Janusov ochranný štít

Toto je kúzlo na ochranu majetku – obvykle nehnuteľností, ale môžeme ho s obmenou použiť aj na ochránenie osoby, na ktorej nám záleží a ktorá musí odolávať rôznym nástrahám ľudského sveta. Kúzlo nezaberá ako ochrana proti duchom, ale zmierňuje dopad psychického útoku (=pobosorovania).

Janus je rímsky boh začiatkov a koncov s dvoma tvárami: jedna sa pozerá do starého roku a druhá do nového. Jeho vláda zahŕňa vchody, východy, prahy, prvý deň každého mesiaca a prvý deň nového roka. Po ňom je pomenovaný aj mesiac január. Janusa vzývame, aby chránil portály, priechody, hranice, ľudí a majetok.

Keď Janusa vzývame, mali by sme byť rozumní v svojich očakávaniach – ak umiestnime ochranný štít okolo domu, ešte to neznamená, že nemusíme zamykať dvere! Je rozdiel medzi mágiou a hlúposťou a v prípade hlúposti ani najdokonalejšia mágia zatiaľ ešte nezabrala… 😛

Toto ochranné kúzlo môžeme urobiť hocikedy, hoci najvhodnejšia doba je úsvit alebo súmrak prvého dňa v mesiaci (alebo čokoľvek, čo v nás vyvoláva pocit začiatku/konca: koniec obľúbeného televízneho seriálu, posledný liek v krabičke a pod.)

Potrebujeme:

  • štyri kamene približne rovnakej veľkosti (ich tvar by mal umožniť nakresliť na ne tvár Janusa na vrchnú i spodnú stranu a obe strany by mali byť viditeľné, keď sa kameň postaví na zem; s hladkými kameňmi sa pracuje lepšie)
  • nezmazateľnú fixovku
  • môžeme použiť múku alebo zrno a zmiešame to s morskou soľou

a ak chceme robiť kúzlo na ochranu blízkej osoby, potrebujeme navyše:

  • fotografiu danej osoby
  • amulet, na ktorý prenesieme moc ochrannej siete.

Príprava: Janus sa obvykle zobrazuje ako dospelý muž s krátkymi vlnitými vlasmi a kučeravou briadkou. Nakreslíme jeho tvár z profilu spradu a zozadu na každý kameň; na jednej strane kameňa bude tvár obrátená doľava, na druhej doprava. Je jedno, nakoľko “umelecké” bude dielo – na posilnenie účeu si pri kreslení opakujeme “Toto je Janus.”

Kamene uložíme na oltár alebo pracovnú plochu. Obilie a soľ sú tradičné obety Janusovi. Ak ich použijeme, tak ich najprv zmiešame a potom ich rozsypeme okolo kameňov ako obetu. Môžeme pritom pracovať v smere hodinových ručičiek.

Potom sa rozhodneme, kam kamene ako “štít” umiestnime. Môžeme ich umiestniť vnútri v štyroch rohoch domu, alebo vonku v štyroch rohoch pozemku.

A takto postupujeme: Vytvoríme si magický priestor a okolo svojej pracovnej plochy a seba si vytýčime zasvätený priestor (stačí vizualizovať guľu ochranného belasého svetla, ktorá zahŕňa priestor i nás). Vybudíme magickú energiu. Sústredíme sa na Janusa, až cítime, že sme s ním v spojení. Požiadame ho, aby dal kameňom svoju ochrannú silu. Pritom sa kameňov dotýkame (nabíjajú sa totiž cez kontakt s nami ako Janusovým prostredníkom). Sústreďme sa na ich nabíjanie, až v rukách cítime ich vibráciu. Položíme ruky nad ne a odriekame:

“Moc Janusa, skaly moc
Chráň …. deň i noc
Lepšie ako kľúč či brnenie
Chráň mi to, čo moje je
Moc Janusa, skaly moc
Volám teba na pomoc.”

Keď sú kamene dostatočne nabité, uložíme ich na miesto, ktoré sme im určili. Pritom stále opakujeme zaklínadlo. Len čo uložíme druhý kameň, predstavme si lúč ostrého ochranného svetla, ako spojí prvý kameň s druhým. Takisto postupujeme pri zvyšných kameňoch, až vytýčime celú ochrannú sieť. Ak sme kamene umiestnili vonku, prinesieme si zvnútra obilie a soľ a posypeme ich.

Nakoniec sa uzemníme.

Modifikácia na ochranu ľudí: Vezmeme fotografiu človeka, ktorého chceme ochrániť. Pracujeme s malými kameňmi, ktoré umiestnime do štyroch rohov fotografie. Súčasne na fotografiu položíme amulet. Keď medzi kameňmi vytýčime ochrannú sieť, vizualizujeme, ako sa energia všetkých štyroch kameňov a celá sieť “vcucnú” do amuletu, až nakoniec bude žiariť on. Tento amulet potom dáme osobe, ktorú chceme chrániť, aby ho nosila. (Kameň pre amulet môžeme zvoliť podľa astrologického znamenia osoby, ktorú chránime.)

