobil svojou zradou také utrpenie – nedoriešené, nepochopené, sa to so mnou pretiahlo do tohto života. No v tomto živote som mu už nedovolila zradiť ma a ublížiť mi a vzťah som definitívne ukončila a tým sa moja karma s daným človekom skončila. Demonštrujem ti, čo máš urobiť na svojom príklade.
Pokiaľ si nechcete vytvárať karmu s ľuďmi a prenášať ju z tohto života do budúceho, musíte to pochopiť a vyriešiť. Preto by sa napr. milenci nemali rozchádzať bez toho aby si všetko v kľude vysvetlili a keď sami uznajú že to tak skutočne bude najlepšie, žiadna karma neexistuje. No pokiaľ vám niekto ubližuje a vy trpíte a nikdy nepochopíte prečo, karma sa ťahá…. Napr. matka je na vás oveľa prísnejšia ako na vašich súrodencov a vy trpíte a myslíte si, že vás nemá rada a dôvod je pritom úplne iný. Možno vás má radšej oveľa viac ako vašich súrodencov. Skôr popros Boha alebo anjelov, alebo čokoľvek v čo veríš pred spaním aby ti ujasnili akú karmu máš s daným človekom a ako ju vyriešiť. Môžeš si to napísať aj na papier modrým perom- otázku a položiť pod vankúš napísaným hore- k hlave a intenzívne na danú otázku mysli pred spaním, tak aby to bola posledná vec na ktorú budeš myslieť kým nezaspíš. Je možné, že v sne potom prežiješ návrat do minulého života tak ako aj ja. Moja skúsenosť hovorí, že je na to veľmi dobré mať sodalit pod vankúšom. So sodalitom pod vankúšom mávam výlety do minulých životov.

36 thoughts on “Ruším sľuby z minulých životov

 1. Synchronicita aj nadalej funguje 🙂 Temu slubov som riesila sice minuly rok, rusila som vsetky mozne minule sluby – a tento jun som si uvedomila nieco uplne zasadne. A to – je sice krasne, ze som zrusila sluby, ktore som dala, ale! Az dovcera som zila vo vazeni slubov, ktore som prijala! Energeticky som to vazenie videla ako velmi pevnu kvapku vody, v ktorej som bola izolovana od skutocne naplneneho zivota. Takze podobnym postupom, ako som rusila mnou dane sluby, som vcera s laskou a vdakou vracala sluby, ktore boli dane mne ci uz v tomto alebo minulych zivotoch. Ta ulava je neopisatelna 🙂

  Páči sa mi

 2. Dobrý deň,ja by som poprosil nejaký kontakt na helar 🙂 (skype,facebook,MSN atd.). Chcel by som s tebou o niečom popísať súrne 😦 .

  A dúfam že to nezignoruješ ako minule a odpíšeš 😦 ďakujem.

  Páči sa mi

   • 😀 práve som dopísala článok o dôvere a láske atd … je to jedno … uviedla som v nom aj podobný príklad ako si to tu seven predviedol v praxi .. ty niečo chceš a ešte aj prikazuješ, .. ty žiadaš aby ti ktosi veril, že to čo potrebuejš je skutočne dôležité a predsa sám okamžite jeho dôležitosť popieraš slovami to “A dúfam že to nezignoruješ ako minule a odpíšeš”
    hm, hm, … zaujímavé, ( prečo si myslíš, že odignorovala niečo? isto nie, skôr by som povedala, že to nepovažuje za dôležité, to je celé … ak to tak je, problém je tvoj a ty si s ním isto sám na sto percent aj sám poradíš … ale tak to sú už predpoklady toto .. a prečo ti to tu píšem? … dostala som radu od anjelských, že si mám všímať opakujúce sa znamenia .. a ty si dneskaj už tretí či štvrtý? .. som zvedavá čo z toho zasa vylezie .. 😕 takže seven, nechcem sa ťa dotknúť .. iba ma tvoj spôsob požiadania o pomoc zaujal … 🙂 )

    a prečo ti to tu píšem? … dostala som radu od anjelských, že si mám všímať opakujúce sa znamenia .. a ty si dneskaj už tretí či štvrtý? .. som zvedavá čo z toho zasa vylezie .. 😕

    Páči sa mi

   • dávno pradávno som reagoval viac menej rovnako ako Ty -teda som si spomenul na odpoveď už neviem presne kto to bol…veď napíš nám sem pre všetkých..predsa len viac hláv viac rozumu 🙂

    Páči sa mi

 3. 🙂 Seven,

  viac-menej povedali všetko miesto mňa. Obvykle na výzvy tohto druhu nereagujem. Keď som zatiaľ zareagovala, boli to poväčšine somarinky alebo pokusy “dopisovať si” – a ja som hodne “nekorešpondenčná” 😉 .

  Táto stránka je nielen moja; na nej a okolo nej sa zozbierala skupina hodne múdrych a hodne súcitných ľudí (to druhé nepatrí k mojim silným vlastnostiam). Aj tak tu nikto nevystupuje pod vlastným menom, takže čo nám bráni byť otvorení? Ako hovorí Aniel – ozvi sa, niekto ti už len odpovie a ostatní, ak nebudú súhlasiť, pridajú svoj uhol pohľadu.

