Energetické putá – ako na ne?

Z knihy Léčení čaker od Doreen Virtue:

O energetických putách

Z čakier často vychádzajú „jemnohmotné vlákna“. Vyzerajú ako chirurgické hadičky a vedú až k čakrám ľudí a vecí, s ktorými máte nejaký vzťah – najčastejšie k súrodencom, rodičom, bývalým partnerom a milencom, súčasným partnerom a milencom, k domu, deťom a blízkym priateľom (zoradené podľa počtu výskytu).

Tieto vlákna vznikajú najčastejšie v okamihu, kedy sa vo vašom vzťahu objaví strach. Môže sa objaviť vo forme spoluzávislosti, ako náklonnosť alebo príťažlivosť, ako strach z rozchodu, alebo neschopnosť odpustiť. Jemnohmotné vlákna fungujú ako hadice, ktorými medzi ľuďmi prúdi energia, a práve v tom väzí príčina problému.

Ak človek, s ktorým ste spojení bude mať nejaké problémy, začne z vás čerpať energiu. Využije vás ako ľahko prístupný zdroj energie. Budete sa cítiť vyčerpaní a nebudete chápať, prečo.

Ľudia, s ktorými ste mali sexuálny vzťah, sú obvykle naviazaný na vašu sakrálnu čakru. Ľudia, s ktorými ste riešili nejaký spor, bývajú napojený na vašu tretiu čakru. Ľudia, s ktorých stratou sa nemôžete vyrovnať, sú pravdepodobne spojení s vašou srdcovou čakrou.

Ľudia, s ktorými ste mali komplikovaný vzťah alebo nerovnovážny vzťah, v ktorom ste niesli hlavnú zodpovednosť za riešenie problémov vy, sú najskôr napojení na vaše ramená, čo býva podľa mojich skúseností hlavná príčina bolestí ramien a šije.

Jedna moja klientka sa sťažovala na zdravotné a partnerské problémy, komplikované naviac ešte zložitou finančnou situáciou. Hneď na prvý pohľad som si všimla, že jej z chrbta a ramien vychádza mnoho silných jemnohmotných vláken. Zistila som, že ju spájajú so zosnulým otcom, ku ktorému mal problematický vzťah.

Spýtala som sa jej, či je schopná a ochotná svojmu otcovi odpustiť. Zároveň som požiadal jej otca, aby odpustil sám sebe, pretože si vyčítal, ako sa k dcére správal. Akonáhle si obaja odpustili, vlákna povolili a moja klientka zaznamenala takmer okamžite po skončení sedenia výrazné zlepšenie všetkých svojich problémov.

Ak sme pripútaní  domovu alebo určitej zemepisnej oblasti, vychádzajú vlákna z chodidiel a vedú do zeme.

Nedávno som pracovala s klientkou, ktorá sa sťažovala, že sa chce odsťahovať, ale nemôže predať svoj dom. Všimla som si mnoho jemnohmotných vlákien vedúcich z jej chodidiel do základov onoho domu.

Vysvetlila som klientke, že svojou pripútanosťou podvedome bráni predaju, a s jej súhlasom som vlákna prerušila. O dva dni neskôr sa dom predal za požadovanú cenu.

Prerušiť jemnohmotné spojenie neznamená: „Nemám ťa rád/a, už o tebe nechcem ani počuť.“ Po prerušení vláken nenasleduje nutne rozchod alebo opustenie. Zbavujete sa len nefunkčných častí vzťahu. Strach je predsa opakom lásky a jemnohmotné vlákna (rovnako ako akékoľvek formy pripútania) vznikajú zo strachu.

Niektorí ľudia sa boja, že spolu s vláknami môžu odstrihnúť aj časť svojej duše – tie časti, ktoré sa „odštiepili“ počas nejakej dramatickej udalosti. Je to veľmi nepravdepodobné. S istotou sa tomu však vyhnete tak, že sa plne sústredíte na odstrihávanie len tých vláken, ktoré vám bránia zažívať radosť a vitalitu. Keď to budete robiť s týmto záverom, zostanú úlomky vašej duše nedotknuté.

