Ešte raz 2012, koniec sveta: Indiáni Hopi a YouTube

Toto nám poslal Bartimaeus, ale bolo to príliš dlhé a tak to WordPress pozdržal na overenie. Keďže ako komentár by to siahalo až kamsi do Austrálie, rozhodla som sa z toho urobiť extra príspevok. Okrem toho je téma 2012 v poslednom čase akási obľúbená a informácií o nej je dosť veľa a dosť protichodných, takže prečo by sme nepridali ďalšie?

Bartimaeus píše: toto som nasiel na jednej stranke:

2012 Koniec sveta??? //moj nazor nechcite vediet, ale stavku si mozme dat//

Pokúsim sa vás zasvätiť do viacerých právd, poloprávd a klamstiev ktoré som čítal o roku 2012. Možno sa vám to z mojej strany bude zdať akoby som tomu sám veril. Upozorňujem, že to tak píšem zámerne napriek tomu, že pri otázke, či tomu verím odpovedám: je to možné, ale netrapi ma to. Takže sa do toho pustime.

Články a vecičky k tejto téme ma začali zaujímať po tom, ako v telke odvysielali v televíznych novinách, že koniec sveta nastane v roku 2012. Vtedy sa na Zem údajne valil vo vesmíre meteorit, či skôr vesmírne teleso .D, ktoré malo po dopade Zem úplne zničiť. Vzhľadom na jeho vzdialenosť od zeme predpovedali, že dopadne až v roku 2012. Avšak stále tu bola nadej, malá ale bola, že toto teleso Zem netrafí. Zrejme sa tak aj stalo, neviem ako to dopadlo, viac o tom nikto nič nehovoril, alebo som len nestihol ďalšie tel. noviny. Každopádne týmto som chcel iba povedať, že sa kedysi dávno v telke objavilo niečo ako 2012 – koniec sveta.

Prejdime k proroctvu indiánskeho kmeňa Hopi, ktorý predpovedal budúcnosť ešte pred objavením Ameriky. Ich proroctvá sa naplnili – takmer. Dnes týchto indiánov síce žije už len niekoľko, ale svoje proroctvá posúvajú stále ďalej a ďalej.

Text vytiahnutý z pôvodného:

Proroctvá, ktoré sú staršie ako akákoľvek staroveká kultúra na Zemi

Časť proroctiev je tiež zaznamenaná na kamenných tabuliach, ktoré im vraj pred tisícročiami darovali ich kozmickí učitelia – Kačini. Ku kmeňu Hopi teda prišli aj vedci, aby preskúmali vek týchto kamenných tabúľ, pretože kresby boli urobené rastlinnými farbami – a boli doslova šokovaní. Pomocou rádiouhlíkovej metódy C-14, ktorú odborníci používajú na stanovenie archeologických nálezov starých až šesťdesiattisíc rokov, sa ukázalo, že tabule majú desaťtisíc rokov. Podľa niektorých to môže byť až päťdesiattisíc rokov! V tomto proroctve je obsiahnuté poznanie nielen o minulosti, ale aj o budúcnosti, kde sa hovorí o možnom zániku ľudskej civilizácie.

Proroctvo Hopiov bolo prísne utajované niekoľko storočí. Rada starších však túto starú tradíciu porušila, a v roku 1948 obsah proroctva zverejnila. Dôvodom bolo to, že proroctvo sa začína, až neuveriteľne naplňovať.

Legenda o proroctve

Prvá časť proroctva sa týka príchodu belochov do Ameriky, a už sa splnila. Texty Hopiov v úvode hovoria, že kedysi v dávnych časoch žili dvaja bratia – biely a červený. Dobre si rozumeli a hospodárili pri kamennom stole so znakom kola. Až dovtedy, kým sa doska nezlomila. Každý z bratov si vzal jednu polovicu. Bratia sa rozdelili – biely odišiel za more, kde rozvíjal techniku, červený zostal a uchovával odkaz predkov.

V proroctve je prvé upozornenie, v ktorom sa hovorí, že biely brat sa vráti späť. Pokiaľ donesie polovicu kamenného stola, na Zemi zavládne večný mier a hojnosť, keď sa však vráti so znamením kríža, vypukne veľké krviprelievanie a červení ľudia budú takmer vyhladení. Splnilo sa druhá časť proroctva!

Bieli ľudia na to samozrejme zabudli, a keď indiáni kmeňa Hopi prišli k Španielom – prvým kolonizátorom, a chceli im podať ruky, aby ich stisli tajným stiskom, – tento stisk všetky štyri rasy naučil Veľký duch, a mali ho použiť keď sa opäť stretnú – Španieli im do rúk dali rôzne čačky a zrkadielka.

Po celej Amerike sa rozšírila smutná správa: „Bieli na nás zabudli a ľudstvo začne trpieť.“

Proroctvo, ktoré sa postupne napĺňa

Ľudstvo má zažiť tri veľké otrasy – prvé dva sa už stali a naplnili. Prvým otrasom sa stala 1. svetová vojna, po ktorej sa malo ľudstvo spojiť, aby nastolilo mier. To sa aj stalo, vznikla Liga národov v San Franciscu, kde však Indiáni nemali svoje zastúpenie, napriek tomu, že napísali list vtedajšiemu americkému prezidentovi Wilsonovi. Nikto ich nepozval a Hopiovia vedeli, že príde druhý otras.

V proroctve sa písalo, že okolo sveta vznikne pavučina a ľudia budú môcť medzi sebou hovoriť i na veľké vzdialenosti. Mali pravdu – Zem sa stala akoby v objatí telefonickej siete. Na východe sa mal objaviť obrátený a presunutý znak života – bol ním hákový kríž, znak nacistov, ktorý so sebou prinesie utrpenie. V 2. svetovej vojne si našlo smrť viac ako sedemdesiat miliónov ľudí.

V textoch je tiež detailne opísaná atómová bomba. „Biely brat sa od démonov tmy naučí vyrábať železné vajcia. V každom z nich bude ukrytá sila celého Slnka, ktoré zostúpi na Zem, spáli všetko živé, a otrasie Matkou Zemou.“ Tieto predpovede boli zapísané dávno predtým, ako Krištof Kolumbus vstúpil na americkú pôdu! Človeku pritom prebehnú po tele až zimomriavky. To bol druhý otras.

Tretí otras, ktorý sa už začal

To čo príde, alebo už pomaly a isto prichádza, my nazývame Apokalypsa, kým indiáni kmeňa Hopi Veľká očista, čiže zánik ľudskej civilizácie, ktorá má prísť spolu s ohňom. Príčinou bude hnev Veľkého ducha, ktorý bude chcieť zničiť skazené ľudstvo, a očistiť tak zneuctenú Matku Zem. Príchod Veľkého ducha sa má dať rozpoznať podľa znamení, ktoré sa tiež uvádzajú v indiánskom proroctve.

„Biely muž vstúpi do posvätného územia Štyroch rohov, vyženie odtiaľ červený národ, a z pôdy začne vykopávať vnútornosti Matky Zeme, aby získal jej silu. Keď bude jej lono vykradnuté, príde na bielych skaza. Mohutná sila od východu, zaodetá do červeného plášťa, udrie na biely ľud, a bude ho nemilosrdne vraždiť.“

Preloženie do našej reči: V roku 1985 schválil Kongres USA zákon o presídlení kmeňa Hopi z oblasti Štyroch rohov. Dôvod: chamtivosť. Posvätnú indiánsku pôdu osídlili spoločnosti ťažiace urán. Prvá časť proroctva sa splnila. Splní sa aj druhá, v ktorej sa hovorí o invázie Číny do USA?

Ďalšie znamenia dokáže rozpoznať aj laik. Hovorí sa v nich: „Príde čas, keď sa žena zmení v muža. Ľudia vytvoria zvieratá, ktoré nikdy neexistovali, nájdu odtlačok, ktorý nás tvorí – DNA – , a budú si myslieť, že to je pre naše dobro.“ Šokujúce je proroctvo, ktoré hovorí o pristátí človeka na Mesiaci: „Príde čas, keď orol vyletí vysoko do neba, a dostane sa až na Mesiac“. Kozmická loď Apollo po pristátí na Mesiaci v roku 1969 vyslala na Zem správu – Orol pristál.

„Keď ľudia prinesú za Zem kúsky Mesiaca, porušia tým rovnováhu vesmíru, a uvedú do chodu ničivé sily. Potom bieli ľudia postavia na nebi veľký dom, a z neho budú pozorovať Zem. Nebeské obydlie však nakoniec spadne a jeho pád bude pripomínať padajúcu hviezdu.“ Mysleli tým Hopiovia MIR alebo ISS?

Predpovede, ktorých sme teraz svedkami

„Terorizmus dosiahne rozmery, ktoré môžu spôsobiť biblický armagedon. Rozhodujúci boj medzi dobrom a zlom sa má odohrať pod vedením jedného vodcu“.
(Barack Obama?)

„Balvany ľadu s veľkou hmotnosťou sa odtrhnú, spadnú do mora, čo spôsobí zvýšenie hladiny oceánu do veľkej výšky. Tropické oblasti sa môžu stať krajinami ľadu a Arktída môže mať tropické podnebie.“

„Prírodné zdroje sa vyčerpajú, nastane obrovská ekonomická kríza. Peniaze stratia hodnotu, a bieli si s tým neporadia. Matka Zem skryje pokrm, pretože bieli na ňu nemyslia. Budú to chcieť napraviť, no nebude to možné, už nebude návratu.“

Po týchto znameniach, ktoré nastanú alebo už nastali príde Veľká očista najneskôr do desiatich rokov.

Existuje ešte šanca na záchranu?

Podľa indiánskeho kmeňa Hopi áno. Ako sami hovoria – predpovede ukazujú len možnosti, čo sa stane, čo príde, ak… Podľa šamanov je šanca malá, ale existuje. Otázka už neznie, či sa to stane, ale aká je pravdepodobnosť, že sa proroctvá indiánskeho kmeňa Hopi nesplnia? Odpoveď sa dozvieme už možno čoskoro.

No myslím, že to bolo celkom zaujímavé nie? Ešte stále nepremýšľate o tom čo bude? Ďalej som sa dozvedel, že na to, aby nás spálilo slnko bude stačiť, ak vybuchnú 2 atómové bomby, pretože to ozónová vrstva, alebo diera, možno atmosféra //prepáčte že si už nepamätám// nevydržia.