  Ak je to osobné a teraz si už vykvákal na seba nejaký kontakt, podľa ktorého si identifikovateľný, tak si na túto jednu príležitosť proste zmeň nick. 🙂

  Ja mám len túto stránku na komunikáciu. Nie som na Skype, na Facebooku, na ICM, na Pokeci ani nikde inde a čo značí MSN, o tom nemám ani len šajnu (“on mně uráží?!”). Som na WordPresse a to mi bohato stačí. 😉 (Aj tak nestíham. A Miro ma naučil, že nemám reagovať na každý koment. Koho to srdí, zbite Mira. 😛 )

  Páči sa mi

  • (MSN – Windows Live Messenger)

   Z tohto uhlu pohľadu som to ešte nezobral 😛 .A klasicky plne rešpektujem tvoje slová. Tak v tom prípade napíšem sem,a dúfam že mi odpíšeš 😛 .

   Vlastne poslednú dobu som sa začal venovať na plno duchovnu. Včera som čítal prvý článok o kotviacom bode-vyzerá to fakt zaujímavo,snáď tu je návod ako pracovať s kotviacim bodom , ak nie, povedz dopredu 😀 .

   Ďalšia vec aktivácia 12-vláknového DNA . Za krátky čas si určite vypočujem všetky nahrávky z trojčlánku na aktiváciu.Moja otázka je,že či po tomto budem bližšie k môjmu cieľu (z môjho prvého článku),a že či sa rozviniem do všetkých smerov?

   Z môjho článku – čo je potrebné si prečítať na tejto stránke? Postupne si aj tak prečítam všetko,ale dôležité články potrebujem vedieť :/ . Uvažujem ešte o šamanizme (ale nemám o tom najmenší prehľad ešte :-/ )

   Moja posledná otázka je na teba 😛 . Všimol som si,že dosť často komunikuješ s Anjelmi 😛 čítal som aj o tvojom období,kde si bola naštvaná na anjelov,vytvorila si si bariériu a podobne..(Takže ma to zaujalo a budem sa aj o to zaujímať 😛 ale tvoj celý dej s anjelmi mi prišiel tak,že zvyknú robiť veci,ktoré my považujeme za negatívne a potom ich považujeme za zlých 😀 ,takže som zvedavý,čo mne pripravia.) Zaujímaš sa -> praktikuješ -> robíš niečo iné okrem komunikácie s anjelmi?

   Páči sa mi

  • Vidíš… Ako som čítala to o pohybovaní kotviacim bodom, celkom normálne a s vysokou mierou empatie ma napadlo “No proste vezmeš, chytíš a pohybuješ… Čo je na tom?” 😛 Ale potom som si uvedomila, že nie každý je taký typ ako ja a tak sa polepším… 🙂 Všetko, čo narúša naše zabehané predstavy o sebe a svete naokolo, začína pohybovať naším kotviacim bodom. Hocijaká úvaha. Hocijaký smer, Hocijaký cvik. Ak chceš začať “systematicky”, skús začať Ruizom a piatimi dohodami, prípadne citátmi na Toltéckych múdrostiach.

   Alebo si vyberieš náhodný článok a ak ťa neosloví, ideš ďalej. Ja sa aspoň učím týmto spôsobom. Čo ma osloví, v tom sa rýpem hlbšie.

   Nevyberaj si svoju cestu rozumom. Nechaj, nech o nej rozhodne vnútorný pocit záujmu a vzrušenia.

   A to posledné – čo ešte robím… Už som odpovedala. Robím to, čo ma zaujme. 🙂 A prosím nenapchávať do chlievikov; vtedy hryziem. 😉

   Ak čítaš moje články o anjeloch, tak vieš, že anjeli nerobia – anjeli sú. Všetko ostatné sú naše vlastné reakcie na ich existenciu. Oni nám neubližujú; my si ubližujeme sami, ak nedržíme opraty nášho života a vnímania pevne v svojich rukách. Anjeli sú všetko – a čo si z toho všetkého zvolíme vnímať, to je naše rozhodnutie. 🙂

   OK… ešte niekto, koho som nepoučila? 😆

   Páči sa mi

 4. ludia a odkial viete ake sluby mate uzavrete?a preco ste ich uzavreli?a preco ked ste ich uzavreli ich teraz chcete zrusit?a naco je taky slub ktory sa da zrusit ked poviem “ix prebix neplati” ?ved to je potom Fico styl….ci?

  Páči sa mi

  • Matrioshka, neviem ako ostatni, ale ja som sa k tejto teme dostala, ked som narazala v sucasnom zivote na prekazky, ktore mali neprekonatelny charakter. V mojom pripade sa jednalo o to, ze som meditovala so zamerom rozpoznat tie sluby a videla som ich/ sa v inych dobach. Nebol to ani pekny pohlad, ani to nebolo vsetko odstranene za den. Vnimam to tak, ze urcite sluby, ktore sme dali v minulom zivote mali platnost vtedy, ale ak su prenesene do sucasnosti, tak nam prave vytvaraju tie dane prekazky. Ja si tiez slovo slub nahradzujem slovom dohoda, hoci slub znie tak vznesenejsie 😆 Napriklad: ak niekto v minulom zivote zlozil slub chudoby a rozhodol sa zit zivotom mnicha, tak v tomto zivote sa to moze odrazit vo forme eknomickych problemov a problemu ukotvit sa v partnerskom vztahu. Je potrebne stary slub zrusit v zmysle, ze uzname jeho platnost pre vtedajsiu situaciu/ zivot, a podakujeme za to, co sme vdaka nemu naucili, avsak eliminujeme jeho platnost pre pritomnost. To iste sa deje v rodinach – napriklad nejaka zena v rodinnej historii vyslovi slub, ze ani jedna z jej dcer nebude tak hlupa ako ona a nevyda sa – a uz sa to vlecie dalej v podobe nestasnych manzelstiev napriklad. Slub je energia a je potrebne ju regulovat. Ale mozno este jeden priklad: pred cca 2 rokmi mi povedala kamaratka, ze nemoze otehotniet, hoci citi, ze dusa dietatka uz je pripravena. Ta kamaratka pracuje s vysokovibracnymi energiami uz dlhodobo sa rozvija ako liecitelka. Opytala som sa jej, ci zrusila slub bezdetnosti. Povedala, ze rusila rozne stare sluby (daju sa vnimat aj slovom dohody) ale tento nie. Do mesiaca po meditacii na zrusenie tohoto slubu bola tehotna a dnes ma krasneho synceka 🙂 K tomu fico-stylu: je to tak, ze skutocne mame pravo menit svoje rozhodnutie a nasledovat aktualne tuzby svojho srdca. Ako to ma pan Fico neviem, ale neporovnavam zmeny vo svojom zivote s politickym dianim na SK 🙂

