Kakoxenit nás harmonizuje s naším Vyšším ja

cacoxenit.jpgAJ: cacoxenite, Goethite quartz, NJ: Cacoxenit, Kakoxenit, Goethitquarz, DánJ: cacoxenit 

Názov pochádza z gréckeho “zlý hosť”, čo je dané tým, že fosfor v kakoxenite zhoršuje kvalitu vytaveného železa. Žltohnedý, hnedastý, červenkastý, zlatistosfarbený minerál, ktorý je často inkludovaný v quartzi alebo ametyste (inklúzie aj: hematit, strengit, beraunit, rockbridgeit a limonit). Je pomerne zriedkavý a veľmi pekný na pohľad. Chemický vzorec: Fe24(AlO6)(PO4)17(OH)12-75H2O, kryštálová štruktúra hexagonálna, priehľadný až priesvitný, tvrdosť podľa Mohsa 3 – 4, špecifická hustota 2.2 – 2.6. Náleziská hlavne v západnej Brazílii, v Nemecku, Anglicku, Francúzsku, Švédsku, USA.

Mystické vlastnosti: Kakoxenit podnecuje vznik nových myšlienok a pomáha vyriešiť zdanlivo neriešiteľné problémy – buď cez náhle “záblesky génia”, alebo tým, že od nich odpúta pozornosť a nechá na nich pracovať podvedomie.

Aktivuje Tretie oko a korunnú čakru Zlaďuje našu momentálnu vôľu s naším vyšším poslaním. Používa sa na podporenie našej spirituálnej evolúcie, čistí našu energiu a zlaďuje ju s Univerzálnou energiou. Rozširuje naše vedomie.

Dáva nám relatívnu bezstarostnosť, zmierňuje obavy a neistoty. Pomáha v emocionálne vypätých situáciách, kde nás skľudňuje a dáva nám potrebný odstup..

Čistí z našej aury ťažké energie a energetické “prívesky”.

Spája sa s čakrou solárneho plexu, s Tretím okom a s korunnou čakrou. Jeho elementom je Vietor, inde Zem. Zo znamení sa spája s Blížencami a Strelcom.

Liečiace vlastnosti: Používa sa na zmiernenie tráviacich problémov a problémov so žalúdkom. Podporuje funkciu štítnej žľazy.

Pomáha pri kašli, nachladnutiach, chrípke a infekciách dýchacích ciest. Pomáha pri zápale pľúc a zmierňuje vnímanie stresu.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.