Z diskusie:

Eva: “mozem potom tie kamene aj premiestnit alebo mam urobit nove kuzlo? co ak tie kamene potom niekto najde a da prec?”

Kamene by sa nemali už premiestňovať a bolo by dobré ich umiestniť tak, aby ich ani nikto iný nebabral. Dobré miesto na kamene je napríklad na skriniach, kde ich nevidno.

Misha: “len by som sa chcela spytat ci by som to kuzlo mohla urobit pre svojho uja,ktoremu sa mimochodom vobec nedari:))A nemohla by som zasvetit hocijaky amulet?Nielen ten co ma pripisany k znameniu(kozorozec),jediny kamen aky mam doma je ametyst!!!Nestacil by aj ten?A mohla by som to kuzlo urobit napr.na konci tyzdna?A ak by som mu ho hned nedala ale pockala napr.tyzden,stalo by sa nieco????A co by sa stalo,keby ten amulet nenosil pri sebe?Nemal by ten “ochranny stit”? Za kolko by to asi zacalo ucinkovat,hned ako by som mu ten kamen dala???A MOHLA BY SOM MU AJ POVEDAT,PRECO SOM MU TEN KAMEN DALA??? nevadi,ze zatial jedinu jeho fotku aku som vyhrabala je ta,kde je na prijimani,a tam bol este dieta(je na nej sam),nevadi to???”

Kúzlo môžete urobiť aj pre inú osobu (je to popísané v návode). Ako amulet môžete použiť hocičo, nemusí sa to spájať so zverokruhom. Keď mu amulet nemôžete dať okamžite, urobila by som to tak, že by som si vyrobila sigil z daného účelu, nakreslila ho na papier, papier mala na pracovnej ploche počas bosorovania a potom by som amulet položila na tento papier a na okennú rímsu na mesačné svetlo, až pokým nebudete mať príležitosť dať ho ujovi. Ale pokúste sa ho presvedčiť, aby amulet nosil, lebo na to amulety sú! Moc amuletu je najsilnejšia vtedy, keď ho má daná osoba stále pri sebe. Keď je vzdialený, rýchlo stráca účinnosť.

Rozhodne strýkovi vysvetlite, prečo mu amulet dávate a že ho má stále nosiť.

No a – nezozženiete niekde predsa len nejakú jeho novšiu fotku? -)

Misha: “sigil? Nie je naozaj nic jednoduchsie? hmmm a este:a napr.ked sa ide osprchovat? Aj vtedy ho treba mat pri sebe?”

Jednoduché veci sú len v televíznych seriáloch -( … Sigil je jedna z najjednoduchších vecí, ktoré poznám! Ak ma budete jedovať, naordinujem vám nejaký deväťdňový rituál -P

Keď som hovorila “stále nosiť”, znamená to: nechodiť po dome alebo mimo domu bez amuletu, v noci ho dávať pod vankúš alebo na nočný stolík, proste mať ho stále v svojej blízkosti. Pri kúpaní alebo sprchovaní ho, samozrejme, možno zložiť. Ide len o to, aby sa amulet stal súčasťou toho, kto ho nosí, teda aby neležal niekde v šuflíku a neočakávalo sa od neho, že bude ochraňovať!

Simeon: “zdravim vas vsetkych, mam jeden problem. mal som jedneho dobreho zname s ktorym som caroval a spolu sme urobili toto ochranne kuzlo aj na jeho osobu, no on teraz ide proti mne, a proti vsetkym, to ochranne kuzlo by som chcel zrusit ale neviem ako. poradite mi?”

Potrebujete dostať späť ten amulet a potom ho odsvätiť.

Samy: “ja len, že ak som dobre pochopila tie kamene by mali byť rozložené okolo pozemku kde sa dotyčná osoba pohybuje? lebo u mna nie je možné dostať tie kamene tam, kde by mali byt (ak som dobre pocohopila). no tak č mám urobiť…asi jej nestačí len dať amulet a tak…kam mám tie kamene potom umiestniť?”

Stačí dať osobe amulet. A ak to chcete s tým pozemkom urobiť tiež, zohnala by som si mapu daného pozemku (z pozemkovej knihy) a umiestnila by som ich na ňu. Potom by som tej osobe dala kamene i mapu so zakreslením, ako ich rozložiť.

Alebo by som jej dala kamene do štyroch rohov miestnosti.

Alebo by som pred prah domu zakopala čierny turmalín a do štyroch rohov stavby dala selenity – len tak, bez rituálu.

Tejug9: “mozem toto kuzlo pouzit aj na seba ze ten amuet plny janusovej energie by bol moj??”

Môžete to použiť i pre seba.