   Páči sa mi

  • matrioshka 🙂

   dievča, ja ťa normálne žeriem, si fakt skvelá 😀 …. presne takto sa na to dívam aj ja … keby to bolo také jednoduché asi by sme tu neboli nie? a stačilo by len dexempo šupoplex a je …. zastávam názor, že čo je nutné si prežiť, jednoducho to z nejakého dôvodu nutné je, aj keď ten dôvod nevidím teraz … ( asi sme dve mimozemšťanky či kieho 😉 )

   Páči sa mi

   • ono to je jednoduche, v tom je hacik 🙂
    Vidim to ako Terra. Su sluby, ktore sme si zobrali z minulych zivotov a stale podla nich zijeme a ani o tom nevieme. Vtedy mali platnost, teraz? Treba uvazit. Ak sa o tomto slube dozviem a vadi mi, tak mam moznost ho zrusit/zmenit. Inak sa o nom ani len nedozviem, lebo je to plan mojej duse na tento zivot a jednoducho si to “musim” prezit – lepsie sa mi paci vyraz mozem prezit :).

    Páči sa mi

   • mno..devúúšky..ale ak sme tu na to aby sme pochopili a zažili lekciu tak tie sľuby ktoré sme si v minulosti vytvorili nám dnes prinášajú len obmedzenia,nie??
    vtedy sme nemali inú možnosť,alebo sme nevideli inú cestu,inu rozhodli sme sa že sľúúbime..a sľub sa nás držal a do ďalšieho života s nami prešiel..ale háčik je ten že čo bolo funkčné pred 500 rokmi ,teraz môže ubližovať ,nie?
    preto nikdy nehovor nikdy-v prípade toho vydávania sa…a všeliakeho iného 🙂

    Páči sa mi

   • tinka
    áno, ale nemám istotu v tomto živote, že som tie sľuby dešifrovala správne .. nemám tú istotu … čo sa potom stane ak zruším nesprávny sľub? .. toto mi príde umelé, … jediný spôsob predsa podľa mňa je rozhodovať sa srdcom v daných situáciach … v každej “spornej” situácii máš minimálne na výber z dvoch ciesť .. každá je správna .. ale jedna z nich je prosto tá správnejšia … ak sa riadiš srdiečkom ..
    “Never niečomu len preto, že si to počul. Never niečomu len preto, že to hovoria mnohí a idú o tom chýry. Never niečomu len preto, že to stojí v tvojich náboženských knihách. Never niečomu len preto, že to hovoria tvoji učitelia a iné osoby s autoritou. Never tradíciám len preto, že boli odovzdávané od generácie ku generácii po mnoho generácií. Ak však pozoruješ, analyzuješ a potom zistíš, že to zodpovedá rozumu a napomáha dobru a prospechu každého a všetkých, potom to akceptuj a ži v súlade s tým.” — Budha
    a tieto sľuby a ich rušenie mi príde presne ako začiatok toho citátu … niečo čo sme počuli od iných že prosto zabralo .. jednoducho ja zastávam názor, že ak som presvedčená ozaj vnútorne presvedčená o tom,, že som nikomu trebárs neublížila, nemôžem sa mýliť .. a pokiaľ sa mi ale srdce chveje, keď píšem či hovorím niečo, čo by iný mohol pochopiť inak ako to ja hovorím, nerobím dobre a treba zvoliť inú formu interpretácie .. takto nejako ako na tomto príklade … to jednoducho vidím aj v v tých sľuboch z minulosti .. ak si to prosto uvedomím, nemám dôvod to už prežiť a potom ale nie je ani dôvod k tomu aby som taký sľub rušila, pretože už neplatí … je zrušený, odžitý …

    vám nepríde absurdné, keď tu niekto píše o sľube čistoty, ktorý kedysi v minulosti prisahal? .. aký sľub? čoho sa týka? je to stud, hanblivosť, či čo to je? … a ak sa hanbím vyzliecť pred partnerom napr, tento zrušený sľub čistoty mi akože pômôže, . sorry nevidím to takto zložito .. pre mňa je to jednoduchšie .. skôr zisťovať prečo partnerovi moja duša neverí, ked to odmieta navonok atd … 😕

    Páči sa mi

   • Lilah, tieto sluby su velmi osobne. To, ci mozes brat istu informaciu s istotou ti povie len tvoje srdiecko. presne ako pises. ak mi aj niekto iny povie, “vidim u teba slub v minulom zivote” a mne sa to zda byt blbost, tak neriesim. Ale ak mi v tom momente nieco zacvakne alebo to padne na mna jak taka bomba, tak riesim.
    Ak si pocas nejakej situacie uvedomis, ze uz nemas dovod ju prezit a vedome ju zmenis, tak je to energeticke zrusenie slubu 😉 (vsetky cesty vedu du rima?) 🙂
    Mne sa zda vela slubov absurdnych a predsa len som sa s nimi stretla. Jednoducho v situacii vtedy absurdne neboli.
    Stretla som sa so slubom, ked vojak vo vojne si z nejakeho dovodu dal dole helmu a v tom momente ho zastrelili – jeho posledna myslienka bola: nikdy si uz nedam dole helmu. Absurdum? mozno – ale teraz sa mu to posunulo tak, ze ma na sebe ako keby ochranny povlak a problemy s kozou. Nemam si to ako overit, ci to je “pravda” alebo moj vymysel fantazie. Ako ziskam istotu? Uz nijako, mozem sa spolahnut len na seba a moje vnimanie.