A teraz prejdime na ďalší zaujímavý článok, na ktorý som vďaka istej nemenovanej osobe natrafil. (Tu pokračoval autor naším článkom 😛 .)

Myslite si o tom čo chcete. Dal som to sem len preto, lebo som chcel vyplniť voľne miestečko. .D
Ak mám pravdu povedať o tom, čo si o tom všetkom myslím, poviem to takto:

Vojna:
3 svetová vojna nemusí znamenať koniec sveta, ale koniec môjho života áno. Bude 3 svetová vojna? Naozaj sa veľmi čudujem, že ešte stále nie je. Dôjde vďaka vojne ku koncu sveta? Ak bude svetová, určite áno. Ak nie, prežijú len niektorí. .D

Globálne oteplovanie a spol:
Pozeral som jeden dok. Film, z roku neviem akého ale nebolo to tak dávno, možno 2 – 3 roky dozadu. Keď som to videl, naozaj som uveril, že Zem už dlho nevydrží. Každopádne sa to tu bude časom stále zhoršovať.

Čo sa týka toho s tým Spiritom a frekvenciami a spol:
Neviem čo si mám o tom myslieť. Na svete sa deje toľko čudných vecí, že by ma to vlastne ani neprekvapilo.

Tak kto chce uzavrieť stávky, nech mi napíše 😛 každopádne vy nič nestratíte, lebo ja vždy vsadím na koniec sveta. Ak vyhrám, už asi nebude čas na vyplatenie. Ak prehrám, niečo získate.

Ja som veľmi podobné proroctvá čítala od Indiánov Cherokee (možno to nakoniec budú nejakí príbuzní Indiánov Hopi), ktorých kalendár tiež končí v roku 2012. Žiaľ, nezapamätala som si už presne zdroj, ale tu je zopár anglických liniek pre tých, ktorých to zaujíma:

A ešte pár YouTube:

a jedno so švédskymi titulkami – časť 1:

a časť druhá:

Proroctvo Hopi – kamenné proroctvá:

Teória o roku 2012 – krátky dokument v angličtine (a všímajte si hudbu v pozadí! 😛 ):

O presune pólov a Mayskom kalendári a I-Ching:

A pre neangličtinárov

Pri pochôdzkach internetom som objavila sériu 5 videí na tému 2012 – koniec sveta s českými titulkami. Tu sú:

164 thoughts on “Ešte raz 2012, koniec sveta: Indiáni Hopi a YouTube

   • čo je trápnejšie ? Uveriť a potom sa snažiť pripraviť alebo finančne a manažérske povedané – znižovať riziko nepoznaného ALEBO lacno neveriť, vysmievať sa a potom byť prekvapený ?
    = je trápnejšie spoľahnúťsa na seba ALEBO na vládu ?
    = KTO JE TU POTOM TRÁPNEJšÍ ?

    Like

 1. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ja neviem či to je odomňa aleb odo anjelov ale keď som sa ich spítal na dátum … tak am napadol 16.Január 2012 tak ja fakt neviem…

  Like

   • no mozno pre vas je to bezne, ale ja bezne s anjelmi nekomunikujem…tak ma to zaujalo a mozno by som chcel o tom vediet viac…

    Like

   • Bože, som ti skoro napísal moja 😀 . Venice.. hm tá venice, ten venice. Táto slovenčina je jazyk dokonalosti.

    Čítaj na stránkach toho máme dosť a najmä na angeláriu 🙂

    Like

   • v pohode, som ten venice….preto pisem aj v muzskom rode….a to na tychto strankach mam hladat….??? no skusim pozriet….

    Like

   • Do pozornosti odporúčam lištu vpravo. Tam sú heslá (aj “anjeli”), na ktoré sa dá kliknúť. Potom je tu (rovnako na lište) blog Poradňa, kde je aj o anjeloch. A potom je tu Angelárium, kde je tiež o anjeloch. A celkom nakoniec 🙂 je tu stránka Naše ezo-blogy (hore v záložkách), kde sú linky na blogy aj o anjeloch 🙂

    My sme tu proste (boli) anjelskí… 😛

    Like

 2. ani jeden skôr žiadny ale podla mna nebude koniec ničoho alebo skôr koniec starej doby a začne sa nova a ľudia sa viac začnu zaoberať ezoterikov

  Like

 3. dimenzie? našej? ale čo som videl tie videa tak tam je že zem zmeni poly ktore sa jej otočia a kedže sa zaoberam aj astronomiou tak viem že ta udalosť sa ma stať vela krat som to čital ale ako by nam pomohlo to že je koniec len našej dimenzie ale určite žiadny nebude ved to by potom cely tento svet nemal žiadny zmysel

  Like

 4. ano ide to je pravda..mozno je to myslene tak ze ide do dalsej dimenzie ako ta zmena polov..zmeni sa celkovo podnebie na zemi bude to prevratene si predstav akoby si mal vsade uplne ine podnebie…ale co som pochopil s tych videi tak ak to bude trvat kratky cas tak to bude znamenat ohromne katastrofy na celej zemi..v pripade dlhsieho trvania pripadne pomale zmeny podnebia…ak si vsimnete uz terazt sa vsetko vychyluje od normalu…zimy su teplejsie u nas…v krajinach kde donedavna sneh nebol znamy sa zacina snezenie objavovat castejsie..to je moj nazor..proste cela zem sa zmeni, akoby sa otacala inak ako okolo svojej osy

  Like

 5. žiadny zanik nebude ale niečo sa zmeni ale verte že to bude zle tak či tak ale je možne že sa to oneskori. A riadne ma zarazilo ked som v tom videu videl to čo spojil ten tie hexagramy a vytvoril tu krivku riadne a ten Web – Bot to tiež nemuseli tajiť ten program, ale podla majskeho kalendara to je tak že ked skonči tak sa začne znovu takže uvidime čo sa stane ale dufam že nič hrozne ved treba len veriť v buducnosť

  Like

  • podla majskeho kalendara to je tak, ze ked skonci, tak sa zacne znovu. ale uz iba s tymi, ktori dosiahli sulad so zemou, ale s tou novou, kmitajucou zemou….

   Like

 6. Mne sa vôbec nepáči na tých videách, že zhadzujú praveké veštectvo a zasa sa stavajú na stranu techniky. Podľa mňa boli tie Apollónové kňažky ozaj veštice. Síce boli omámené nejakými plynmi:) A najviac obdivujem Sybilu…ona je podľa mňa veštica číslo 1 v každej dobe. Jej predpovede sú neuveriteľne presné. A to s tým Majským kalendárom. Neviem. Ale ak je teda taký presný, tak sa asi naozaj niečo stane v roku 2012. Tak môžme len dúfať že sa všetky tieto veštby nevyplnia. A ak sa vyplnia, tak prajem veľa šťastia ďalšiemu pokoleniu ľudí.:))lebo si myslím, že ak sa chce zem “striasť” ľudí, tak tým chce vlastne “vyčistiť” pole pre ďalšiu (novú) éru ľudí. A zasa pôjde všetko pekne od začiatku. A ak to pôjde to s tou dimenziou. Nemyslite si, že to bude o niečo lepšie ako keby sa zem zničila! Prejsť do ďalšej dimenzie to nie je len tak. Jednoducho, kto neprestúpi so zemou, tak ostane už len spomienkou. A tak dúfam, že všetci budú duchovne rásť až do roku 2012:)Toľko môj názor:))

  Like

 7. ahojte, nedeľa ráno…lebedím si v posteli a ocitla som sa na prednáške, ako to bude technicky vyzerať. Začalo vysvetlovanie o ležatej 8. Prečo práve 8? Lebo takto vyjadrujete slučky,…lebo 21.12.2000 = 8. A kde je tá 12 na konci? Tá predstavuje 3 D, lebo 1+2 = 3 😀 …Z jednej slučky prejdete do druhej. Ako, keď je to tam prekrížené? 😀 Si ochotná pripustiť že sa všetko skladá z čiastočiek-teda bodov? Ano.
  Tak si tú 8 vybodkujeme. Čo vidíš teraz v tom spoji?…ja: 5bodiek, medzi ktorými sa dá prekľučkovať. Oni: takto je to stále, len vtedy to uvidí, pocíti viac ľudí. A prechod bude plynulý. Tých 5 bodiek v prostriedku z vášho numerolog.hľadiska znamená 8+5 = 13 = 4 D
  Toť vysvetlenie pre technické antitalenty 😀

  Like

 8. Ono to, že boli omámené plynmi nenaznačuje že nemali veštecké schopnosti. Halucinogény iba treba vedieť správne využiť.
  To, čo človek zažije pri halucináciach je tiež obrazom jeho vlastného vnútra, seba samého… zažil som toho už mnoho a SOM PRESVEDČENÝ o tom že okrem ľudského vedomia halucinácie úzko pracujú s podvedomím!

  Chystám o tom stránku, vôbec nie len o halucinogénoch ale vlastne skôr stránku o rôznych úvahách ale aj poznatkoch na ktoré som došiel. Lenže ten čas…

  Čo sa týka 2012 verím že ľudstvo zanikne lenže ako keby v inom čase a na inom mieste (resp. na inej vibrácií a frekvencií (?) – ak je to hlúposť opravte ma prosím),
  ale naša planéta bude stále “fungovať” v novej dobe-po prechode do dvetisícročia vodnára. Ale vlastne to je jedno – uvidí sa :-). Jedno čo sa mi však začína zdať pravdou a počúvam to odvšadiaľ naokolo je, že čas ubieha rýchlejšie(čítal som aj že má ubiehať pomalšie ale to si nemyslím)..
  každopádne treba nie len čakať ale aj v dobro sveta veriť a niečo pre to urobiť.

  Like

 9. To s tym casom mas pravdu.Matika mi uleti teras za 10 minut a to mam 45 minutove hodiny ako vsetci ostatni!
  A este jeden dotaz .. ake mas skusenosti so salviou divinorum?

  Like

 10. to ako cas ma ist richleisie? no, mislel som si, ze 2 tretiny ludstva (a ja asi medzi nimy) ma este tri roky, a vi tu vravite, ze iby 1? no to sa mudem si tou aktyvaciou posnazit… nekdo nekde spomenul, ze to vipocital, tak dufam ze mi dakdo poradi, ako to vipocital…?

