Skolecit prebúdza srdcovú čakru

skolecit.jpgAJ: scolecite, skolecite, skolezite, acicular stone, ellagite, Lime Mesotype, Weissian, NJ: Skolezit, Ellagit, ŠpaJ: scolecita, scolesita, ellagita, FraJ: scolecite

Skolecit patrí do skupiny zeolitov a jeho meno pochádza z gréčtiny, kde značí “červ”, pretože pri vystavení vysokým teplotám sa skolecit začína zvíjať. Je bezfarebný, biely, hnedastý alebo ružovkavý, priehľadný až priesvitný. Chemický vzorec je CaAl2Si3O10·3(H2O), špecifická hustota je 2.16 – 2.4 (veľmi ľahký), tvrdosť podľa Mohsa je 5-5.5 (ako apatit alebo čepeľ noža). Kyštálová štruktúra je monoklinická, inde ortokombická, a náleziská sú India (Puna), Kalifornia, Škótsko (Skye), Dánsko, Island a Brazília (Santa Catarina).  Jeho názov sa spája s gréckym výrazom pre “červ”, pretože pripomína červíkovité vulkanické extrúzie.

Zeolity sa používajú k zlepšeniu vlastností vody a k odstraňovaniu škodlivých látok. Do skupiny zeolitov patria napríklad aj heulandit, natrolit alebo stilbit, všetko liečivé kamene. Čínska medicína ich používa na liečenie obličiek a všetky majú veľmi podobné pôsobenie, ktoré ešte nie je celkom rozlíšené.

Mystické vlastnosti: Posilňuje súdržnosť vo vzťahoch medzi jedincami i v celých organizáciách. Podporuje tímového ducha a pomáha hlavne vtedy, keď sa ciele dajú dosiahnuť len spoločným úsilím. Zlepšuje vzájomné kontaktovanie sa medzi členmi skupiny a podporuje skupinovú synergiu a súčasne pomáha jednotlivcom v skupine byť tolerantnejšími voči ostatným členom skupiny.

Podporuje vnútorný mier a hĺbkovú relaxáciu. Výborne pomáha pri meditácii. Vyvedie nás z pocitu sebaľútosti, bojuje proti slabej vôli i proti nedostatku impulzov a životnej orientácie. Výborný pre “mľandravých” a nerozhodných ľudí. Pomáha vidieť v každej situácii to pozitívne. Dokonca aj vo vyššom veku pomáha akceptovať postupný pokles síl a pomáha nám vidieť aj v tejto fáze rôzne výhody.

Posilňuje energiu srdca a otvára dvere pre spontánnejšie vyjadrenie lásky. Ak si ho medzi sebou vymenia milenci, posilní ich vzťah.

Pomáha nám porozumieť nenápadné správy z vlastného vnútra i od vyššej inteligencie. Pomáha pri práci so snami, zlepšuje rozpamätávanie sa na sny a prináša osviežujúci spánok. Pomáha nám vytvoriť si realitu, akú sme si vždy priali.

Skolecitové kryštály sa používajú na naladenie vyšších čakier (korunnej a vyšších). Ľudia s blokovanými energiami ho môžu použiť na uvoľnenie blokád, na rozhýbanie stagnujúcej energie (emocionálnej, mentálnej i fyzickej). Skolecit podporuje rozpamätávanie snov, uľahčuje prechod do stavu snívania a navodzuje odpočinok v noci. Za tým účelom sa dáva pod vankúš pri spaní, ale nosieva sa aj cez deň, aby ukľudnil rozbúrenú myseľ.

Spája sa so srdcovou a korunnou čakrou. Jeho energia je láska a moc. Jeho energia je receptívna, jeho planéta je Mesiac a jeho element je pravdepodobne Duch. Je vhodný najmä pre Kozorožcov.

Liečiace vlastnosti: Skolecit sa používa pri pokladaní kameňov s rozdielnymi vlastnosťami na to, aby z nich vytvoril súdržne pôsobiacu skupinu.

Obmedzuje hyperaktivitu, čím brzdí prílišné plýtvanie energiou. Prináša ozdravujúci spánok. Rozhýbava nenápadne životnú energiu, pomáha pozbierať sily (napríklad po chorobe), čo vedie k lepšej kondícii, vyššiemu výkonu a menšej potrebe spánku. Takto stabilizuje konštitúciu a vitalitu.

Zlepšuje sluch a pomáha začuť aj slabé zvuky na veľké vzdialenosti a lepšie ich rozlišovať.

Jemne regeneruje vyčerpanú energiu obličiek a pomáha tak pri problémoch s ušami, kosťami alebo obličkami.

Zbavuje telo parazitov, pomáha potláčať problémy tráviaceho traktu a narovnáva chrbticu.