    Páči sa mi

   • Lilah, ako pises – nie vzdy za kazdym problemom je slub. Na to si fakt treba davat pozor, aby si clovek tzv. slubmi z minulych zivotov nerobil alibi na sucasne problemy. Niektore situacie fakt nie su dosledkom slubu, ale sucastou aktualnej lekcie alebo cestou ku uzdraveniu ineho problemu.

    Tvoj priklad s nahotou: ak sa niekto hanbi vyzliect pred partnerom, tak treba rozlisovat, co je zdrava miera studu a co uz je fobia. Ak to daneho cloveka obmedzuje, tak moze patrat po tom, preco sa hanbi. A az ked vyluci vsetky “prirodzene” dovody, napr. vychova v rodine, realne neprijemna nespracovana skusenost atd., tak potom nech ide hlbsie, ci za tym nie je slub. Na druhu stranu, ak do daneho cloveka neobmedzuje, nech prijme ten stud ako sucast svojho prejavu 🙂

    Páči sa mi

   • hm, dívam sa na to ako alenka v ríši divov, čo mi tu píšeš … hm, .. ešte aby som dala na správnu mieru moje cítenie a presvedčenie .. ak to tu niekto vymyslel, asi vedel prečo a rozhodne to má slúžiť k dobrej veci … to akcept a plne ..
    ale neverím tomu, že to je možné vieš? .. naozaj neverím .. prečo? vyskúšala som takýto sľub .. naozaj som ho vyskúšala, .. už som bola na tom psychicky tak, že som to jednoducho vyskúšala .. išlo o sľub lásky ktorý sme si vraj v minulosti dali … ja som v obrade jeho slub lásky jemu vrátila, on mne nie .. takže si vieš predstaviť ako to asi teraz je ..prosto som nevidela za roh, nevidela som za to čo som sa mala naučiť a predsa som do tho liezla .. a výsledok? aj tak sa nič nezmenilo … teda navonok áno, ale vnútri nie …

    a tinka, tomuto nerozumiem … nechytila som sa vôbec … Stretla som sa so slubom, ked vojak vo vojne si z nejakeho dovodu dal dole helmu a v tom momente ho zastrelili – jeho posledna myslienka bola: nikdy si uz nedam dole helmu. Absurdum? mozno – ale teraz sa mu to posunulo tak, ze ma na sebe ako keby ochranny povlak a problemy s kozou. Nemam si to ako overit, ci to je “pravda” alebo moj vymysel fantazie. Ako ziskam istotu? Uz nijako, mozem sa spolahnut len na seba a moje vnimanie. ….

    na ten sľub prišiel kto? že sa mu toto stalo v minulosti … 😕

    Páči sa mi

   • teri, blbne mi tu net, a teba som zbadala až teraz …

    áno, ak nemám istotu, že či to je sľub, alebo je to len zbabraná súčastnosť je to dlhšia cesta .. toto ma naučila magická prax popravde .. tam treba ozaj istotu, že niečo chceš, lebo ak to chceš len preto že neviem čo, tak si zavarí tak, že to až pekné nie je … a už keď niečo preverujem časom, potom ten čas využijem na to, aby som šla do seba a zistila atd … preto mi tie rušenia sľubov prídu ako niečo, čo na jednej strane vyzerá celkom neškodne ale na druhej strane je to pekne nebezpečná záležitosť .. zober si obyč. človeka, …

    dozvie sa o zrušení takéhoto sľubu trebárs od teba … v presvedčení že to jeho situáciu zázračne vyrieši porobí dexempo šupopllex 🙂 a žije si dalej, bez toho aby reálne vedel, čo toto mohlo spôsobiť …
    po čase príde na to, že toto bola teda riadna chobotina a jemu to predsa vôbec nepomohlo ( ako by mohlo pozadie vieme že? umysel otca napr. ) a on v svojej jednoduchej nevedomosti začne myslieť hodne negatívne na človeka, ktorý mu toto poradil … ublíži tebe ale aj sebe, energeticky vytvoril na základe tvojho dobrého umyslu niečo čo je jednoducho treba odžiť … a namiesto jedneho problému ma dva … a ty koniec koncov tiež máš na sebe otlačok čohosi, čo si prosto síce myslela dobre, ale nedocenila si chápanie toho dotyčného človeka, ale predsa si v tom neni nevinne …atd .. ( samozrejme to bol len príklad napríklad )

    Páči sa mi

   • Lilah, v mojom povodnom komente bola aj zmienka o pouzivani rozum, ktoru som vymazala 😆 Takze doplnam svojvu skusenost so slubmi a spol 🙂

    Istotu citim jedine vtedy, ak moj rozum AJ srdce jednohlasne suhlasia, su v sulade. Nevravim, ze su nadsene, len ze oba kanaliky vedia, ze takto a takto sa veci maju. Niekedy to pride ako blesk z jasneho neba, inokedy to klokoce kdesi hlboko a potom naraz ma to prevalcuje, alebo ma jemne tukaju po pleci ze aha, tu je problem.