  Like

 11. Kalendáre bývajú z veľmi praktických príčin založené na astronomických cykloch. Zdá sa, že tam i onde vyrátali odborníci jednu, ktorá im pripadala natoľko závažná, že by svojimi dôsledkami mohla ohroziť existenciu pozemskej civilizácie. Vnímavejší im to mohli potvrdiť iným spôsobom. Prípadne naopak – tí druhí poskytli podnet a tí prví vypočítali. Na tom však nezáleží.
  Nevravím, že tzv. koniec sveta by mala privodiť planéta X či iné teleso. Úplne stačí pohyb slnečnej sústavy v rámci väčšieho celku. Priatelia možno počuli o galaktickom rovníku a o zákryte vesmírnych telies. Raz za čas sa pritrafí, že také slnko pri obehu okolo stredu galaxie preletí aj cez onen rovník. Planéty vlečie, ako na potvoru, stále so sebou, a tak sa počas preletu môže stať, že sa postavia do lajny napríklad taký stred galaxie, také slnko a tiež taká zem. Akýže to môže mať dopad na ľudstvo? Tu načim začrieť trochu do spôsobu myslenia typického človeka.
  Ľudia, ktorí nevedia lietať, nevyhnutne uvažujú o životných udalostiach ako o nepriazni, a to dokonca aj v prípadoch, keď až takou očividnou nepriazňou nie sú. Vidia ich skrátka skreslene a nevedia si s nimi rady. Mentálne nespracované spomienky na udalosti sa hromadia, čo prispieva k ďalšiemu rozvoju ťažoby a nepriaznivého pohľadu na skutočnosti. Šamani na Papue hovoria takému spôsobu myslenia utrpenie. V priebehu trápenia dochádza k intenzívnejšej degradácii vegetatívnej plazmy (vlastne primitívneho zdroja energie človeka) na teplo, čo znamená, že sa v nej hromadia častice zvané mezóny. Tie nie sú dobré ani zlé, ale univerzum ich – okrem iného – používa na lepenie jadier atómov. Samozrejme, ako také dokážu atómové jadrá aj rozbíjať. Utrpením sa dá teda účinne urýchliť starnutie tkanív, oslabiť imunitný systém a nahonobiť si celý rad chorôb. Pre tých, čo chápu alebo prinajmenšom tušia či dúfajú, že sa nedá nebyť, je ešte závažnejší fakt, že utrpenie je jedinou a postačujúcou podmienkou kolobehu zvaného samsára. Nuž, toto je teda obľúbená kratochvíľa a často i celoživotné zamestnanie väčšiny ľudstva.
  Späť k astronómii. Príťažlivosť stredu galaxie (žiadna zanedbateľná maličkosť, prosím pekne) určite nabudí slnko a takto rozkokošené slnko zvýši svoje rádioaktívne vyžarovanie. Nárast radiácie vždy zvyšuje ionizáciu atmosféry zeme a tá zasa nakopáva ľudkov. Dostávame sa k rozhodujúcemu momentu. Energetickú injekciu dostanú všetci. Podobne, ako sa to aj dnes stáva pri výkyvoch v ionosfére, ibaže v omnoho vyššej miere. Ľudia duchovnejšieho razenia (pozor, nie náboženskí fanatici ani plytkí ezoterici s nakresleným úsmevom, ale tí, čo majú skutočne hĺbku a vedia sa v nej aj zdržiavať) ju dokážu využiť na svoj duchovný rast. Ľudia, čo myslia a žijú plytko (t.j. trápia sa) takisto zažijú posilnenie toho, čo budú mať momentálne v sebe. Démonické predstavy, ktoré ľudí prenasledujú, nadobudnú obludné rozmery. Je fajn si uvedomiť, že tu asi pôjde o obrovský nápor. Viete, rozbehnuté mezóny sú schopné nenapraviteľne poškodiť tkanivo nervovej sústavy veľmi rýchlo. Známe sú prípady šialenstva z náhleho utrpenia (pri strate milovaného človeka a podobne). Poškodením nervovej sústavy strácate hardvérový interfejs, ktorý je jednou s pomôcok mysle pri komunikácii s okolím a ktorý je dôležitý aj pre sebavnem. Pochopiteľne, všetko je relatívne, takže účinky dopingu na jednotlivých ľudí sa budú pohybovať na širokej škále. Niekto umrie skôr, iný neskôr :o) Tí, čo prežijú, sa budú musieť už len fyzicky ubrániť pred umierajúcimi šialencami.
  Niekde sa vyskytujú aj zmienky o akomsi zániku dimenzie. V tomto ohľade nijaké obavy mať nemusíte, pretože buď ide o výplod niekoho, kto nevie, čo hovorí, alebo o skreslenie hodnotnej informácie zo strany niekoho, kto nevie, čo hovorí. Ani táto planéta sa ako teleso do odlišnej rozmernosti nepresunie. Do inej dimenzie sa nateraz môže prepracovať jedine myseľ. Vrátiť sa k svojmu žriedlu. Inak povedané – uvedomiť si, čo je grunt a čo špunt. Prestať sa ňúrať v nepodstatnom a začať vnímať celok. Neučiť sa pre učenie, ale pre pochopenie. Neklásť dôraz na sentimentálnosť, ale na citovosť. Nepadať do mdlôb pre scestne chápané hodnoty ako vlasť, rodina, poriadok, sloboda, ale namiesto toho pochopiť skutočný význam spoločnosti pre jednotlivca ako aj obsah slobody a usporiadanosti. A tak podobne. To všetko je technicky ľahko dosiahnuteľné. Hlavnou prekážkou duchovného rastu je zbabelosť. Strach, že keď niekto prestane úporne lipnúť na často veľmi príťažlivej a chutnej plytkosti, príde o ňu. Práve naopak – keď sa jej vzdá, získa úplne všetko: kvalitnejší životný pocit PLUS všetky povrchnosti. Bez povrchností totiž niet prejavu. Aj tá najéterickejšia bytosť musí mať svoju povrchnosť. Kvalita životného pocitu a tým aj prejavu je daná jedine tým, či sa bytosť stotožňuje so svojou povrchnosťou alebo so svojou hĺbkou. Tak sa nebojte sami seba, ľudkovia, a konečne niečo podniknite. Uvedomte si, že z hľadiska vesmíru je úplne fuk, či sa spamätáte do roku 2012 alebo o tisíc či milión rokov neskôr. Z tohto pohľadu nie je dôležité, kedy to bude, ale že vôbec niečo bude. Jednotlivec si však môže povedať “a prečo by som to nezmákol práve teraz, aby som sa nemusel až toľko pechoriť v slzavom údolí?”. Pre vážnych záujemcov – len nijaké náhlenie, prosím. Do roku 2012 času dosť. Viete, že tzv. osvietenie možno dosiahnuť veľmi rýchlo? Lenže čím viac budete horliť, tým viac ho budete odďaľovať. Takže vytrvalo, ale pozvoľne, OK?
  Žijete taký život, ako myslíte. Vaše predstavy sa akoby kryštalizujú v podobe povrchnosti. Vaša existencia sa veľmi zhruba podobá hoci pudingu – vnútri je poddajná substancia, na povrchu tuhšia hmota. Je taká istá a predsa iná. Myslením nevedomky generujete šablóny, do ktorých rovnako nevedomky odlievate formu svojho života. Ak si teraz vytvárate nepriaznivú realitu, o mesiac či o rok si môžete tvoriť úplne inú. Viem, že prekonať strach je sakra ťažké, lebo každý sa inštinktívne bojí vstúpiť do tmy. A vnútorný svet je presne taký – temný. Pravdaže, ak si nevezmete baterku. Musíte ju však nájsť aj držať sami. Zvonka môže prísť pomoc jedine v podobe informačnej ponuky a emocionálnej motivácie.
  Jo, a keby náhodou dopad tých astronomických záležitostí na ľudstvo nebol taký katastrofálny, nič si z toho nerobte. Pokojne pokračujte v doterajšom spôsobe existencie 😀
  Veľa ľahkosti (keby niečo),
  Vaša dorota a do dna

  Like

 12. ako nestaviam sa na nijakú stranu, ale prosím uvedomte si, že ste na ezoterickej stránke…áno aj gramatika je dôležitá (aj pre mňa, lebo na ňu dosť dbám:)) ale rozoberať to v článku o “konci” sveta…je to dosť pritiahnuté za vlasy…:))nemyslíte??toľko odo mňa pre vás:))

  Like

 13. dorota a do dna, fascinujuce. Myslim ze z Tvojho prispevku sa da nacerpat ozaj mnoho vedomosti. Dakujem, len este by si mi mohla dat tipy ako jednoducho zvladnut, resp. dokoncit tu sebapremenu 🙂 Alebo spravne tusim, ze az take jednoduche to nie je?

