O vedomí trochu inak

Na minigrimi som dala článok, ktorý som prevzala zo stránky Crystallin (a ona ho prevzala odinakiaľ). Ide o dimenzie a ich rozlíšenie. Keďže ja som nejaká “nedimenzionálna” (kamarát tomu hovorí “herbárové vydanie” 🙂 ), nejako mi to nehovorilo veľa, kým som neuvidela ten prvý obrázok…

Aj z toltéckeho a šamanského uhla pohľadu je dôležité vedieť, ako sa správa ľudské vedomie. No a v článku stojí:

Co a jak vnímáme určuje šířka pásma našeho vědomí. Vědomí je v současném normálním pozemském stavu velmi úzké. Jeho šířka pásma nepřekročí hranice 3D (viz obrázek). Např. ve spánku se celé vědomí posune výše, do 4D nebo dále, ale šířka pásma zůstane nezměněna. Jde-li pouze o posun, pak již ve spánku nevnímáme události ve 3D. Pokud rozšíříme šířku pásma, vnímáme v bdělém stavu souběžně více dimenzí. Např. 2D, 3D, 4D, 5D. K rozšíření šířky pásma vědomí dochází vlivem zvyšování vibrací a odemykáním světelných pečetí jedince (duchovním vývojem). Je-li tento vývoj přirozený, jedná se o trvalé rozšíření. Při násilném rozšiřování např. pomocí halucinogenních látek je efekt krátkodobý a nepřekročí hranice 4D.

A potom sú tam ešte aj ďalšie obrázky (u mňa obrázok je svojím spôsobom “mentálny model”, takže sa nečudujte, že idem hlavne po nich). Jeden z nich sa mi pozdával aj pre tento blog:

9 thoughts on “O vedomí trochu inak

 1. Tu sa pise o snivani, a ze sa vedomie posuva do inej dimenzie a tak.
  Napadla ma taka otazka.
  Co by sa stalo ak by som sam seba vo sne uvidel v zrkadle?
  Teda co by som videl a je to vobec mozne? 🙂

  Páči sa mi

  • Myslím, že to je možné. Mňa už na šamanskej ceste viedli k tomu, aby som sa pozrela sama na seba. Nič sa nestalo, len som videla, že nie som telo, ale energia. 🙂 (Akurát to bola haluz, pretože moje vedomie vyliezlo z tej guče energie von a pozrelo sa na ňu zvonka. 🙂 )

   To, že sa bosorák zobudí v sne a vidí sám seba spať v posteli, je “tretia brána snívania” (zo siedmich). Odporúčanie je, že sa netreba na seba pozerať, ale ísť si po pochôdzkach. Neviem, prečo; buď som to zabudla, alebo to tam nebolo napísané. Predpokladám, že pozorovanie seba samého by človeka videlo z ne-robenia späť do robenia a teda že by zaspal.

   Páči sa mi

 2. Zhodou okolnosti sa mi to podarilo dnes v noci 🙂
  Neuvedomoval som si, ze by som mal telo ale v zrkadle som sa videl normalne ako ked sa pozriem pocas dna.

  Inac ta tretia brana mi pride ako uspesne astralne cestovanie.

  Páči sa mi

   • Heli..a k tej štvrtej bráne sa môže človek dostať len po absolvovaní tých predošlých? Lebo mne sa už viac krát stalo a dosť ma to vydesilo, že tá druhá osoba zažívala v sne to isté, ešte aj všetky detaily sedeli, no nikdy pred tým som sa o astrálne cestovanie nezaujímala, ani ho neskúšala, len ja a ten druhý sme boli v rovnakom sne naraz..Skontrolovala som to tak, že ja som povedala, čo stalo, on pokračoval, potom zase ja, atď. Ešte aj vedell ako som sa pri nejakých reakciách (úkonoch) tvárila, čo som mala oblečené, čo som si myslela a podobne.. :-O

    Páči sa mi

 3. a ešte ma napadla otázka..dá sa tento jav vysvetliť? ako sa to môže stať a ako sa dá tomu zabrániť, aby napríklad ten druhý nezažíval so mnou prípadné hrôzy v tom sne? ďakujem veľmi pekne…

  Páči sa mi

 4. Jajka,

  v tomto rozhodne nie som nijaký macher, lebo veci robím intuitívne a až potom sa v Castanedovi dočítam, čo to vlastne robím… Rátam, že ak je človek snívač od prírody, tak robí všelijaké veci a nepostupuje systematicky. Ja som, ak sa pamätám, svoje ruky v sne videla len jeden jediný raz. Napríklad si nepamätám, že som sama seba videla spať, ale Gabriel mi tvrdí, že áno. Viem, že som ešte s nikým nesnívala spoločný sen, ale už som vliezla ľuďom do sna. Takže nevidím dôvod, prečo by to nemohol robiť tak isto aj niekto iný. Je to asi vec talentu.

  Ale to s tými hrôzami – nie, to možné nie je. Keď ste spolu, tak máte spoločný sen a obaja zažívate to isté. Aspoň to tak odniekiaľ viem.

  Páči sa mi

  • ďakujem za odpoveď..takže ak som to správne pochopila, je možné, že som aj nejakým nedopatrením vlastne ja vliezla tomu druhému do sna,alebo on mne..aj keď stále nechápem ako 🙂 a keď sa tomu teda nedá zabrániť, budem aspoň dúfať, aby sa mi snívalo niečo pekné, prípadne snažiť sa ten sen a okolie viac ovládať a meniť vo svoj prospech, ak sa to dá..asi to budem musieť niekde poštudovať, ak nájdem niečo zaujímavé, posuniem informácie ohľadom tohto aj sem, ak bude záujem..

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s