    Nech je to tak alebo onak – ak je ziak pripraveny, ucitel pride. Takze ak sa niekto dozvie (ako som sa ja raz dozvedela) o niecom ako minule sluby, je na nom, ako s tym nalozi. Moze to vyuzit k uzdraveniu seba a svojich blizkych, moze si z toho urobit zasterku na svoju neochotu riesit realne problemy, moze cokolvek.

    Maximalny suhlas, ze “rusenie slubov” nie je hracka pre male deti. Je to vec, ku ktorej je potrebne k nej pristupovat s respektom a pokorou. Je potrebne byt pripraveny odpustit sebe i vsetkym, koho sa to tykalo. Je potrebne byt pripraveny poprosit o odpustenie a prijat ho.

    Pre mna osobne to bol proces trvajuci rok z coho prva polovica bola velmi intenzivna – emocne i fyzicky. Nebolo to tak, ze by som ja patrala “no tak podme, kde je este nejaky slub” ale skor som bola pri meditaciach smerovana k tym slubom v zmysle, ako som uz v jednom komente pisala.

    V pociatkoch mi v procese pomahali ucitelia (normalni, z masa a kosti), potom uz som isla sama. Ale stretla som sa s tym, ze jedna osoba, ktoru som zase sprevadzala jej slubmi ja, odkukala napad, lebo sa jej pacil, kedz sa jej ulavilo. Ta osoba bola samozvana liecitelka a hned sa aj pokusila urobit z intimneho procesu “metodu” a tu potom aplikovala hlava nehlava kazdemu, kto ju vyhladal. A naviac ju aplikovala bez respektu pre prirodzny vyvoj veci, cim sposobila dost vela emocionalnych skod dalsim osobam.

    Zhrnutie: uvolnovanie a rusenie starych, uz nepotrebnych slubov viazucich sa k minulosti je v poriadku, ak sa robi zodpovedne a sam za seba. Mozme s tym niekomu pomahat, ale nie manipulovat ho. Mozme vyhladat pomoc, ale nie hodit cely proces na ramena sprievodcu. A – kazdy ma svoj vlastny cas, kedy sa tomu venuje. Niekto nikdy 🙂

    Páči sa mi

   • teri, 🙂

    no dobre, dobre … něco se mi na tom borci pořád nezdá, 🙄 … ale tak … dobre, dobre 😆 … ale tak čo viem teraz ja, po mojej skúsenosti s rušením sľubu, a čert ho ber, aj to urobím, viac už pokaziť nemmožem 😆 … ako to je? .. beru spět co sem vám slíbil a? …. a du pekne naplno prežiť čo som si odoprela či čo 😯 … dobre som to zmotala čo? … 😀 .. kurňa 😛 😀

    Páči sa mi

   • Lilah sorry ze som to napisala tak narychlo a nejasne – som este rychlo rychlo v robote chcela odpisat.
    Taaakze ten mnou spominany slub s vojakom a prilbou – stretla som sa s nim tak, ze sa mi to vyjavilo ako pricina choroby toho chalana. Bol sa u mna dat liecit, vtedy som robila len jin shin jyutsu. Pocas liecenia som mala tuto viziu priciny, len vtedy som to odhrnula ako co to tu za blbosti zase haluzim. Nakoniec mi to nedalo a spytala som sa mojej guru, ako to ona vidi a mi to potvrdila a este mi aj vynadala ze preco neverim tomu, co vidim. Chlapcovi sa mi to uz oznamit nepodarilo, este nie je cas.
    Plne akceptujem ze tomu neveris a ani ta nechcem presviedcat.
    S tvojou vetou ” ak to tu niekto vymyslel, asi vedel prečo a rozhodne to má slúžiť k dobrej veci ..” suhlasim. Teda – okrem toho slovicka “dobrej” – ja by som povedala “sluzit veci” – a to nam 🙂 .. ten niekto, kto to vymyslel nam dal do vienka aj schopnost tvorit. A prave tvorenim si vytvarame nasu realitu. Ci sa to tvorenie prejavuje ako rusenie slubov, ci uz “spravnych” alebo “nespravnych” – je to nase tvorenie, na ktorom sa mozme vela ucit.
    Ja verim tomu, ze tieto energeticke fakty mozme zmenit nasim tvorenim – na priklade tej prilby by som povedala, ze to mozno vobec tak nebolo, ale mne sa vibracia choroby jeho koze ukazala presne tak – a v tom kontexte ju mozem aj zmenit. Teda on. Alebo spolu. Ak bude pripraveny.
    Mozem ti popisat len moje skusenosti – ja tieto “sluby” alebo dohody z minulosti vidim bud ako vizie, alebo vidim tiez vo vizii energeticke telo cloveka a z neho ide puto niekam co charakterizujem ako minuly zivot, alebo ma na sebe prilepenu taku gucu.

    Ten obrad co spominas – mozes mi ho popisat blizsie? On ti ten slub pocas toho obradu nedal spät, alebo ako si to myslela?

    Páči sa mi

   • Lilah, kazda skusenost je jedinecna a nerada by som ti podsuvala nejake nezmysly, ktore boli platne pre mna. Ale skusim aspon vo forme instrukcii popisat metodu, ktora fungovala mne.