Alebo môžete útržky duše znovu včleniť do harmonického celku tak, že si predstavíte, ako vaším telom prúdi biele svetlo. Poproste v duchu, aby sa všetky vaše časti dokonale spojili s vaším pravým ja. Potom môžete pozorovať, ako sa malé kúsky vášho ja vracajú späť na pôvodné miesto, ako by boli priviazané na gume, a spájajú sa s celkom. Ako sa budú odštiepené kúsky duše vracať späť, sprcha bieleho svetla ich dokonale očistí od všetkých strachov a tráum.

Prerušenie energetických pút

Existujú dva hlavné spôsoby, ako jemnohmotné vlákna prerušiť. Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob je privolať v duchu archanjela Michaela a požiadať ho, aby vás zbavil všetkých pút, ktoré z vás vysávajú energiu. Ak ste o archanjelovi Michaelovi ešte nepočuli, jeho hlavnou úlohou je likvidovať negatívnu energiu. Môžete ho o to požiadať kedykoľvek. Dokonca ho môžete poprosiť, aby vám bol neustále nablízku. Má totiž schopnosť (rovnako ako my, naozaj) byť s mnohými ľuďmi naraz.

Až požiadate Michaela aby vás zbavil energetických pút, pocítite takmer okamžite úľavu, pokoj a zvýšené množstvo energie.

Jemnohmotné vlákna môžete prerušiť tiež sami, alebo o to požiadať niekoho blízkeho alebo liečiteľa. Ak to chcete urobiť sami, jednoducho si predstavte, že držíte v ruke nožnice, nôž alebo meč.

Nemusíte sa toho báť. Až budete odstrihávať svoje alebo vlákna niekoho iného, ucítite to. Až do nich začnete rezať ostrým nástrojom, zreteľne pocítite niečo husté a pevné. Ak narazíte na odpor, je to jasný signál, že daná osoba ešte neodpustila človeku, s ktorým je spojená, alebo v sebe skrýva nevyriešené strachy. V tom prípade skúste použiť túto afirmáciu: „Chcem sa zbaviť všetkého strachu a nenávisti, aby mohli bolesť nahradiť mier a pokoj.“

14 thoughts on “Energetické putá – ako na ne?

 1. Prestrihavanie put funguje, len to treba opakovat. Ked som sa o to snazila v najhorsom obdobi, musela som ich az prerezavat – vyzerali ako hrube pupocne snury iduce zo srdovej cakry, po prestrihnuti krvacali a bolelo ma to fyzicky. V sucasnosti su to len take vlakna, ale po prestrihnuti a uvolneni bolia stale. A este stale sa obnovuju, ale nastastie slabnu..

  Páči sa mi

 2. suhlasim,ze funguje. Citala som tuto knihu a odvtedy to pravidelne robim, mne to pomaha aj od odputani sa na zavislosti “co si o mne pomyslia ini” 🙂

  Páči sa mi

 3. Nedávno prišiel priateľ za mnou, aby som pozrel jeho manželku..lebo trpí ..prešiel som ju kotúčom svetla na vyváženie..polepšilo sa jej .dokonca jej zmizli aj metastázy …lebo sa priznal, že keď jej robili odber vzoriek, tak nič nenašli..a to už bola po rezonancii ..kde určite vedeli, kde čo je 😀 tak že funguje. Ale naviazanosť si vytvárate sami ..je to na vašej mysli, kam budete energiu posielať 😀 😕 lebo ona počúva myseľ 😀

  Páči sa mi

  • zdravim, mohli by ste uviest cvicenie na ten kotuc svetla ? 🙂 resp ak mate prakticke navody ako cistit seba alebo inych od negativnych energii. vdaka.

   Páči sa mi

 4. Zdravím všetkých.
  Som v tomto absolútny amatér a nováčik. Preto by som potrebovala pomoc ako prestrihnúť tieto putá. Presnejšie, ako prestrihnúť putá osoby, ktorá tvrdí, že je na mňa naviazaná a je ku mne agresívna. Ja by som veľmi chcela aby ma nechala úplne na pokoji, nekontaktovala ma, zabudla na mňa doslova a dopísmena navždy. Skutočne ma to veľmi ubíja a ničí ale žiadne moje prosby nepomáhajú.

