Kameň ako dekoračný prvok

Toto použitie kameňov je ovplyvnené feng šuej. Kameň sa do priestoru vkladá tak, aby jeho vibrácia posilnila alebo oslabila vibrácie v priestore.

citrin-geoda2.jpgAko vynikajúci dekoračný prvok sa používajú geódy alebo drúzy – kamene s dutinkou, do ktorej vyrastajú kryštály. Najčastejšie dostať ametystové alebo citrínové drúzy (obrázok vľavo), a to niekedy aj poriadnych rozmerov (a ešte poriadnejšej ceny). Geódy spĺňajú dvojakú funkciu: pôsobia na vibrácie v priestore a súčasne v nich môžeme čistiť iné kamene.

Veľmi dobrým dekoračným prvkom bývajú aj kryštálové zhluky, teda skupina kryštálov, ktoré vyrastajú zo spoločnej matice. Aj tieto zhluky majú dvojakú funkciu – ametyst-zhluk3.jpgvibrujú a čistia iné kamene. Pri kryštálových zhlukoch navyše možno pracovať ešte aj s usmerňovaním energie, pretože väčšinou kryštály z matičného kameňa vyrastajú v rôznych smeroch. (Na obrázku ametystový zhluk na matičnej doske. Ametystový zhluk sa dáva do južného rohu miestnosti, kde čistí energiu a dobíja obvyklú energiu priestoru.)

Na odstránenie elektromagnetického smogu v priestore možno použiť napríklad fluorit. Videla som krásne rybky vyrezávané z fluoritu, ktoré môžeme postaviť na počítač alebo televízor, aby sme znížili ich nepríjemné elektromagnetické žiarenie.

Ja mám napríklad v priestore mnoho kameňov – jednak okrúhliaky v košíčku (ten je vyobrazený na súbornej stránke o kameňoch), potom kamene rozložené na bavlnenom obrúsku na “oltári”, kryštály a vzorky minerálov vo vitríne a malú vyrezávanú sošku delfínov z čeveného achátu/karneolu, ktorú používam na usmerňovanie energie.

Pritom platí: tam, kde zhromaždíte väčšie množstvo kameňov, hromadíte energiu. Výberom toho, aké kamene zhromaždíte, viete ovplyvňovať istý typ energie priestoru.

Ak v priestore robievate vykladanie pre iných alebo liečenie iných, musíte všetky kamene po každom sedení vyčistiť. Stačí čistenie čistou vodou (okrem prípadov, keď máte vo vode rozpustné kamene ako halit alebo selenit; tie treba čistiť na mesačnom svite). Po vyčistení a znovuvyložení kameňov do priestoru sa obnoví energetická rovnováha priestoru.

fairy-point.jpgŠpeciálny typ kameňa na rozptýlenie energie v priestore je tzv. faerie point (“vílí kryštál” alebo menej vzletne aj “kaktusový kryštál”), kde jeden veľký kryštál je obrastený “kožušinkou” drobných kryštálov, takže vyzerá ako kryštál vyváľaný v kryštálovom cukre. Môže to byť číry quartz (horský krištáľ), ale aj ametyst, citrín, zriedkavejšie záhneda. Je vynikajúci na rovnomerné rozptýlenie energie do priestoru. Ak ho používame na vyčistenie “prevádzkového” priestoru po sedení, musí byť počas sedenia buď v inej izbe, alebo ho na ten čas musíme zabaliť do kúska červenej bavlny alebo hodvábu a uložiť do blízkosti hematitu alebu horského krištáľu.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s