  Like

 14. Milý aris, ako už bolo povedané, je to ľahké a zároveň potenciálne ťažké. Vec sa dá vykonať priam mechanicky, aj pocity sú spravidla super, ale potiaž býva v tom, že človek až príliš ľahko sklzáva do štruktúr myslenia, na ktoré si navykol počas života. Nové chodníčky si treba vyjazdiť. Všetko, čo sme si kedy naštudovali a k čomu nás vychovali, môže byť teda za istých okolností prekážkou rozvoja. Tie informácie a návyky sú užitočné ako softvér na komunikáciu a riešenie určitých situácií. Zádrhel nastáva vo chvíli, keď začneme byť presvedčení, že sme nimi. Vyjadrením tohto postoja je napríklad bežný výrok “ja už som raz taký… a iný nebudem” – ide tu o zreteľné stotožnenie sa so svojou nadobudnutou osobnosťou. Keďže tento druh informácií je pevne napálený do mozgovej kôry, znamená to, že myseľ sa zdržiava prevažne v mozgu. Prvým krokom teda môže byť hra na presun pozornosti niekam inam. Možností je toľko, koľko je na svete objektov. Je na tebe, ako sa budeš zabávať. Sústreď sa to do ucha, to do malíčka na nohe… do steny, do stromu, do kameňa, do horskej bystriny. Mimoriadne dôležité je, aby si si tie prostredia iba nepredstavoval, ale aby si sa v nich aj precítil. Dotyk je totiž prvotným spôsobom vnímania, ktorý stojí aj za akýmkoľvek iným zmyslovým vnímaním. Stačí teda zdokonaľovať dotyk mysle s čímkoľvek, a si na najlepšej ceste nielen k veľkej empatii a pochopeniu druhých, ale aj k jasnocitu. Môžeš si tiež predstavovať, ako sa vznášaš vo vzduchu a hlboko pod sebou vidíš telo maličkého arisa, ktorý práve vykonáva nejakú činnosť (tú, ktorú naozaj práve robí). Skús tú činnosť riadiť z diaľky. Najprv azda niečo jednoduchšie a až po nadobudnutí väčšej sebadôvery sa pusti aj do manipulácie s DNA 🙂
  Je viacero prechodných stavov mysle, ktoré napospol možno dosiahnuť bez pomoci chemických látok a dokonca aj bez tanca, vírenia, hypo- či hyperventilácie a iných prostriedkov. Optimálne miesto sústredenia je v podbruší, vo výške čakry menom svádhišthána (hovorí sa mu aj bod hara – po japonsky brucho). Každý ho určite nájde intuitívne, keď sa uvoľní. Pri relaxácii sa odporúča prejsť mysľou po celom tele, aby vedome uvoľnila napätie vo svaloch, ale aj preto, aby sa odpútala od svojho zvyčajného miesta pobytu. Sprav si teda úplnú relaxáciu a dáš tak priestor intuícii. Presuň pozornosť do podbrušia a zabudni na to, že okolo sú telesné orgány. Môžeš si pomôcť nasledovne: predstav si, že sa v danom bode prebáraš do vnútra toho bodu. Je to možno podivná predstava, ale presne to sa aj deje. Vnútri toho bodu si opäť predstav bod a prebor sa do jeho vnútra.
  Keď utrafíš správny bod, prakticky okamžite pocítiš radosť z oslobodenia zo zvyčajného zovretia egom (aj keď možno relatívne dobrým egom). Zotrvanie v tomto stave prináša samé výhody. Predovšetkým je to odstup od procesov prebiehajúcich v mozgu a tým aj úľava od uvažovania o tom, čo sa deje v tele a o jeho reakciách na zmeny vonkajšieho prostredia. To sú veci, ktoré zvláda mozog sám; má na to dobrý software. Odstup prináša aj nový pohľad na životné situácie (čiže problémy) – z vtáčej perspektívy, vďaka čomu možno ďaleko lepšie pochopiť ich význam ako pri pohľade na ne priamo spomedzi nich. Pocit je podobný, ako keby si sedel v ponorke a pozeral sa na svet cez veľmi dokonalý periskop. Vidíš všetko, ale môžeš si zvoliť, do akej miery budeš čomu venovať pozornosť a či vôbec. To je prakticky nemožné, keď musíš v mozgu ustavične preskakovať z podnetu na podnet. Tých sú desiatky až stovky v každej sekunde, to mi môžeš veriť (teplo, zima, hlad, smäd, bolesť zuba, nepríjemná poloha, svrbenie zadku, mucha na nose, sexuálne túžby, krik detvákov na dvore, otravný šéf, problémy s daňovým úradom, vyhliadka na cestu domov v čľapkanici a pod.). Vo svojom “riadiacom centre” máš skrátka prehľad. Treba zdôrazniť, že tento odstup nie je v žiadnom prípade únikom pred realitou, ale práve naopak – jej plnším vnímaním a tým činom aj plnším životom. Pravdu povediac, odstup nikdy nie je úplný. Myseľ je za každých okolností zdanlivo rozdelená na dve časti – telovú a mimotelovú. Telová sa vždy dotýka nervovej sústavy a komunikácia medzi nimi prebieha akoby po dráhe v tvare v osmičky (uvidíš sám, aké je byť súčasne hore i dole). To, o čom tu hovorím, je vlastne iba presun hlavnej pozornosti z telovej mysle na mimotelovú.
  Ďalšou výhodou je, že koncentráciou do bodu hara prebúdzaš nový zdroj energie. O vegetatívnej plazme, vznikajúcej ionizáciou plynov vzniknutých pri látkovej výmene, tu už čosi zaznelo. Je to bežná ľudská prána alebo čchi. Ten druhý zdroj je neporovnateľne silnejší a čistejší. S metabolizmom nemá nič, lebo pochádza z okolitého prostredia. Niektorí mu vravia kundalíní. Keď sa ju naučíš prebúdzať a nejaký čas ju budeš vodiť mysľou po tele, pripravíš nervovú sústavu na trvalé napojenie ďalšieho zdroja a zušľachtíš aj svoje ego. Ako dlho to potrvá, už určite vycítiš aj sám. Potom sa budeš musieť zopár dní intenzívne venovať iba sebe (ako Buddha pod banijanom). Pravdepodobne budeš mať nejaké zvláštne vnemy (napríklad zvuk, ako keby si sa prerezával cez kovovú stenu) a keď tie ustanú, budeš za vodou. Tým sa jedna krátka fáza končí a iná, omnoho dlhšia, sa začína. Ale tebe už bude hej.
  Mimochodom, odporúčaný presun pozornosti do brucha pri tzv. brušnom dýchaní má takisto za cieľ presunúť myseľ bližšie práve k tomuto miestu. Ženy sa nevdojak sústreďujú do maternice pri menštruácii a najmä pri príprave na materstvo. Odtiaľ pramení ich eufória, ktorá zasa po pôrode niekedy poklesne až do depresie, lebo po mesiacoch “brušného” myslenia sa odrazu ocitnú v zmätku panujúcom v mozgu.
  Dôležité: ľudia, čo trpia na depky, alebo sa boria s mnohými ťažkými problémami, by sa nemali bezhlavo ponárať do bodu hara, lebo tak dodajú energiu svojmu trápeniu. Takých je užitočné najprv fyzicky unaviť, napríklad športom alebo ťažkou prácou, aby vnímali predovšetkým fyzickú bolesť a tak sa od ťažkostí odpútali. Pri vyčerpávajúcom pohybe je vhodná studená sprcha. Voda na seba naviaže mezónmi zanešvárenú plazmu a hneď nato sa vygeneruje nová. Toto robiť nejakú dobu a až potom začať s delikátnejšou prácou.
  Ako vravím, je to prosté. Niektoré veci, čo opisujem tisíckou slov, sa dajú zvládnuť za pár minút, po nácviku aj sekúnd.

  Like

 15. Keby sa to tak dalo za par minut …… Moj problem snad spociva v tom, ze som sa za 28 rokov svojho zivota naucila neustale strazit a riadit kazdy okamih mojho zivota. Veta “predstav si ze” vo mne vyvolava skor reakciu “davaj pozor, kontroluj, bud ostrazita” Vypinam snad len v spanku a chodim na miesta, kde sa ucim napriklad rozvijat puciky kvetov len svojou energiou…. rano vsak vstavam zmatena a uz nerozumiem absolutne nicomu. Citim ze odpoved na vsetko mam na dosah ruky, napriek tomu vsak neviem tu ruku natiahnut. Precitala som mnozstvo ezoterickej literatury, lebo som verila ze odpoved najdem prave v nej. Niektore knihy boli vytvorene ozaj len koli zisku, ale na niektore zas nedopustim. Skoda ze u mna to vsetko ostava len v teoretickej rovine. Verim vsak ze najdem sposob ako premenit teoriu na prax 🙂
  Ozaj este mam otazku k prebudzaniu kundalini a sice: casto sa stretavam s upozornenim, ze ak clovek na to nie je pripraveny, moze si touto energiou sposobit nemale problemy. Preto je udajne lepsie najskor sa naucit pracovat s cakramy. Aky je Tvoj nazor prosim.

