Skolecit prebúdza srdcovú čakru

skolecit.jpgAJ: scolecite, skolecite, skolezite, acicular stone, ellagite, Lime Mesotype, Weissian, NJ: Skolezit, Ellagit, ŠpaJ: scolecita, scolesita, ellagita, FraJ: scolecite

Skolecit patrí do skupiny zeolitov a jeho meno pochádza z gréčtiny, kde značí “červ”, pretože pri vystavení vysokým teplotám sa skolecit začína zvíjať. Je bezfarebný, biely, hnedastý alebo ružovkavý, priehľadný až priesvitný. Chemický vzorec je CaAl2Si3O10·3(H2O), špecifická hustota je 2.16 – 2.4 (veľmi ľahký), tvrdosť podľa Mohsa je 5-5.5 (ako apatit alebo čepeľ noža). Kyštálová štruktúra je monoklinická, inde ortokombická, a náleziská sú India (Puna), Kalifornia, Škótsko (Skye), Dánsko, Island a Brazília (Santa Catarina).  Jeho názov sa spája s gréckym výrazom pre “červ”, pretože pripomína červíkovité vulkanické extrúzie.

Zeolity sa používajú k zlepšeniu vlastností vody a k odstraňovaniu škodlivých látok. Do skupiny zeolitov patria napríklad aj heulandit, natrolit alebo stilbit, všetko liečivé kamene. Čínska medicína ich používa na liečenie obličiek a všetky majú veľmi podobné pôsobenie, ktoré ešte nie je celkom rozlíšené.

Mystické vlastnosti: Posilňuje súdržnosť vo vzťahoch medzi jedincami i v celých organizáciách. Podporuje tímového ducha a pomáha hlavne vtedy, keď sa ciele dajú dosiahnuť len spoločným úsilím. Zlepšuje vzájomné kontaktovanie sa medzi členmi skupiny a podporuje skupinovú synergiu a súčasne pomáha jednotlivcom v skupine byť tolerantnejšími voči ostatným členom skupiny.

Podporuje vnútorný mier a hĺbkovú relaxáciu. Výborne pomáha pri meditácii. Vyvedie nás z pocitu sebaľútosti, bojuje proti slabej vôli i proti nedostatku impulzov a životnej orientácie. Výborný pre “mľandravých” a nerozhodných ľudí. Pomáha vidieť v každej situácii to pozitívne. Dokonca aj vo vyššom veku pomáha akceptovať postupný pokles síl a pomáha nám vidieť aj v tejto fáze rôzne výhody.

Posilňuje energiu srdca a otvára dvere pre spontánnejšie vyjadrenie lásky. Ak si ho medzi sebou vymenia milenci, posilní ich vzťah.

Pomáha nám porozumieť nenápadné správy z vlastného vnútra i od vyššej inteligencie. Pomáha pri práci so snami, zlepšuje rozpamätávanie sa na sny a prináša osviežujúci spánok. Pomáha nám vytvoriť si realitu, akú sme si vždy priali.

Skolecitové kryštály sa používajú na naladenie vyšších čakier (korunnej a vyšších). Ľudia s blokovanými energiami ho môžu použiť na uvoľnenie blokád, na rozhýbanie stagnujúcej energie (emocionálnej, mentálnej i fyzickej). Skolecit podporuje rozpamätávanie snov, uľahčuje prechod do stavu snívania a navodzuje odpočinok v noci. Za tým účelom sa dáva pod vankúš pri spaní, ale nosieva sa aj cez deň, aby ukľudnil rozbúrenú myseľ.

Spája sa so srdcovou a korunnou čakrou. Jeho energia je láska a moc. Jeho energia je receptívna, jeho planéta je Mesiac a jeho element je pravdepodobne Duch. Je vhodný najmä pre Kozorožcov.

Liečiace vlastnosti: Skolecit sa používa pri pokladaní kameňov s rozdielnymi vlastnosťami na to, aby z nich vytvoril súdržne pôsobiacu skupinu.

Obmedzuje hyperaktivitu, čím brzdí prílišné plýtvanie energiou. Prináša ozdravujúci spánok. Rozhýbava nenápadne životnú energiu, pomáha pozbierať sily (napríklad po chorobe), čo vedie k lepšej kondícii, vyššiemu výkonu a menšej potrebe spánku. Takto stabilizuje konštitúciu a vitalitu.

Zlepšuje sluch a pomáha začuť aj slabé zvuky na veľké vzdialenosti a lepšie ich rozlišovať.

Jemne regeneruje vyčerpanú energiu obličiek a pomáha tak pri problémoch s ušami, kosťami alebo obličkami.

Zbavuje telo parazitov, pomáha potláčať problémy tráviaceho traktu a narovnáva chrbticu.

Zmierňuje prílišnú sexuálnu žiadostivosť.  Podporuje plodnosť u mužov i u žien (zlepšuje tvorbu semena alebo ovuláciu).

skolecit-okruhliaky.jpg

 

Upozornenia:

 1. Skolecit vo forme okrúhliaku si možno pomýliť s bezfarebným Mesačným kameňom (ale nemá záblesky Mesačného kameňa) alebo selenitom (ale je tvrdší ako selenit a nie je citlivý na vlhkosť).
 2. Nemali by sme ho nosiť v jednom vrecku s inými kameňmi, pretože hoci je tvrdší ako selenit, mohol by sa poškodiť.