    Ked som vedela, ze tak dve hodiny nebudem nikym rusena, usadila som sa, zapalila sviecku a tycinku. To na atmosferu 😆 Ak ti pomaha hudba, pusti si nejaku. Mozes aj taku, ktora ti pripomina daneho cloveka. Zavries oci a dychas. Sustredis sa na dych, na vibraciu svojich cakier. Ked si v poriadku, popros svojho anjela strazneho nech ti pomoze, alebo nech pride iny z archanjelov. Mne pomahal Rafael ktory uzdravuje aj rany netelesneho charakteru a raz tiez Maria. Sprievodcu popros, nech ti ukazu len tolko, kolko je nevyhnutne nutne vidiet, aby si mohla pribeh zmenit.

    Potom sa v duchu spoj s danym clovekom, vizualizuj si ho. Premietni si vsetky nadherne chvile a momenty, ktore sa ti s nim spajaju. Neponahlaj sa a kludne plac 🙂 Potom si mozes predstavit nieco ako fialovy svetelny tunel, ktorym ides do minulosti. Dovol tomu druhemu, aby ta sprevadzal a chodte az tam, kde ste sa stretli prvykrat. Tam ostante. Pozri sa na neho a povedz:
    “Milujem ta a prijmam svoju zodpovednost za vztah, ktory som spoluvytvorila.”
    “Prosim odpusti mi, ze som sa vo svojom zivote drzala tak dlho. Si volny a smies ostat v minulosti, ku ktorej patris.Moj zivot pokracuje, ale nas slub uz nema platnost.Teraz je nova doba a kazdy z nas ma vlastny zivot.Ja mam svoju novu rodinu a svoj novy zivot. Slub, ktory som ti dala, uz neplati. Vraciam ti s vdakou tvoj slub, ktory si ty dal mne.”
    “Dakujem ti XY, zato, ze som ta stretla. Dakujem ti za vsetko, co som s tebou prezila. Dakujem ti za …,….,…. (tu vymenuj specificke veci, ktore si s nim prezila, ktore si sa naucila atd.”

    Odosobnene sleduj, co sa stane s tvojou predstavou toho cloveka, toho slubu a ako sa bude menit situacia. Moze sa stat, ze spolu budete kracat aj v smere ku pritomnosti. Moze sa stat, ze zistis, ze ten slub ste si zopakovali niekolkokrat v roznych inkarnaciach, alebo ze v roznych inkarnaciach ste mali rozne ine vztahy (matka – syn, otec – dcera atd) a hocico ste si slubili, lebo ste to pokladali za spravne. V tom pripade je potrebne rozuzlit kazdy jeden pripad osobitne, nerobit to “pausalne”. Sleduj svoje telesne pocity. Dychaj vedome do tych casti tela, ktore pocitis ako chvejuce sa alebo napate. Z tychto casti tela vychadzaju energeticke vlakna, ktorymi ste prepojeni. S kazdym vedomym nadychom, vydychom afirmuj: uvolnujem puto minulosti a vitam slobodu pritomnosti. A s myslienkou na toho dotycneho: milujem ta. odpusti mi prosim. dakujem ti. Tolko krat, kolko treba 🙂 Na zaver podakuj tvojim sprievodcom.

    Nevravim, ze to je lahke. Mozno aj narazis na svoj vlastny odpor jednej casti teba, ktora ho pustit nechce. Nakoniec chod do vane, umy sa, aj vlasy. Telo si mozes ocistit solou, ktora stahuje emocionalne energie. Vypit vodu, pripadne si dat ovocie a spat 🙂

    Idealne je, ak by si dalsi den potom mala volno, mne napriklad sa stavalo to, ze som po takychto cisteniach druhy den mala svalovku, citila som sa, akoby na mna sla chripka. Ak aj dostanes do par dni mensie akoby nachldnutie, ziadny stres, je to sucast procesu prefazovania energii. Tak bud ku sebe ohladuplna a daj si zvolneny rezim.

    Ak cela procedura nie je urobena uprimne a v dostatku casu, za vysledok nerucim 😛 , to co som ti popisala vo forme instrukcii mam oskusane na vlastnej kozi, ale to je ako s palenkou – niekto vypije flasu a je ok, iny si da poldeci a je k.o. 😆

    Páči sa mi

   • teri tá pálenka sa mi ráta … 😀

    a tinuš .. hm, neviem čo na to povedať, teeda ten tvoj zážitok, je isto tvoj a je určite pravdivý, aj ked mi niečo na tom nesedí alee tak viac neviem, .. ty isto iste cítiš správne, určite .. zažila som tvoje liečenie na vlastnej koži, takže ti verím, ale neviem sa k tomu vyjadriť ..

    a čo sa týka toho obradu, áno … presne tak ja som jemu jeho slub lásky daný v “minulosti” mne vrátila, .. on môj jemu nie … takže? … a čo som použila? .. pentagramy, .. klasický pentagramový rituál ( opísať by ho by to chcelo tak jednu a4 stranu ) … bol to dosť emotívny zážitok toto, ale teraz viem, že som presekla niečo na čo som nemala právo, aj ked sa to týkalo môjho života, predsa nie .. a tak mám namiesto jedného problémiku dva … preto nesúhlasímm, s týmto rušením sľubov .. teda ne takýchto … prosto boh vie prečo! .. a ja … teda JA som ho vo svojej bohorovnosti nepočúvla .. a pritom sa to zdalo tak nevinné toto, vieš? je treba uvážiť ozaj čo robíme … preto nesúhlasím!

    teda ak neberiem do uvahy sluby, ako o nich písala matrioska s tým dieťaťom .. to je iné toto … je to slub daný v tomto živote, .. hm, nie slub, skôr dohoda … 😕

    Páči sa mi

 5. Ako to vnímam ja, tak ide o dve roviny “sľubov”. Jeden typ “sľubov” sú karmické – a s tým nepohneme, aj keby sme sa hneď pokaki (a ak s nimi začneme hýbať, tak sa nakoniec aj tak pokaki – vlastná skúsenosť 😕 ). Pamätám sa, keď som prosila Michaela, aby popretínal nejaké putá v mojom živote. Nechcelo sa mu do toho. Vedomá si, že on musí urobiť, o čo ho požiadam, som ho k tomu dotlačila. Michael preťal – a figu to pomohlo… Proste niektoré záväzky sú riadené z oveľa vyššej úrovne, než ktorú dokážeme ovplyvniť.