  Like

 16. Nie si sama, aris, čo sa pasuješ s takými prekážkami. Predovšetkým, vstávať ráno zmätená je úplne normálne. Vieš, koľko psychických obsahov sa v noci premelie tvojím vedomím? Tvojich aj cudzích. Absolútna väčšina z toho má k 24 karátom ďaleko. Tak už to v tomto kúte vesmíru chodí. Každý deň preto treba vyšmátrať kľúčik a natiahnuť perko, aby myseľ jasná bola.
  Čo sa týka ostražitosti, tá je namieste, ak sa ozaj nepokúšaš mať pod kontrolou úplne všetko, lebo to býva spravidla únavné. Ak chápem správne tvoje slová, vedomá relaxácia by ti zrejme pomohla. Ak to nejde na prvý šup, podarí sa na dvadsiaty. Vyjde to však celkom určite, lebo nikto nemá od prírody vstavaný blok proti uvoľňovaniu. Sústreď sa na dýchanie. Ostražito ho sleduj a keď budeš dýchať bránicou, ani nezbadáš a budeš tam, kde treba. Akonáhle prenesieš ťažisko pozornosti z hlavy do brucha, otváraš si cestu k novému levelu bdelosti. Myseľ sústredená na hlavu dokáže vnímať iba niekoľkými kanálmi súčasne, a keď sa v tom stave pokúša zachytiť všetko, neskutočne sa upachtí, lebo v rýchlom slede presúva pozornosť z podnetu na podnet. Z “brucha” však môže pohodlne prijímať všesmerovo, má dosť času rozhodnúť sa, čomu sa povenuje a dokonca tam môžeš účinnejšie využiť jej multifunkčnosť – akoby rozdeliť ju na menšie časti a každej prideliť určitú úlohu.
  Teória nie je zlá vec, lebo ti poslúži na výklad vnímaného. Chybou je, ak sa pokúšame teoretizovať o tom, čo ani nevnímame, alebo čo vidíme iba veľmi hmlisto. Nahonobíme si toľko vedomostí, že potom stoja medzi nami a vnímaným predmetom či javom. Keď trochu (ale ozaj iba trochu) preženiem, v praxi to vyzerá takto: Človeku prinesie život úlohu otvoriť dvere. Povedzme, že ten človek je akademik ťažkého kalibru, takže jeho myseľ je pevne zakotvená v hlave. Človek pozrie na kľučku a vybaví sa mu všetko, čo sa kedy o kľučke učil, čo o nej počul a čítal. V tom momente už nevidí kľučku, ale svoje poznatky o nej. Úporne sa pokúša prebojovať stohom vedomostí o kľučke, aby našiel ten najlepší spôsob, ako ju využiť. Pripomeňme si, že je v hlave, skrz čo mu to ide veľmi pomaly. Kým dumá nad kľučkou, ku dverám príde prostáčik. Ten vie o kľučke akurát toľko, že sa používa na otváranie dverí, nuž ju uchopí a – zistí, že dvere sú zamknuté. Akademik je stále zabratý do svojej ilúzie kľučky a tak si až po štvrť minúte okrajovo uvedomí, že pri dverách bol aj niekto iný. Medzitým však už našiel riešenie. Siahne na kľučku a utrpí šok pri zistení, že dvere sa nedajú otvoriť. Celý jeho svet, ktorý dovtedy tvorili úvahy o kľučke, sa náhle zrúti. Akademik je v koncoch. Pomaly, pomaly sa však dáva dokopy a začne špekulovať o tom, čo ďalej. Chudák, je v tom sám, lebo prostáčik odišiel, len čo si prečítal lístok na dverách s oznámením, že v ten deň sú dvere zavreté.
  Samozrejme, náš akademik je extrémom človeka, ktorému sa hovorí “nemožný” (ale aj všelijako inak). Viac či menej (prípadne ako kedy) to však robíme všetci, keď sa snažíme riešiť problémy skrz svoje poznatky o problémoch. Najprv treba problém naplno vidieť a až potom si vziať na pomoc info. Inak budeme vnímať problémy ako lepšie či horšie, ale v každom prípade nie reálne. Nechcem tým všetkým povedať, že je lepšie byť prostáčikom bez vedomostí ako akademikom (čo si v depke s obľubou vravievajú niektorí intelektuáli). Aj akademik predsa môže začať “myslieť v nemyslení”. Keby sa mu to zadarilo, nevedel by sa vynačudovať, na čo všetko by vo svojom odbore prišiel. A okrem toho by sa stal aj živým človekom. Vedomosti sú ok, ale treba si uvedomiť, že sú iba sekundárnym nástrojom poznávania, kým prvotným nástrojom je rozum (kompletná myseľ so svojou schopnosťou vciťovať sa, rozoberať, skladať, porovnávať…). Toľko ku knihám.
  O privykaní na kundaliní tu už bola zmienka. Je to vlastne aj práca s čakrami. Ejha spočíva v tom, že kundaliní je vcelku sila. Keď dodáš čomukoľvek energiu, dáš tej veci schopnosť vykonávať prácu. Ak energeticky obohatíš svoje psychické obsahy, tiež si svoje odrobia, a preto je dobré mať naporúdzi také psychické obsahy, ktoré ti prospejú. Totiž vysporiadané. Odporúčaná relaxácia alebo športová aktivita (prípadne rúbanie dreva) slúžia na to, aby sa vytvorili vhodné podmienky pre zdravé rozmýšľanie o živote. Aby človek dokázal prelúskať všetky nové psychické problémy a mohol sa zamyslieť aj nad spomienkami, ktoré dovtedy bezradne vytesňoval na okraj vedomia. Akonáhle prežuje a rozžuje nejakú svoju kvarbu, porastie jeho psychická sila. Čím viac spomienok vyrieši, tým bude silnejší a pokojnejší. Silnejší človek sa nemusí obávať silnejšej energie a môže s ňou začať skusy. Kundaliní si radšej nechaj na neskôr; najprv sa uč uvoľneniu a zabávaj sa lietaním a tak 🙂

  Pozn.: Brucho kladiem niekedy do úvodzoviek, lebo ono to vôbec nie je brucho.

  Like

  • Ahoj , chodis sem este? Na tento blog som sa vlastne dostala cez tieto tvoje komentare. Tak ma zaujali,ze som zacala citat blog a nasla som tu kopec dobry clankov, postrehov. Zaujimalo by ma,ako to vidis teraz,ked sa blizi ten konkretny datum. Dakujem 🙂

   Like

 17. dom si pozical knihu o tej Sibile, precitajte si urivok o casti “posledna vojna” (prepisal som to z knihy rucne, tak sorry za te obrovske chiby v pravopise:) ):

  Este nikdy neboli vladari europi taky jedvotny, ako v tejto dobe. Pojde im o krk. Ak stratia moc vo svete, stratia ju aj doma. Bude to posledna vojna a europu prekvapi vtedy, ked to bude najmenej cakat. ZLTY A CIERNY SA SPOJA. Po tisicroci utrpenia sa stanu nositelmi prava a spravodlivosti. Ti, ktory boli povazovany za neskopnych odporu , ponizeny na uroven domaceho statku, predlozia ucet – opravneny. S povstanim ciernych a zltych nastane posledna faza nasho civilizacneho ciklu. ked clovek bude chciet prekonat Hospodiny, spozna, ze vsetko je marnost. Europa strati svoju moc. Satan utrpi porazku. Ludia roznej pleti si budu rovny. 21. storocie privita ludstvonove a slobodne. skonci sa vlada techniky, nastane panstvo Mesiasa, panstvo zbavene ludskej chamtivosti.

  Co si otom mislite?

  Like

 18. ja mam doma knihu o sybilinych proroctvach ale toto som si tam nevšimol mne sa to tak zda že ked tento cyklus skonči 21.12.20012 tak 3. svetova bude do toho roku a asi by mala ta svetova nastať tento rok 2009 už som to videl aj v proroctvach voľakej rusky ale nevedel som zistiť ktora krajina ju spôsobí

  a tie tvoje gramaticke chyby su super mne nevadia ved čo aj mna to pisanie i,y štve tiež by som rad pisal všade len i

  Like

 19. jj, na jednej stranke som pozeral ze neco zacne v 2009, a bude to pokracovat do roku 2012 ( na dalsei zasa ze to zacne v 2012… tak teras nevem…)

  Like

 20. a este neco, co asi nepatry do tejto temy, no ale… mal to jeden kamo v profile (kdo kolvek je nestattny z toho, ze neve pisaz i/y toto vas obstastni 🙂 ):

  dokazes toto precitat?

  len 55% ľduí dážoke.
  Nohemol som ueirvť že som nmáornle rzomeul tmou,čo som čaítl.Na Cmabrigde Uinervtisy zsiilti,že nzelážeí na tom v aokm prdoaí sú psíenmá v sovle,hanlve aby pvré a pseolndé bloo na srpváonm meitse.peroč?perožte ľduksý moozk nčetía kždaé psíenmo smasoatňte,ale sovle ako cleé.
  nueevireťnľé, čo?

  Like

 21. Cau aris,

  dorota ti radi sport – fajn, ale rubanie dreva je asi vhodnejsie pre neho, alebo pre mna :). Tebe by podla mna prospeli “jemnejsie” prace spojene so zemou (ruky sa hrabu v zemi, pestuju kvety …).
  Myslim si, ze nadviazanie kontaktu s “matkou” Zemou by Ti umoznilo uvolnit sa (dalo pocit istoty). Je na to viacej “ritualov”, skus si nieco pohladat (ak nenajdes, daj vediet).
  Ak by si chcela hladat riesenie “rozumom”, tak by bolo vhodne patrat po pricinach potreby vsetko kontrolovat (moze to byt napriklad strasny zazitok/smrt v minulych zivotoch, ktory sa stal vdaka tomu, ze si nieco nemala pod kontrolou…) poznanim a pochopenim toho zazitku by si zistila, ze to uz bolo a teraz taka uzkostna ostrazitost a potreba mat vsetko pod kontrolou nema opodstatnenie.

  Like

 22. pre filip212

  je mi jedno ake mas znamky zo slovenciny, proste som to nemyslela zle, a dakujem za odpoved

  pre Aurawiewer

  my vsetci ostatni si vezmeme z tvojich “prispevkov” mnoho,mimochodom si ich tu suchol/a az 3 a su naozaj velmi vystizne, aktualne a da sa z nich naucit velmi vela za co ti nesmierne dakujeme

  A pre vsetkych ostatnych
  ano, Fear mas pravdu, je to stranka o niecom inom ako o tom ake “i” sa pise alebo nepise, este raz nemyslela som to zle a uz vobec som si nemyslela, ze sa z toho urobi take “hallo”, este raz sorry

  pekny den vsetkym

  Like

 23. Bolo len otazkou casu kedy niekto spomenie gramatiku.

  Ja som bola v tom, ze nejde ani tak o nabiflovanie i a y, lebo ono sa to do mozgu dostane volako samo s mnozstvom precitaneho materialu, ale take jednoznacne to asi nebude: moj znamy je inteligentny az az, scitany tiez dost dobre, ale pre jeho strasidelnu gramatiku je medzi nami znamy ako YB (ypsylonovy boh)

  Bartimaeus, nic si z toho nerob, tebe staci dat len opacne i/y ako mas v umysle si v pohde::DD zdravim vsetkych

  Like

 24. Issabela,

  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D NIE TU RADOST TI NESPRAVIM A NENASEREM SA

  :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D toto deti taketo robia :D:D:D:D

  Like

 25. ja som si prave vcera vodnu fajku bol kupit haha a som prave nastoreny tak som sa sem mrkol.

  Aurawiever, skúseností zo šalviou divinorum mám dosť veľa. Aj dobrých aj zlých. Ale tie zlé skúsenosti sú skôr prefetované hlavy alebo proste drinci čo chcú zažiť stav a iba stav a nič s toho , proste zabaviť sa. Aj ja som bol taký ale dosť sa toho zmenilo i keď to beriem ako formu zábavy /halucinogény/ vždy si s toho musím niečo zobrať čo mi niečo dá do budúcna. Proste vnímam to tak že to tak bude a tak sa aj vždy stane haha. nikdy som nemal nejaký abd trip zo šalvie, navyše je to dosť krátke. je to výborná vec ale ak ceš dopodrobna popísať stavy tak to na tejto stránke radšej neurobím pretože nechcem aby sa tu zvrhla debata o tom že drogujem alebo niečo take proste haha to ne a ajtak neviem či by to vadilo helar takže tak 😀 každopádne je ťažké popísať stav ktorý zažívaš pretože nikto si ho nevie predstaviť tak ako si ho zažil, to je tak už pravidlo .) . A to ma fascinuje 😀 .
  Salvinorin sa poklada za najsilnejsiu prirodnu latku ale su nazory ze aj DMT(pravdupovediac som s toho dopleteny) a k tym sa skor priklanam ja(ak to je tak teda :D). Navzajom sa od seba lisia velmi, v salvii skor dostavas cestu do inych bran sveta kde je iba svetlo, laska proste radost no a DMT je uz skoro ako samanske putovanie ale skreslenejsie proste zalezi to o psychike. Ak si povies ze sa chces pocas tripu nieco dozvediet a patricne si ho davas v klude s nejakym naznakom inym ako chlapec ktory ce iba stav(proste kludnejsie, pomaly.. myslim ze tak davam podvedomiu signal ako pri kuzlach-zatazujem sa pripravou a vie co ide) tak skutocne zazijes nieco krasne.