4 thoughts on “Skolecit prebúdza srdcovú čakru

 1. Dobrý den,
  podla toho, čo som o tomto kamienku prečítala, myslím, že sa hodí presne ku mne. Úplne vo všetkom. Okrem toho je prekrásny- a taký dôverný. Prosím vás, kde by som ho zohnala ( ale za únosnú cenu-som ešte študentka:)) myslím, že som ho zatial v našej čajovni nevidela- a to tam majú z mojho pohladu riadny výber. Možno by mi pomohol rozlúštiť vysokofrekvenčné “pískanie” alebo niečo také- “ultrazvuky” 🙂 🙂 🙂 , ktoré sa mi stalo ked som sa pokúsila kontaktovať niekoho (alebo niečo) čo ma ochraňuje a sprevádza všade a vždy, aj ked si to normálne neuvedomujem- chcela som tomu nieču podakovat za všetko dobré, čo pre mna robí. Začal mi z toho zrazu brnieť nos a na vrchu hlavy som sítila niečo. Neviem, čo to bolo, ale akoby tiež “brnel”(ten vrch hlavy)– neviem to výstižnejšie pomenovať. A potom ked som chcela vediet, kto je to so mnou, kto mi pomáha, že to chcem vediet a podakovat mu za všetko dobré, tak sa to zosilnilo a začali tie zvuky. Započúvala som sa do nich a snažila sa ich rozlúštit ( “preložiť do slovenčiny”), ale bola som z toho tupá. Tak som povedala (pomyslela), že nerozumiem ti, čo mi chceš povedať, neviem to rozlúštiť a rozhodla som sa “vrátiť” do “prízemného” spôsobu myslenia – do klasickej reality. A tak som sa pomaličky za minútku odladila z “toho” sveta (žiadna rozprávková krajina, ani sen, nič také, uvedomovala som si, čo robím, kde som, videla som svoju izbu takú aká je, a mentálne som sa len snažila naladiť- nevidela som žiadne dúhy ani krásne farby ani nič- len som cítila “ten” kontakt v realite “tu dolu” a “teraz” ) a nakoniec – preladila som na to, že sa musím dobre vyspať, lebo zajtra mám rušný deň. abolo po všetkom. Potom som si pomyslela tou “prízemnou mysľou”, že dúfam, že mi nepreskakuje a nezačína šibať a že keby som to niekomu povedala, tak ma vezmú na vyšetrenie, či nemám schizofréniu 🙂 A ešte mi napadlo, že je to celkom srandovné vedieť takto ovládať vlastné myslenie 🙂 A uvedomila som si, ako je obyčajná realita krásna a cenná- aj tie problémy a starosti (zatial žiadne nemám, ale každý hovorí, že život časom každému naloží na zadok 🙂 No a kedze som nerozumela, prečo v duchu “pískam”, skúsila by som si pomôct nejakým kamenom, čo sa dá zohnať. Ak je to s ním možné. Vdaka. paaaaaa

  Páči sa mi

 2. Ešte sa chcem spýtať. Nie je to nebezpečné- tie “výlety”. Nemôžem sa z toho reálne zblázniť, nemôže to viesť k nejakej psychickej poruche?

  Páči sa mi

 3. Mimóza,

  podľa toho, čo píšete, by ste si potrebovali zvýšiť úroveň energie. V minigrimi (grafická linka Mágia) je pár cvičení v časti Kontaktujeme vyššiu energiu. Možno pri zvýšaní vašej vlastnej energetickej vibrácie nadobudne pískanie nejaký konkrétny zmysel.

  Všetko na svete je nebezpečné – ak si dovolíte “uletieť”. Ale nezabúdajte: “normálni” ľudia vidia len istý výsek reality. Vy môžete vidieť menej alebo viac. To vás nerobí “divnou”, ale len “inou” 😛 … Ak nemáte od prírody náber na duševné poruchy, ezoterikou si žiadnu neprivodíte (ak nebudete používať halucinogény 😀 ).

  Ja som skolecit zohnala zvonka, tuším z MoonCave Crystals. U nás som ho ale už tiež videla na ktorejsi burze kamienkov (teda, bola som len na jednej, v októbri či novembri minulého roku).

  Páči sa mi

 4. Strašenie duševnou poruchou používajú s obľubou všetky cirkve, ale nikde som nenašla žiadny poriadny argument. Napíšem to ináč. je známe, že mnísi cisterciáci používali průtik pre vyhľadávanie rúd , školili si na to svojich ľudí a tí pre nich potom pracovali. Konkrétne kláštor v Kamenci tým bol preslávený. Ale ak ten istý prútik vzal do ruky dedinčan, aby si anšiel vodu, tak to bolo dielo diablovo. Rovnako mnísi pestovali bylinky a vyrábali lieky. Ak to urobila babka korenárka či dedinská ” bohyňka”, tak ju šupli na hranicu za spojenie s diablom. Ak farár pohne krížom za svojím chrbtom, je to zázrak. Ak pohne nejakým predmetom niekto iný, zasa je v tom diabol, huncút jeden. Takže jedni majú schopnosť od Boha a druhí čo? Normálna konkurencia to je, nič iné, A čudujem sa, koľk´ľudia im to ešte zltnú aj s navijakom. Ak si zadáte do googla “nebezpečie ezoteriky” spravidla sú to stránky nejakej cirkvi. Na jednu stranu varujú pred reiki ako pred šarlatánstvom. na druhú stranu sami o tri riadky ďalej priznávajú, že ide o nejakú údajne veľmi nebezpečnú energiu. Boja sa, že ľudia začnú myslieť svojou hlavou, tak to je.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s