  Ale potom sú tu “sľuby”, ktoré sme neuzatvorili dobrovoľne, niekto nás do nich vmanipuloval, pretože zneužil našu chvíľkovú slabosť… To sú všetky tie “dohody”, o ktorých točí Ruiz. Ruiz netočí o karme; Ruiz točí o tom, čo nám bolo vnútené (nami alebo niekým iným ~ ono v každom priekaku sú strany dve) a čo nie je v súlade s naším poslaním na tejto Zemi (nech už je to poslanie akékoľvek). Ruiz je tolték a toltékovia nemajú hinduistické vnímanie karmy, takže on o karme asi ani nehovorí (alebo mám sklerózu a už som zabudla). Niektoré z týchto sľubov sú dokonca podedené, pretože to boli hlboké traumy, ktoré sa odtlačili do energie, ktorú dnes používame ako našu – a tak k nám prišli “predprogramované” z minulých životov, nemajú veľa spoločného s našimi (hinduisticko/ezoterickými) “karmickými lekciami” a proste nám len vadia. Tie vieme zrušiť, pretože sú “náhodou” v našej energii, nie súčasťou “stavebného plánu”. Aby sme sa rozpamätali, kto sme, nepotrebujeme riešiť ešte aj tieto blbosti.

  Ak to vezmem ako svoje vnímanie toltéckeho vnímania inkarnácie, tak sú dve veci, ktoré nás tvoria – energetické vlákna, spojené do novej osoby, a Otcov úmysel/úmysel Večnosti, ktorý ich drží pokope. Otcov úmysel babrať nemôžeme, ale na tých vláknach môžu byť odtlačky, bez ktorých sa zaobídeme. Tie môžeme rušiť, ak to dokážeme. Ale zasa: zrušenie takýchto odtlačkov je vec čisto osobnej energie. Ak nemáme dostatočnú osobnú energiu, nepodarí sa. A ešte než sa ma spýtate – nie, nemám rozmyslené, čo sa asi stane niekomu, kto to urobí miesto vás, ale pravdepodobne si to parádne obkaki ešte v tomto živote a možno sa to dostane ako odtlačok traumy (a tým “karma”) do Otcovho úmyslu pre znovupoužitie danej jednotky vedomia. (Páni, ja už som šraubovanejšia než ten Lujan Matus! 👿 )

  Páči sa mi

  • Nie je slub ako slub. Z toho co si napisala rozumiem, ze to, co sa vseobecne nazyva sluby mozme rozdelit na:

   Karmu – tou nepohneme, pomocou nej sa ucime a rozvijame
   Dohody – uzavrete s inymi osobami, so sebou samymi, v ramci rodin, v ramci tychto ci minulych zivotov. Tie mozeme menit podla toho, ci nam sluzia alebo skodia. Potrebna je mudrost, aby sme so spinavou vodou nevyliali aj decko.
   Energeticke otlacky – tie mozeme prerovnat, ukocirovat, vymazat, uzdravovat atd.
   Puta – slovo puto mozno znie hrozne, ale nie nevyhnutne je obmedzujuce. Je vymedzujuce. Aspon pre mna – ukazuje mi moje hranice v ramci tohoto sveta.

   Da sa to takto zjednodusit?

   Páči sa mi

   • 🙂 Ja mám jednoduchšie delenie: karma (s tou nepohneš) a ne-karma (a tam hýbeš). Ovšem odlíšiť to… najčastejšie len tak, že hýbeš a keď to nejde, tak “karma”. Ale ešte vždy to môže byť len tvoja malá osobná sila. Myslím, že človek s dostatočnou osobnou silou dokáže meniť karmu – o tom celý ten toltécky mýtus naguala a prechodu na druhú stranu predsa je, nie? 🙂

    Takže po všetkom, čo som popísala a poodpovedala, by som povedala, že máme len dve veci: karmu a osobnú silu. Ak je osobná sila malá, je karma veľká a hocijaká prkotina je “karma”. Ak je osobná sila veľká, ani karma nie je “karma”. 🙂 Tak tento názor sa mi zatiaľ začína páčiť zo všetkých najviac… Znie presne tak, ako Otcove zákony obvykle znejú – absolútne jednoznačne, jednoducho a napriek tomu pružne. Díky, Terra! 🙂

    Páči sa mi

   • 🙂 tej osobnej sile mozme hovorit aj dharma – uplatnovanie nasich danosti, teda aj osobnej sily tak, aby sme naplnovali svoju ulohu na Zemi 🙂 Z biblickych mudrosti k danej teme mi napada:

    1. Otec spolu so skuskou da aj vychodisko.
    Moj dodatok: lenze to vychodisko je niekedy fuj a my ho nevieme alebo nechceme vidiet, nieto este prijat 😆

    2. Otec nam nenalozi viac, nez sme schopni uniest.
    Moj dodatok: mam pocit, ze ma Otec niekedy precenuje …

    A teraz ked som to cele krasne zmotala, tak mi to je konecne jasne. Ano ano, majme na pamati nasu osobnu silu! Nedostali sme ju zo srandy, tak ju pouzivajme. Kto silu nepouziva, ten ju straca. Vdaka Helar! 🙂