  DMT mas vsade okolo seba(Phalaris Aquatica, Phalaris Arundinacea) alebo sa da aj kupit (ale je to iná rastlina, účinnejšia-pravá Ayahuasca) a šalvia sa dá iba kúpiť. Cez internet alebo najblizsie asi vo viedni…

  Like

 26. Tiha 😛 to su mi infosky.. ja zatial co sa tyka tychto zazitkov nejako nejdem moc skusat ale do buducna je dobre vediet co co robi:P takze ti dakujem.
  A mozme sa bavit uz k teme lebo si ostatny ozaj pomyslia ze sme nejaky fetaci obaja:D..

  Like

 27. Ziadne strachy ide len o koniec dimenzie a zaciatok noveho veku… stale pribuda viac ludi ktory veria na ezoteriku atd. cize ide len o zaciatok novej dimenzie a aj Doreen Virtue vo svojej knizke to napisala. To je asi vsetko 😀

  Like

 28. Len ked sa nieco na zemi stane, vyjdu na povrch (do tlace)prorotstva,ze to bolo predpovedane.A ked niekto predpovie nieco dopredu,nikdy sa to nestane,mozu pisat jedine o tom ze po lete isto nastane jesen a po jeseni zima.
  Ludia oni vam tymito dristami vymyvaju mozgy a potom nemozte spavat.Zobudte sa.

  Like

 29. :D:D kto tvrdi ze preto nemozme spat?? sak to neni KONIEC SVETA krista ale PRECHOD to si vsetci iba s tym mylia…
  Ty si daky dzivi mojo 😀 asi si zasa oprasim tu telekinezu a pohnem ti ceruzkou pred ksichtom bez svojich 5 tich zmyslov tak ta posadi na riť 😀 copoviete ostatny?
  Co sa tohto tyka kazdy ma pravo verit v co chce.Ak ti to mam podat tvojim ateistickym sposobom ezoterika je to najmensie zlo. 🙂 lepsie ako mafia v sutanach (sory veriaci) nie?
  Fakt dufam ze stretnes nejakeho ,,aurawiewera” a povie ti presne do bodky na co myslis.tak ta vystrie :D:D:D:D:D mam skusenosti 😛

  Like

 30. Aurawiewer,
  to bolo dobre 😀 😀 😀 😀 …. neviem preco ludia myslia ze toto ma byt koniec sveta… robia z toho prisernu dramu… ti ktori myslia, ze zivot pojde dalej ako doteraz asi moc daleko nedojdu… neviem ako ostatnym, ale mne uz tato stara doba poriadne liezla na nervy… ano viem elektronika, vyvoj a ostatne veci idu dopredu, ale k comu to je, ak my ludia ostavame stale pozadu… uz je nacse zmena, lebo ak by to malo ist takto dalej, no neviem neviem.. asi by nas coskoro porazilo… je cim dalej viac ludi, ktori sa zaoberaju ezoterikou a myslim, ze cirkev uz asi moc dlho nevydrží… no nech je ako chce, sak my to hadam nejako ustojime 😀

  Like

 31. omg že nemôžjme azspávať asi chytím záchvat smiechu :D:D zato ež ty v niečo neveríš neber to druhým nech sa ti to zdá akokoľvek nepriateľné atď… je to ich názor pochop to!!

  Like

 32. presne, sa pozri na nasu situaciu. nicime si ozonovu dieru velmi richlo, nevem co bude o 2-3 roky. no vela ludkov predpovedalo pred 2012 vojnu, dokonca este viac, ako ich predpovedalo 2012! stale sa mi vibavuje pred oci ta veta: “cierny a biely sa spoja.” 🙂 . aj tu dakdo napisal ze dakdo predpovedalze niekedy potom roku budu europe vladnut Moslimovia… nevem ako vi, ale ak sa chceme dozit prechodu, musime najprv prezit tu vojnu… tolko ktomu odo mna 😀
  (awiever : pis prosimta bez: zlatko, moj, trapne, boze a pod. … 😀 )

  Like

 33. neviem ci sa to sem hodi, no je to fakt super… toto je len zhrnutie, no ak chcete viac pozrite sem http://sirver.neutral.cz/EE/clanky.php?id=1138

  Velmi silně doporučuji, abyste volali Akrturiány při svých meditacích a modlitbách a využívali jejich úžasně pokročilou technologii. Arkturiáni ve spolupráci s Duchovní Hierarchií a Vzestoupenými Mistry jsou neporazitelný tým. Máte tu to nejlepší z duchovního světa a ty nejlepší mimozemské technologie. Je čas, aby svět rozpoznal naši jednotnost a milující a moudré mimozemské síly, které se podílejí na chodu naší planety. Arkturiánům není ani dovoleno vstoupit do sféry našeho vlivu pokud k tomu nedostanou povolení od Sanat Kumary a Duchovní Hierarchie. Spolupracují s Aštarským Velením a ostatními skupinami pozitivních mimozemšťanů jako jeden tým na vzestoupení lidstva.

  Like

 34. Ja si myslim ze ked bude koniec sveta tak bude nebudem sa zamyslat ned tym ze kedy. Nie je to jedno? Ked skonci svet a vymrie ludstvo proste umrieme a budeme niekde na lepsiom mieste. Myslim si ze ovela horsie by bolo keby nam umreli rodiny a ostalo by nas tu len par. Co by sme robili potom? Nemam strach ze sa stane nieco strasne a umriem skor sa bojim ze budeme trpiet vtakychto veciach som zbabelec.

  Like

  • Ďalší taký čo básni o konci sveta omg žiadny koniec sveta neni ak by si takýto ľudia riadne prečítali článok pochopili by že ide len nová dimenzia a nemuseli by sme mrhať energiou im to vysvetľovať.

   Like

   • Prosim ta myslim ze si ma zle pochopil, ja si vobec nemyslim za pride koniec sveta ani ze bude dajaka zmena a v podstate tym co som napisala hore som chcela povedat ze mi je to jedno! 😀 Co sa stane stane sa.

    Like

 35. Myslím, že ľudia svojimi myšlienkami a strachom z “konca sveta” a rôznych katastrof si priťahujú a takto formujú vývin udalostí v budúcnosti. Pripomína mi to človeka, ktorý si nechá vyložiť tarotové karty a potom stále myslí na to, čo sa dozvedel. Samozrejme, že sa to potom v konečnom dôsledku stane, lebo nevedome robil všetko preto aby sa to stalo. Podľa mňa, zmeny, ktoré nás čakajú, sú potrebné a prirodzené. Je to tu naozaj už neúnosné. Tak ako smrť je len prechod do inej formy, či dimenzie, tak aj to čo príde je tiež o tom istom. Tento prirodzený neustály proces ľudského bytia na tejto planéte a takto prechádza vývojom. A pre vývoj sú potrebné zmeny. Zmeny sú len konzekvencie našich myšlienok a činov. Či sú predpovede také, alebo onaké, beriem to ako pozitívnu zmenu. Aj keď to pravdepodobne nebude príjemné. Lenže na nás ľudí často zaberajú “nepríjemné donucovacie prostriedky”, lebo tie prvé varovné signály väčšinou si nevšimneme. Ja chcem za život stihnúť čo najviac a či ma niečo zastihne v roku 2012, alebo 2050 je už jedno, nakoľko nikdy nič nie je na tomto svete nespravodlivé. Myslím si, že pred tým ako sa narodíme, vieme do čoho ideme a súhlasíme s určitými podmienkami v živote, do ktorého hodláme vstúpiť. To, čo globálne prežívame je asi karma ľudstva a musíme tým prejsť. Verím, že to nebude až také hrozné ako naše predstavy. Každý dostane len takú dávku akú je schopný zvládnuť na svojej úrovni. Pre mňa je podstatné, aby som sa dopustila čím menej chýb a čo najviac sa duchovne rozvíjala. Nakoniec by som už len dodala, že energia podľa mňa nemôže zaniknúť, akurát sa môže pretransformovať a preto zánik sveta vo svojej podstate, či života je na základe toho vylúčený aj keby naša Zem celá vybuchla a rozpadla sa na na kúsky.

  Like

 36. Ľudia, počúvajte, prečítala som o tom už veľa atiež si myslím, že nejde o koniec sveta v tom pravom význame THE END. Ale ked čítam o tom, ako sa máme vyvíjať, máme na sebe pracovať, spirituálne rásť, aby sme to pretransformovanie zvládli a podobne, vždy ma napadne taká vec Ako na tom budú deti??? Ako máme zariadiť, aby decká transformovali svoju DNA alebo spievali mantry? Je možné, že mi táto časť niekde unikla. Čítala som už o indigových deťoch, no dnes je naozaj zvláštny deň a nechce sa mi vôbec rozmýšľať nad súvislosťami. Tak som len napísala túto moju poznámku. Ako rok 2012 zapôsobí na deti v kontexte, že ostanú len tí, čo sa budú vedieť prispôsobiť. Hm… V každom prípade si myslím, že čo sa má stať stane sa. Nech už to bude čokoľvek. A trápiť sa tým je zbytočné.

  Like

 37. ako som povedal jedna polovica blogu ma ma rada a druha nenavidi.
  vies cim to bude? ze sa neskrupulim a poviem ti rovno na rovinu bez cukrikovania.
  dost ludi to sere a niektory aj na tomto blogu to nejdu prezit a potom sa snazia si vyburit svoje ego na mne.Ja sa vzdy usmejem na tieto komentare a pisem a pisem.Nikdy nerobim radost niekomu tym ze sa naham vytocit 😛

  Like

 38. suhlasim s filipom, viem, ze si aurosov kamos, ale tak som si predstavila parik isabelu s auravieverom, a chudatko dievca v momente, ze by povedala nieco, co by sa auraviewerovi nepacilo. ci by ho zrala aj potom? auros opacny nazor ako ten svoj netoleruje, hned skace do ludi, asi tak demonstruje, ako sa nenecha vytocit :D. zeby preto ho polka ludi tu nemala rada?

