Karma a trochu iný pohľad na minulé životy

karmaNiekedy mám problém, pretože v úzkom kruhu, ktorý so mnou ešte hovorí 😛 , som dosť osamotená. Nemám totiž bežné vnímanie “karmy”, ako ho mávajú dnešní ezoterici.

Moja predstava karmy je taká “toltécka”. Ako to vnímam ja, sme niekoľko energetických vlákien (“talentov”) spojených dohromady úmyslom – nie naším, ale nejakým iným; dokonca to nemusel byť ani “vedomý úmysel”, ale len obyčajná zákonitosť, ktorá sa stará o to, že spájaním energií vznikajú body uvedomovania si.

Keď som si robila regresy, tiež som sa dostala do “iných životov”. Najprv som si to nevedela nijako zosúladiť so zvyškom svojho poznania a považovala som to za výplod predstavivosti. Neskôr som si počas regresnej hypnózy preformulovala inštrukciu tak, aby som šla do budúcnosti – a podarilo sa... Lenže “ísť do budúcnosti” je nezmysel, pretože nič nie je presne vytesané do kameňa a to, čo som zahliadla, bol len jeden z možných vývojov… jedna z možných vrstiev reality. Navyše obrazná, takže si z toho spravte to, čo vám práve vyhovuje.

No ale vďaka tejto skúsenosti som sa aj s tou karmou začala chytať a našla som si vysvetlenie, ktoré celkom dobre zapadlo do môjho ostatného poznania (ibaže totálne zrušilo “staré duše”, “mladé duše”, “dlhy z minulých životov” a podobné newageistické folklóry). V mojom poňatí sme bod uvedomovania si, ktorý dohromady spája rôzne energetické vlákna. Na týchto energetických “vláknach” (čo vôbec nie sú “vlákna”, ale len čistá energia bez ohraničenia) sú uložené všetky reálne a potenciálne minulé a budúce vývoje. Všetky situácie, všetky “udalosti”, všetky možnosti. Kým sa tvárime, že sme “my”, vnímame len ten bod, v ktorom sú vlákna spojené. Ak sa však zbavíme prílišnej identifikácie s nejakým konkrétnym životom, uvoľní sa to, čomu toltékovia hovoria kotviaci bod, a naše vnímanie sa začne kĺzať hore-dole po našich energetických vláknach a objavuje udalosti na nich uložené. No a pretože si myslíme, že sme oddelená jednotka, tak si myslíme, že to sú naše “minulé životy” (alebo budúce životy, čo ja viem).

Lenže ak by to bolo tak, má to dva dopady: 1. pretože reálne udalosti aj možnosti sú si rovnocenné, nikdy nevieme, čo sa skutočne stalo a čo existovalo len ako možnosť, ktorá sa nikdy nerealizovala, a navyše 2. keďže sme sa k tomu dopracovali a považujeme sa za prvok odhraničený od zvyšku, všetko, čo vnímame, si privlastníme (“moje minulé životy”, kde “ja som bol toto a ty si bol hento”).

Zatiaľ všetky regresy do minulých životov, o ktorých som počula, mali jediný praktický dopad – umožnili danému človeku cítiť sa výnimočne. 🙂 Nepočula som, že by niekto skutočne v minulom živote bol vyriešil, ošetril alebo zmenil vďaka tomu svoju prítomnosť.

Pritom si myslím, že to je presne to, na čo nás Univerzum má – aby sme sa v terajšej konštelácii energií potýkali so situáciami, ktoré minulé konštelácie energií nedokázali dosť dobre ošetriť. Aby sa celok naučil, čo dokáže táto naša konštelácia energií.

Miesto toho však registrujem, že sa ľuďom sugeruje “vina” – ak máš dnes problémy, tak je to dopad z minulosti, kedy si bol poriadny ksicht. Pozri, ja tie problémy nemám… a tak som (bol) lepší človek ako ty.

Omyl, súdruh. Ty máš práve teraz jeden odporný problém so sebauveličením. 🙂 Tak ak chceš, mojkaj si ego, a ja sa idem pozrieť, čo z tých situácií, do ktorých sa dostávam, dokážem svojimi energiami ošetriť. Nijaká vina, len hláška “ide to”/”nejde to”. 🙂

 

4 thoughts on “Karma a trochu iný pohľad na minulé životy

 1. Zdá se, že si ten newage prostor přiupravilo karmu podle západního křesťanského vzoru? 🙂 Já se asi v tomto prostředí moc nepohybuju, spíš slýchávám v buddhistických kruzích ono – teď si vybíráš tu dobrou karmu, ale však počkej, ještě přijde někdy ta špatná…. a kdo ví, co tam má kdo nastřádáno…
  A ještě znám jeden buddhistický příměr o tom, že z nebeských krajin, kde si člověk užívá jen tu dobrou karmu, vede cesta rovnou do pekel….
  Beru karmu (když už jsem ji tedy začala před časem vůbec brát v potaz) tak, že dokáže osvětlit to, co se děje, a poukázat na chybu, ke které došlo, a kterou je nutné nedělat znovu….