    Páči sa mi

 6. mam taky osobny zazitok co sa tyka toho mat deti.ja si presne pamatam nie z minuleho,ale z tohoto zivota,ze som si povedala,ze v ziadnom pripade nebudem mat dieta bez toho,aby som si bola ista,ze bude mat aj mamu a aj otca,ktori ho budu vychovavat spolu a zaroven ze to dieta budem mat jedine z lasky.no len bohuzial,dospela som do stadia,ze to co ja prezivam ako lasku mi tu istotu spolocneho zivota, ktoru som slubila, neponuka.ked som zistila, ze toto jednoducho dohromady u mna nepojde,ale napriek tomu to decko stale strasne chcem,tak som s nim jedneho dna pokecala a revala som s tym ze sory ale ja to teda zabezpecit neviem a napriek tomu ho chcem,nech sa teda rozhodne samo, ci sa teda chce narodit alebo ne,ale ja nic nezarucujem,jedine to,ze ho chcem.do 2 dni som bola tehotna. haluz co? 🙂

  Páči sa mi

 7. Svätý Peter!To si myslíte,že sa vám podarí získať späť to,čo vám bolo smrťou predchádzajúceho tela odňaté.Dokonca je zrejmé,že sme sa toho zbavili dobrovoľne/sľuby,zásluhy za skutky/.Minulé činy/tie z predchádzajúcich životov/sú ohraničené nepriepustnou hmlou,tá slúžila k tomu aby bolo možné vidieť,ale nie k opakovaniu.Je predsa iba tento jeden život.

  Pred jednýmrokom,zhruba po trojročnej príprave som začal s odstraňovaním sľubov.Niečo sa uvolnilo,vrátilo do predchádzajúceho stavu.Do rozpomínania na ne som sa dostal skrz cvičenie fyzickej kondície,pri ktorom treba vidávať nemalé energetické úsilie.Neviem,či je možné touto formou prečisťovať energiu rozpomínaním na predchádzajúce skutky.Prišlo mi však zaujímavé sa pri dvíhaní závaží,alebo pri bicyklovaní sústrediť na jednotlivé okamihy/hlavne také tie so silným energetickým výdajom/a previesť sa skrz tu námahu k znovuprežitiu a anulovaniu následne pri jednotlivých prestávkach.Žistil som,že pri ľahoch a sedoch sa dá získať späť energia zo sexuálnych spojení/hlasné dychčanie pri akejkoľvek námahe imituje zvuky pri súložení,plač,alebo iné prejavy emócií/Cvičil som o samote/v relatívnych podmienkách panelákoveho bytu/.Po istom čase takejto praxe/meditácia,tréning,denná aktivita/som sa ocitol v tváry tomu,čo často sľuboval nesplniteľné,ktorý mrhal energiou,vystatoval sa
  a choval sa ako pán toho všetkého.
  Sľuby sa podarilo zrušiť/aspoň tie,ku ktorým ma “lietavec” pútal najviac/,zoznam si pravidelne dopĺňam o ďalšie udalosti a mená.

  S minulými činmy,ktoré identifikujeme ako predchádzajúce vtelenia neurobíme nič.Môžme však neutralizovať ich dopad.Medzi ľuďmi je bežné,že si prajú aby sa ich šťastie prenieslo v okamihu ich odchodu na ich rodinu,v niektorých prípadoch si však chcú to platné z minulého života,preniesť do ďalšieho,čo im je následne dovolené.Lenže prenesú sa informácie,orol energiu v okamihu zažehnutia/zažehnutie sa deje u každej citiacej bytosti,vybavenej svetelným vajcom/spotrebuje a rozptýli.Zachovaná informácia však nemá nič spoločné s predchádzajúcou existenciou.Energia je však rozhodne k dispozícii v tomto živote.Tá budúca existencia môže byť na dlhú dobu nehmotná/za čo môžu ďalšie nezrušené sľuby,vedúce k ďalšiemu utrpeniu/.

  Ale je to ťažké vysvetliť.Dohodnúť sa môžme na tomto:Neexistuje možnosť,aby sme splácali dlhy,za rozhodnutia,ktoré sme započali v minulej hmotnej existencii/k jej fungovaniu by sme museli pristupovať z pohľadu predchádzajúcej existencie,čo je však spochybniteľné napríklad aj v osobách vedome sa reinkarnovaných,tie síce zahrňujú informačné pole predchodcu,ale nezahrňujú jeho esenciu,obsahovať aj energiu,aj motív zrodenia sa môže len tento konkrétny život,vybavený piatimi zmyslamy,vedomím a duchom/.Keď sa aj vyskytne niejaká zhoda s rôzne sa ododhrávajúcimi životmi,je buď podmienený lineárnosťou času,alebo jeho rozptýleniu sa-rozviazaním/zrušením sľubu rušíme energetickú platnosť v tomto živote/napojenie na akýkoľvek reálny život,v jednej časovej línii je z hľadiska obmedzených údajov o terajšom živote nemožné/,v opačnom prípade by sme musely vylúčiť existenciu konštantného času/vznik,zánik/,k tomu účelu ale existoval celý rad techník a postupov.

  Páči sa mi

 8. neviem ci my niekto to bude vediet pomoct my mame doma takyto problem nikto z nas si nevie udrzat robotu pritom vsetci robime na 100 percent uz sa aj rozmysla ci by to nemohla byt kliatba ako to zistit a co proti tomu robit

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.