  Like

 39. hej, viem 🙂 ale ak auraviewer vie tak dobre prijat, ako rozdavat, tak to znesie. aj ja znesiem reakciu, neboj 🙂

  ono ja nespochybnujem jeho schopnosti, ani tvoje, velakrat ste ludom tu pomohli, co je od vas perfektne, ale vies, niektori z nas, starsie rocniky 🙂 musime tvrdo makat na sebarozvoji a sme na roznom stupni a podla toho vyzeraju aj nase prispevky. vy mozete byt radi, ze ste to dostali akoby z jasneho neba. preto mi vadi ze castokrat tu ludia napisu nieco vseobecne a a hned su zdrbavani ako male decka, akoby nemali pravo slobodne napisat, co chcu.

  Like

 40. ,,zacinam odpocitavat, kym pride zdrbavacia reakcia majstra vesmiru auraviewera hehe,,

  Esme esme.. takto sa správa DÁMA?
  Napadlo ma asi 20 uštipačných poznámok ale nie moja
  ja si s tebou ego merať nejdem a jazyk taktiež nie! Nech ťa mantry prenesú a oslobodia od pozemskej primitivity.Skutočne ti prajem veľa svetla drahá.
  A ako darček máš odomňa výklad tvojho zajtrajšieho dňa a tvojho nedávneho počínania:(berie sa mesiac dva dozadu)

  Tarotová karta Svet:

  Tazatelka (esme) dosiahla isté uskutočnenie svojho cieľa.
  Prešla si radou životných skúseností aby si došla k svojmu cielu.
  Ciel bol dosiahnutý.Očakávajte ocenenie od druhých.Čo je ale najpodstatnejšie dosiahla si sebaúctu ktorá sa zakladá na vnútornom a vonkajšom raste.

  Ja som taktiež rád že som ti v tom mohol pomôcť.
  A zajtrajší deň by si mala mať dobrý alebo velmi dobrý.

  🙂

  A či to zobereš úprimne alebo nie,je len na tebe čo cítiš.

  Like

 41. to je jasne. len ich nechajme dychat, vies kolkokrat som uz odolala stiplavemu komentaru, panabeka 😀 :D. aj tento tu vyssie som si mohla odpustit, ked sme uz pritom, ved to nijako teme konca sveta neprispieva, co si budeme nahovarat 😀 :D, no ale nevydalo 🙂

  Like

 42. SVET je úžasná karta… Niečo sa podarilo dotiahnuť do výborného konca, niečo vyšlo, námaha sa vyplatila. Teraz prichádza čas spokojnosti a človek sa kľudne môže chvíľku vyváľať na vavrínoch, lebo sa nemusí báť, že “zvonku” mu tento oddych niečo nabúra… až vlastná neposednosť. To je už údel ľudskej povahy – len čo dosiahneme, čo sme chceli, po chvíli to pre nás prestáva byť príťažlivé a začneme poškuľovať po nových veciach. Miesto vychutnávania si víťazstva sa pustíme do nového boja, snaženia a upierania si… A potom sa čudujeme, že sa vždy za niečím pachtíme!

  Takže ak má Esme SVET, odporúčam využiť to a natankovať dostatok pozitívnej energie do nového “kola”. Život je cyklus. 😛

  Like

 43. Jo má svet.Tak keď sme takto udobrený dám story:

  Tak si večer veštím včera čo ma dnes čaká.Vyšla karta hviezda.Spokojne som si ľahol spať.
  Ráno sa zobudím všetko okej oblečeny vyťahujem tarot a pýtam sa aký bude deň?
  Karta DIABOL
  Otriasol som sa a zamiešal znova
  Karta SMRŤ

  A potom sa začal kolotoč.. hneď ráno som si treskol hlavu v autobuse o tyč takže sa mi tam časť troleja chechtala.
  Potom som skoro šiel odpovedať so sjl.Zázrakom som nešiel.A ešte jedna vec sa mi prihodila ale neviem čo to bolo.Proste keď viete že bude nahovno deň môžete obmedziť jeho dopad na seba!
  áá viem čo bola tá tretia.Ďaľší trapas.
  Jednoducho karty nepustia ! 😀

  Inak ludia dúfam ze nevadí ze som sa farebne odlisil 😀 ale mam tu uz tolko commentov ze si to hádam zaslúzim. nie? 😀

  Like

 44. Esme kongratulejsn 😉 Noo ako tak citam tak tvoj myslienkovy pochod zdielam az prilis dobre.Narozdieeeeel od..hm 🙂 Inac prajem kazdemu pekny vecer,peace !

  Like

 45. Aurawiewer, chcem sa spytat, to vzdy si vecer pozries kartu, co ta caka na druhy den a rano znovu? Alebo som ta zle pochopila…lebo ja tak nerobim, ked sa raz spytam, tak uz karty na tu istu otazku urcite do 24 hodin “neotravujem”, mohli by sa urazit

  Like

 46. Ano presne tak.
  Ja to robim preto lebo ja tie karty milujem a oni mna tiez.proste sme si ,,sadli”
  a vacsinou to vyjde tak ze vecer som si vyvestil smrt a rano bol diabol a smrt.
  takze celkom fajn 😀
  ja som zistil ze ja tam mam rad kartu smrt! proste ze tu kartu mam rad chapes? nenormal 😀 haluska.

  Like

 47. Esme,

  len tak medzi nami dievcatami,
  keby si si pozrela par komentarov vyssie tak by si zistila, ze aurawiere si na mna trocha vyskocil ked som si dovolila filipa upozornit na to ake “i” sa kde pise, a ci by som ho zrala aj potom?
  hej – zrala, vzdy ma dobre pobavia jeho reakcie a to v tom dobrom slova zmysle.
  mam rada urcity druh humoru a medzi ne patri aj “suchy” a “cierny” humor – pokial tomu rozumies.
  ta jeho odpoved sa mi tak pacila a rozosmiala az som chytila dobru naladu a nedalo mi na nu nereagovat-jednoduche.
  sama pises, ze kazdy ma pravo sa vyjadrit a napisat sem ,co si mysli a ako to mysli,(hovori sa tomu sloboda prejavu) tak jednoducho nechapem preco ta ustipacnost z tvojej strany. niekde som sa tu docitala v helarinych clankoch , ze sa da pracovat na svojom egu – skus zabrusit na tie stranky, mozno ti to nieco da.(ja tie stranky brusim uz dost dlhy cas).

  a trocha nadhladu a humoru v akejkolvek podobe neuskodi, je to len uhol pohladu ako clovek vnima reakcie inych v danej situacii – a to, v akom rozpolozeni sa prave nachadza. 100 ludi 100 chuti – poznas to.

  a len tak pre zaujimavost, ked som citala aurawierowe odpovede predtym tiez sa mi akosi nepozdavali, nepacila sa mi jeho prostota, ako dokaze bez mihnutia oka flasnut rovno do oci, co si mysli, vies niekedy je to 100-krat lepsie, ako keby chodil “okolo horucej kase”, par takych ludi som osobne stretla v zivote a dnes sa z toho len ucim a aj smejem, pretoze viem ,ze aj oni aj on raz casom zistia (mozno:-), ze je lepsie reagovat inak , krajsie a lepsie. a tak sa ucim a makam na sebe aj ja (bavim sa, smejem a nulujem svoje ego a “uz” neberiem zivot prilis vazne).

  filip212
  TY si naozaj carodejnik 🙂 🙂 🙂

  a tak sa prebudzajte s usmevom do dalsieho dna – vsetkym

  Like

 48. Issabela,ano mas pravdu,ale ..Tak ako su ludia so suchociernym humor,takm su ludia aj s ironicko srkastickym.
  Tak niekedy je tiez dobre najprv si to prezriet aj z takejto stranky a az potom oznacovat koho poznamky su ustipacne.
  A presne sa ludia tychto 2 odlisnych typov velmi casto chytia za slovicka

  Like

 49. Ehm ja si myslim ze to uz nechame naspamaovali sme toho dost.

  Pytal som sa tarotu na rok 2012:

  Karta svet.
  Velmi pozitivna karta ukazuje na velke zmeny a na dobro.
  bude to dobry rok 🙂

  Like

 50. ja sa issabele necudujem, ze sa ozvala, lebo som ju do toho zatiahla, a mozno nepravom, lebo som vazne vyssie komentare necitala, takze sa ospravedlnujem, Isabela. dovod mojej ustipacnosti som vyssie vysvetlila, tak sa uz opakovat nebudem, nech tu netocime furt to iste. ale vsimla som si,ze ustipacne sme obe :P.

  Like

 51. 😀 😀 😀 somnou sa oco stavil že anjeli mi nebudú vedieť odpovedať na otázku :Čo bolo skôr vajce alebo sliepka? stavil sa o 1 euro 😀 😀 spítam sa anjelov a oni mi sliepka vyvynula sa z vodného živočícha a tak som vyhral 1 euro 😀 😀 😀

  Like

 52. esme,

  dakujem 🙂 🙂 🙂 a hej, mozno sme obe 🙂 🙂

  pure – poison,

  samozrejme, ze mas pravdu aj ty, beriem na vedomie stale, ironia a sarkazmus nie je to, comu holdujem ale bohuzial je to medzi nami vsade, a niekto z toho vyrastie a niekto nie, a aurawiewer by sa z toho teoreticky mal dostat, ak berie vazne tieto stranky , ale zial asi zatial este “nedozrel” (tak typujem 15-16 rocny zmietany hormonmi,aj ked niekto nedozreje ani v 40-tke 🙂 ) a skace ako kohut na smetisku 🙂 zakazdym ked i len co malo ma clovek iny nazor ako on, ja to vidim, don’t worry, treba ho brat takeho aky je, a ako som uz povedala, mozno sa z toho dostane. tak vela zdaru aurik:-)

  je jedno ci ho clovek pochvali za nieco (take dakujem by sa napriklad hodilo uz len zo slusnosti) alebo dodrbe , stale reaguje rovnako.

