Kamene do "mocného vrecka"

“Mocné vrecko” silno pripomína indiánske vrecko s medicínou. Má tú výhodu, že si doňho môžeme vkladať kamene vždy podľa momentálnej potreby. Je to súčasne dobrý spôsob, ako preskúmať, ako kamene pôsobia jeden s druhým.

Prvá vec je rozhodnúť, čo ideme ošetrovať a koľko kameňov na to použijeme. Ak potrebujeme dosiahnuť rovnováhu, mali by sme mať kamene pre každý zo štyroch elementov: Vodu, Vzduch, Zem a Oheň. Ale možno je nám bližšie nejaké iné číslo ako štyri – fantázii a intuícii sa medze nekladú.

Ak ošetrujeme kameňmi nejakú situáciu, je dobré dať si kameň, ktorý ju pripraví, kameň, ktorý ju ošetrí a kameň, ktorý ošetrí možné nežiadúce dopady. Napríklad keď si zostavujeme vrecko pre blahobyt, musíme si uvedomiť, že blahobyt je výsledkom mnohých vecí. Pre jasné a presné myslenie a správne rozhodnutia doňho vložíme fluorit, pre pritiahnutie peňazí a ovládanie rizika Tigrie oko, pre podnietenie príležitostí a odvahy využiť ich aventurín a pre zabezpečenie úspechu amazonit.

Takto sa nám nestane, že od jedného kameňa očakávame priveľa a sme sklamaní výsledkom.

Niekedy sa do takéhoto vrecka dodávajú aj iné materiály – napríklad mince s rokom razby 2000 (najčastejšie pre pritiahnutie peňazí a blahobytu), bylinky (ružové lístku, levanduľa, pačuli a pod.) alebo pre ochranu predmety, ktoré nám dávajú pocit bezpečnosti.

Takéto mocné vrecko sa potom nosí pri sebe buď stále, alebo vo vybraných situáciách. Nosieva sa buď na krku, na solárnom plexe, za pásom alebo vo vrecku. (Nosenie v kabelke nie je vhodné.)

2 thoughts on “Kamene do "mocného vrecka"

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s