  Páči sa mi

 2. 🙂 Mám rád koncept karma. Ponúka isté vysvetlenie, príčinnosti. Podstata karmy, resp. jej energetický vzhľad, či princíp, ako funguje, je pre mňa skôr otázkou skúsenosti a tam som zatiaľ iba v začiatkoch, povedzme že spomínania si. 🙂
  Určite, čítal som rôzne názory na túto tému, ale tie pre mňa fungujú ako pomôcky k smerovaniu, ale nie ako vysvetlivky.
  To s tými vláknami ako si to Sun popisovala vnímam podobne. V poslednom mojom výlete do cca. – 200 pokolenia (pocit mi dal číslo) v mojej rodine (príčina mojej cesty bola pokus o údržbu prítomnosti) som stál zoči voči situácii, ktorú som nevedel riesiť. Cudzí ľudia, konflik v kontexte ktorého som sa neorientoval a nakoniec až “pomoc” odosobnenia sa (nebrať osobne) mi ponúkla riesenie, ale nebolo to také jednoduché, pretože v momente keď som sa “vrátil do minulosti” (ak vôbec niečo ako čas exituje) som emocionálne vnímal celú situáciu veľmi osobne – spomenul som si na celý príbeh a bol som hlavným aktérom, aj keď som mal pocit, že to nebola moja inkarnácia … pocit je ale pocit a vysvetlenie prinása až poznanie …
  Karmu vnímam v súčasnosti ako veľmi dôsledný a prepracovaný vzdelávací systém. Každá situácia, ktorú esťe nepoznám, ale chcem, alebo poznám a nedal som ju, je zapísaná v mojich telách (vláknach energie) a definuje moje nastavenie ako práve teraz vibrujem a tým pádom priťahuje “automaticky” (nevedomo) do môjho života potrebné situácie, aby som mohol rozsirovať svoje poznanie žiadaným spôsobom a aby som nakoniec vždy nasiel svoj vytúžený poklad. Choroba je napr. v mojom vnímaní prejav takéhoto záznamu.
  Nejako mi blbne diakritika tak písem s bez mäkčeňa … asi nemám komentovať 😆
  Ak ale neexistuje čas, tak potom je kľudne možné cetovať aj dopredu a aj do zadu a aj hore a dole a po ulopriečkach, či v kruhu, alebo elipse a kto vie, aké rozmery si este dokážem predstaviť?
  V takomto prípade ale určite budem vedieť ovplyvňovať vývoj vsetkosmerne cez prítomnosť a teda za týchto podmienok by niečo ako fixná milosť, alebo budúcnosť nikdy neexistovali :mrgreen:
  …na zdravie!… čo už ale ja viem o čase, priestore a živote … len to svoje 🙂

  Páči sa mi

 3. 🙂 A teraz dôvod, prečo na tú karmu neverím:

  Negatívne myšlienky, ktorých sa neviete zbaviť tým, že im poviete aby odišli sú zvláštnym druhom karmickej podoby, ktorá sa Vám intenzívne snaží niečo POVEDAŤ! Možno Vás o niečo prosí, možno nevyhnutne musíte niečo spraviť pre to, aby ste sa karmicky očistili, vyrovnali si svoje dlhy z predchádzajúcich životov a raz a navždy sa ZBAVILI zlých myšlienok a situácii! Prosím venujte dostatok pozornosti prevencii pred negativizmom, ktorý Vám zabraňuje v rozletu Vašej osobnosti a lásky! Pre bližšie informácie ma neváhajte kontaktovať!

  Takže si to vezmime a zošnurujme: Karmu potrebujeme, aby sme dokázali “spersonalizovať” pohyby energie v našej obálke. Keď sa pohne energia lásky, označíme ju ako “srdce”. Keď sa pohne energia logiky/kauzality, označíme ju ako “mozog”. A keď postretneme niečo, čo sa derie na povrch a je uložené v našom podvedomí, len preto, že sme si nedali dostatok námahy a neanalyzovali sme sami seba, označíme to ako “karma”. Z veci vnútornej urobíme vec vonkajšiu. 🙂

  Hepi, pochopila som princíp newageistickej karmy. Vôbec nie je o kauzalite, ako v hinduizme, ale o tom, že nemáme poruke odpoveď “prečo”. 🙂 Prečo? Lebo karma. 🙂

  Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s