Zmierňuje prílišnú sexuálnu žiadostivosť.  Podporuje plodnosť u mužov i u žien (zlepšuje tvorbu semena alebo ovuláciu).

skolecit-okruhliaky.jpg

 

Upozornenia:

 1. Skolecit vo forme okrúhliaku si možno pomýliť s bezfarebným Mesačným kameňom (ale nemá záblesky Mesačného kameňa) alebo selenitom (ale je tvrdší ako selenit a nie je citlivý na vlhkosť).
 2. Nemali by sme ho nosiť v jednom vrecku s inými kameňmi, pretože hoci je tvrdší ako selenit, mohol by sa poškodiť.
Reklamy

4 thoughts on “Skolecit prebúdza srdcovú čakru

 1. Dobrý den,
  podla toho, čo som o tomto kamienku prečítala, myslím, že sa hodí presne ku mne. Úplne vo všetkom. Okrem toho je prekrásny- a taký dôverný. Prosím vás, kde by som ho zohnala ( ale za únosnú cenu-som ešte študentka:)) myslím, že som ho zatial v našej čajovni nevidela- a to tam majú z mojho pohladu riadny výber. Možno by mi pomohol rozlúštiť vysokofrekvenčné “pískanie” alebo niečo také- “ultrazvuky” 🙂 🙂 🙂 , ktoré sa mi stalo ked som sa pokúsila kontaktovať niekoho (alebo niečo) čo ma ochraňuje a sprevádza všade a vždy, aj ked si to normálne neuvedomujem- chcela som tomu nieču podakovat za všetko dobré, čo pre mna robí. Začal mi z toho zrazu brnieť nos a na vrchu hlavy som sítila niečo. Neviem, čo to bolo, ale akoby tiež “brnel”(ten vrch hlavy)– neviem to výstižnejšie pomenovať. A potom ked som chcela vediet, kto je to so mnou, kto mi pomáha, že to chcem vediet a podakovat mu za všetko dobré, tak sa to zosilnilo a začali tie zvuky. Započúvala som sa do nich a snažila sa ich rozlúštit ( “preložiť do slovenčiny”), ale bola som z toho tupá. Tak som povedala (pomyslela), že nerozumiem ti, čo mi chceš povedať, neviem to rozlúštiť a rozhodla som sa “vrátiť” do “prízemného” spôsobu myslenia – do klasickej reality. A tak som sa pomaličky za minútku odladila z “toho” sveta (žiadna rozprávková krajina, ani sen, nič také, uvedomovala som si, čo robím, kde som, videla som svoju izbu takú aká je, a mentálne som sa len snažila naladiť- nevidela som žiadne dúhy ani krásne farby ani nič- len som cítila “ten” kontakt v realite “tu dolu” a “teraz” ) a nakoniec – preladila som na to, že sa musím dobre vyspať, lebo zajtra mám rušný deň. abolo po všetkom. Potom som si pomyslela tou “prízemnou mysľou”, že dúfam, že mi nepreskakuje a nezačína šibať a že keby som to niekomu povedala, tak ma vezmú na vyšetrenie, či nemám schizofréniu 🙂 A ešte mi napadlo, že je to celkom srandovné vedieť takto ovládať vlastné myslenie 🙂 A uvedomila som si, ako je obyčajná realita krásna a cenná- aj tie problémy a starosti (zatial žiadne nemám, ale každý hovorí, že život časom každému naloží na zadok 🙂 No a kedze som nerozumela, prečo v duchu “pískam”, skúsila by som si pomôct nejakým kamenom, čo sa dá zohnať. Ak je to s ním možné. Vdaka. paaaaaa

  Like

 2. Ešte sa chcem spýtať. Nie je to nebezpečné- tie “výlety”. Nemôžem sa z toho reálne zblázniť, nemôže to viesť k nejakej psychickej poruche?

  Like

 3. Mimóza,

  podľa toho, čo píšete, by ste si potrebovali zvýšiť úroveň energie. V minigrimi (grafická linka Mágia) je pár cvičení v časti Kontaktujeme vyššiu energiu. Možno pri zvýšaní vašej vlastnej energetickej vibrácie nadobudne pískanie nejaký konkrétny zmysel.

  Všetko na svete je nebezpečné – ak si dovolíte “uletieť”. Ale nezabúdajte: “normálni” ľudia vidia len istý výsek reality. Vy môžete vidieť menej alebo viac. To vás nerobí “divnou”, ale len “inou” 😛 … Ak nemáte od prírody náber na duševné poruchy, ezoterikou si žiadnu neprivodíte (ak nebudete používať halucinogény 😀 ).

  Ja som skolecit zohnala zvonka, tuším z MoonCave Crystals. U nás som ho ale už tiež videla na ktorejsi burze kamienkov (teda, bola som len na jednej, v októbri či novembri minulého roku).

  Like

 4. Strašenie duševnou poruchou používajú s obľubou všetky cirkve, ale nikde som nenašla žiadny poriadny argument. Napíšem to ináč. je známe, že mnísi cisterciáci používali průtik pre vyhľadávanie rúd , školili si na to svojich ľudí a tí pre nich potom pracovali. Konkrétne kláštor v Kamenci tým bol preslávený. Ale ak ten istý prútik vzal do ruky dedinčan, aby si anšiel vodu, tak to bolo dielo diablovo. Rovnako mnísi pestovali bylinky a vyrábali lieky. Ak to urobila babka korenárka či dedinská ” bohyňka”, tak ju šupli na hranicu za spojenie s diablom. Ak farár pohne krížom za svojím chrbtom, je to zázrak. Ak pohne nejakým predmetom niekto iný, zasa je v tom diabol, huncút jeden. Takže jedni majú schopnosť od Boha a druhí čo? Normálna konkurencia to je, nič iné, A čudujem sa, koľk´ľudia im to ešte zltnú aj s navijakom. Ak si zadáte do googla “nebezpečie ezoteriky” spravidla sú to stránky nejakej cirkvi. Na jednu stranu varujú pred reiki ako pred šarlatánstvom. na druhú stranu sami o tri riadky ďalej priznávajú, že ide o nejakú údajne veľmi nebezpečnú energiu. Boja sa, že ľudia začnú myslieť svojou hlavou, tak to je.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.