  Páči sa mi

 5. Tiež pociťujem odsávanie energie a v týchto dňoch je to až také,že doobeda okolo 11.00 už nedokážem fungovať,tak oddychujem a po 15 – 20 min. zase fungujem.Aj poobede sa mi to deje. Mám silné bolesti nôh a priam cítim ako mi odchádza energia cez ne. Ďakujem za článok skúsim.

  Páči sa mi

 6. Zdeňka, napadlo mi, že možno nepotrebuješ preseknúť žiadne putá, že možno potrebuješ tieto dni len viac oddychu… takto je to aspoň u mňa, pretože aj energie nám tu zosilneli 🙂 a to sa môže prejavovať prechodne zvýšenou únavou až akoby odsávaním energie (mne sa to často stáva pri komunikácii s anjelmi, keď sú ich vibrácie oveľa vyššie ako tie moje), no a okrem toho tieto dni spracovávam veľmi veľa naraz a k tomu, aby to optimálne prebiehalo, je zvýšený oddych nevyhnutný… takže potreba zvýšeného oddychu môže byť aj tvoj prípad, ale aj nemusí, takže ber s rezervou a riaď sa predovšetkým sama sebou 😉

  Ale celkovo (reagujem aj na komentár Kiky 😉 ) mám na tie putá taký názor, že aj keď sú určité putá nepríjemné, aj tak sú v podstate prospešné, lebo nám nastavujú potrebné zrkadlo… oveľa lepšie vďaka nim vidíme, na čom by sme mali u seba ešte popracovať; nie chcieť zmeniť druhých, ale hľadať príčinu problému v sebe, pretože svet okolo je len našim odrazom. Môžeme sa obrátiť s prosbou o pomoc aj na druhých, napr. aj na anjelov a oni veľmi radi po našej žiadosti rozseknú puto, ktoré už pre nás nemá význam (alebo ho aspoň zredukujú, aby sme sa nevyčerpali z energie viac ako je pre naše ďalšie fungovanie potrebné), ale aj oni pomáhajú len vtedy, keď to tak potrebujeme, ale to nie je vždy; niečo si musíme sem-tam odmakať aj my sami 😀

  Myslím si, že najúčinnejšia a trvalá cesta k odstráneniu nepríjemných pút s istými osobami je práca na sebe, pretože ak niečo vyliečime u seba, nepríjemné puto automaticky, prirodzene zaniká, pretože už ho u nás nič viac nedrží. A čo sa týka práce na sebe, dnešná doba je tak výnimočná, tak intenzívna, že sa pritom ani nemusíme veľmi snažiť, pretože život nám svojim pohladením alebo svojimi fackami 🙂 veľmi rýchlo a intenzívne ukazuje, ktorá cesta je pre nás tá správna, takže veľké možnosti ísť dlhodobo proti sebe už v dnešnej dobe nemáme 🙂

  Páči sa mi

 7. Sophia…. je to naozaj tak,ale už sa to nedalo vydržať….už som musela oddychovať,každé 3 hod. ale to hučania a odsávanie energie začalo byť neznesiteľné. Takže ešte včera som vykonala to odsekávanie ale vedenie som prenechala arch.Michaelovi.
  Presne ako píšeš sa správam roky … idem cez bezpodmienečnú lásku a odpúšťanie. Od minulého roku som išla do mystického dôchodku/hi,hi/ a už poradím na duchovnej ceste len tým čo napíšu. Pravda je,že vlatsne telo som vo veľkom zanedbala,ale verím,že dokrivkám aj s barličkou do Svetla Lásky….pociťujem to na každom kroku ,spriaznenosť a jednotu duší
  P.s. Súhlasím,že dnešná doba je výnimočná a možno sa nám to javí,že sa nemusíme moc snažiť,ale to len preto,lebo mnohé žneme z minulých životov a tam sme tiež tvrdo pracovalo na sebe.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s