  a aj ked ma sem-tam jeho odpovede dobre pobavia – este neznamena, ze s nim
  nutne musim suhlasim, je to teda dost velky rozdiel, vidite to hej

  a uz vidim tu odpoved –
  taketo toto deti robia 🙂 🙂 🙂 nie tu radost ti neurobim a nenaserem sa pod. uz som to tu niekde citala
  aurik, mne o to nahnevat ta vobec nejde a myslim,ze nikomu z nas, v tomto pripade si mimo

  a AURIK – skor ako sa rozhodnes okomentovat moj komentar, tak to trocha rozdychaj a ukludni svoje ego a po pripade si daj teple mliecko z medom, vraj to pomaha.
  pretoze “skakat”(vysmievat sa, pouzivat vulgarizmi) dokaze kazdy BLB ak chce, a nezabudni na jedno, dam ti taku malu radu do zivota = slovami, clovek dokaze ublizit inym viac, ako ked niekomu natiahnes=
  tak sa nad sebou trocha zamysli,pretoze sam dobre vies, ako to od seba odhodis tak sa to k tebe vrati (zapisuje sa to tam niekde hore – hovori sa tomu karma,niekde si sa niekomu vysmieval,ze sa to odtial nikdy nevymaze, ak si dobre spominam). tak sa uvedom a skamarat sa trocha so slovkom ‘inteligentni’.
  a myslim, ze nie je naskodu povedat , ze aj tak ta mam rada a vazim si ta ako cloveka, pretoze viem, ze mas dobru dusu.
  a tak skus poprosit svojich anjelov, ci by boli ochotni ti s tym pomoct. skus svoju energiu konecne otocit tym spravnym smerom.

  fillip212

  len v dobrom, bola to poklona ( a skus citat medzi riadkami 🙂 )

  Koniec roka 2012
  slovami sa vela veci ohranicuje a tak mozno niekedy ‘myslene’ nevyzneje tak, ako je to myslene.

  vsetkym krasny vecer 🙂

  Like

 53. Ale teraz vážne.
  Hádame sa tu obaja ako malé deti.
  Ostatní s toho maju stopro dobru zabavu.
  Neviem co ale jedina sa so mnou bavis stale takto vacsina ludi to odignoruje alebo napise a viac neodpise.
  Vies ako sa toto konci velkym priatelstvom alebo velkou nenavistou.
  Nenechajme tu kartu veza naplnit sa.Copovies?

  Like

 54. Aurik,

  ja sa s tebou nehadam iba hovorim, co si myslim, a to vzdy – nie nadarmo som strelec.
  a dieta teda uz nie som davno.
  a preco ti vadi ako sa s tebou bavim??? hmm???
  uz som raz taka 🙂 , kazdy mame nejaky ten “svoj” sposob prejavu, ze.

  a mimochodom beriem tu prvu moznost z dvoch, kamaratov nikdy nie je dost.
  (rozhodla som sa spravne????)
  o tom tarote mi ale napis, som zvedava, ako kazda zena 🙂 🙂 🙂

  to si teda srandu uz robit nebudeme???? nikdy???? to je skoda.

  Like

 55. Hm.. teras si sa troska strajchla a nepochopila to.
  Hm tak ukazal aj tarot.Ale sranda ze teras mozem napisat nieco uplne ine a buducnost sa okamzitezmeni. je to sranda ze?
  a kolko mas rokov ak sa smiem dámy opýtat?
  na mna znamenie nesedi.
  to je sranda !

  Like

 56. aurik,

  nechapem, tak mi to teda vysvetli, prosim

  a tak teda daj vyklad tarotu, nech sa poucim, co za karty si vytiahol, pouzil si karty len z Velkej arkany alebo aj z malej???
  ja ked robim s tarotom tak sa ho stale na nieco pytam, aby mi ukazal odpoved,
  a prezradis mi , co ti tarot ukazal??? prosim

  Like

 57. Ľudkovia, niečo som našla.Bola som si niečo pozriet na sirver.neutral.cz a čo tam nevidím: v sekcii Najnovšie články hned navrchu je článok Nové zprávy-je to o roku 2O12, o tom ako bude tento prechod vlastne prebiehat.A potom dole nižšie je článok Dimenze,tam sú rozpísané všetky dimenzie. Je toho veĺmi veĺa, tak o tom si radšej, ak budete chcieť kuknite sami.

  Like

 58. Auraviewer,

  ak to tvoje vyssie o skomentovanie vykladu karty Svet patrilo mne, tak tentoraz vyslovne diky a dik aj Helar za doplnenie vyznamu, lebo som zacala patrat po symbolike tarotu a draplo ma to natolko, ze ho uz mam ten povodny zakladny na ceste, uz sa neviem dockat. co pijete, pozyvam 😀

  Like

 59. vi ste co?????:D::D:D:D: verite tomu co nebude dakto to povedal do sveta ze bude koniec sveta a ludia su hned taky sprosty a uveria tomu no to nieje normmalne toto a je to cele postavena na hlavu:)))sa vam cudujem ze taketo debiloviny verite:D vsak sa pozrite na seba co rozpravate:D to je strasne to je najvacsia xyba ludi ze veria vsetkemu comu povedai vsak to je trapne…ako verim aj ja dacomu ale urcite nie na datum 21,12,2012 vsak to je strasne to sa neda ja sa stale len nad tym smejem:)xixi…..a bol tu clanok ze bola predpovedana 2svetova vojna:D:D:..no ako bola tomu verim a poviem vam ze bol napisany dokument jednim zidovskym obcanom v roku 1894 ..ten isty rok ked sa narodil adolf hitler…ze zidia si vydobiju svoj vlastny stat v strede 20ho storocia stalo sa rok 1945…ze to zapriciny zid….adolf hitler deda mal zidovskeho grofa…co s toho vypliva,???druha svetova vojna nebola kvoli nemcom ale kvoli zidom ktory xcely vlastny stat!!!!tak a ponaucenie??? toto sa ucia nase deti v skolax na dejepise…neucia sa pravdu ale loz a mi ludia sme sprosti ze klamstvu uverime tak ako verime o konci sveta v roku 2012 !!zamislite sa nad tym a pouvazujte trosku vydea a clanky su vymislene ako cele dejiny nasej zeme…bo preco??dejiny sa menia a nikto nikdy nezisti o nasix dejinax pravdu priznajte si to!!!!nepisem to preto ze sa nudim ale preto aby ste uz podaktory dostaly rozum a a neverily dejinam bo su zvratene a nikto nikdy uz ptravdu neodhaly…a ten kto veri na rok 2012ze bude koniec sveta tak neveri ale dufa bo ma otazku nieje to vymislene???alebo na tom uzemi kde zily maiovia nezily nahodov aztekovia???ja to vravim dejiny a kroniky su znemene 100krat od ix pocatia tak ako napoleon 1 a 2 sv.vojna..a vela velkyx veci co otriaslo dejinami nasov peknou planetou zem!!!to je vsetko dakujem za precitanie a uvazujte!!!! vas Spasitel

  Like

 60. Ty mój spasiteľ,keby si aspoň uveril,že existuje gramatika :D, tu ni neverí na koniec sveta, treba pri čítaní aj premýšľať 😀

  Like

 61. Furt tocite okolo gramatiky 😛

  Vycitame snad psom ze nevedia citat a pisat ? Kedy konecne pochopite ze ak niekto nevie gramatiku tak na to mozno proste nema zrovna talent na ucenie alebo nadanie. Hodnotit cloveka podla gramatiky je dost prizemne.

  Supo88 ma nazor podla toho co vidi a moze si potvrdit zmyslamy. Je logicke ak niekto neprijme temu za pravdivu podla svojho stylu myslenia.

  Like

 62. “Vzhľadom na jeho vzdialenosť od zeme predpovedali, že dopadne až v roku 2012. Avšak stále tu bola nadej, malá ale bola, že toto teleso Zem netrafí. Zrejme sa tak aj stalo, neviem ako to dopadlo, viac o tom nikto nič nehovoril, alebo som len nestihol ďalšie tel. noviny”
  nemalo tam byť miesto 2012 rok 2000? Lebo 2012 ešte neprešiel rok, asi sa autor pomílil.

  Like

 63. Ahoj Dorota a do dna
  velmi ma zaujali tvoje prispevky hlavne o tom ze osvietenie je mozne a dostupne pre kazdeho ak naozaj chce. Mna intuicia vedie tiez touto cestou a aj ked este stale nie som na konci tesim sa zo zivota stale viac. Ak je to mozne, nechaj mi prosim na seba kontakt, rada by som sa s tebou stretla. Dakujem

  Like

 64. prepáčte , nečítala som vás,ale ako by ste skusili interpretovať “dátum ” 22.13. – rok neviem 😀 . neviem ,či niekedy niekto maval 13. mesiacov v roku

  možno to je z cesty ,ale je to len utržok mojho videnia ” pred troma rokmi , presne 22.13. som dostala svoju zlatu životnu šancu ” a pritom sa mi to nezadlo ,že to už bolo ,ale že to bude …

  hadam ma niekto pochopil a nedala som do uplne z cesty do temy

  Like

 65. ahoj helar,
  no pokial som to pochopila tak rok , ale bez roka . cely sen som dala k članku transformačne priznaky a motýli ludia …. ten datum ma zaujíma,neviem si ho intrepretovať ,a nejak ma napadlo to hodiť aj tuna

  Like

  • tak dnes som si sadla s kalendárom v ruke,nakolko som vyzistila,že 13.mesačny kalendár sa používal a bol to grecky lunarny kalendár. princip jednoduchy, naš kalendár som si rozdelila na 13.mesiacov po 28.dní a teda datum z mojho sna vyšiel že 24.12. VIANOCE – tak teda neviem,čo si o tom odkaze mam teraz myslieť , že ” zlatá životná šanca “

   Like

 66. teraz ma tak napada – xiiixi trošku temu nadnesiem – možno v sne mi bolo povedane,že to bude o 3 roky na vianoce .. to by sedelo že? 24.12.2012 😀 ta zlata životna šanca

  ale fakt len nadnášam

  Like

 67. Bijuška
  Prečítal som si, ale nemôžem s ním súhlasiť, motá sa v svojich dojmoch a hovorí len veliké nie, tomu čo prečítal inde …
  Nostradamus napísal varovanie a jeho verše chápeme, až keď sa niečo udeje, lebo nechcel aby sme podľa nich žili 😀
  Majský kalendár hovorí o cykloch vesmíru a života na zemi ale nie o konci života ako takého ..lebo život nekončí nikdy.. 😀 a nie sme jedinou formou života vo vesmíre a len na nás záleží, ako sa nám bude ďalej žiť a dariť
  hi hi hi 😀

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.