Rýchlo aktivujeme všetky čakry

Postavme sa vzpriamene a niekoľkokrát po sebe rozhodne zo seba vyrážajme “Hi-Ho-Hu-Ha-Hi!”. Energetické pole okolo nás sa aktivuje a naša nálada sa podstatne zlepší.

Dá sa použiť aj pri liečení depresie.

41 thoughts on “Rýchlo aktivujeme všetky čakry

 1. Maja,

  do vášho komentára som doplnila váš e-mail, aby vám ľudia mohli odpovedať. No a ja mám pre vás rýchle “svojpomocné” riešenie, ktoré som popisovala v tejto odpovedi. Jediný rozdiel je, že budete potrebovať na každú čakru jeden špeciálny kameň, najčastejšie (zdola nahor) to býva červený jaspis, karneol, citrín, aventurín/ruženín, akvamarín, lapis lazuli a ametyst, prípadne ešte horský krištáľ asi 20 cm nad hlavou (väčšinou sa pri tom totiž leží). Kamene si položíte na patričnú čakru a serpentínom postupujete zdola nahor, čakra po čakre, a vnímate vibrácie v danom mieste.

  Páči sa mi

 2. ahojte..aj aj by som poprosil poslat maila , ako otvorim vsetky cakry, nejaky dobry navod..ale bez kamenov, len nejake cvicenia,aj dlhodobe nevadi..ja sa budem snazit..dakujem vopred..vsetko dobre

  Páči sa mi

 3. želám pekný dníček Helar aj všetkým ostatným 🙂 dnes som na internete našla Čakrovú sadu na harmonizáciu energií http://www.tml.sk/ , chcem sa opýtať či naozaj táto sada funguje aký máš prosím na ňu názor, či sa oplatí do nej investovať alebo si radšej mám zohnať-kúpiť jednotlivé kamene ktoré si vypísala vyššie /červený jaspis, karneol,citrín…./, ďakujem za radu 🙂

  Páči sa mi

 4. Katy,

  pozerala som sa na tú čakrovú sadu a mám pocit, že zasa ide o “zázrak za tri sekundy”. Tento systém nepoznám, ale napríklad otváranie kanálu kundalíní vyžaduje rozhodne viac práce (a hlavne dychových cvičení) než len použiť nejakú krabičku! Obvykle sa kamene pokladajú na čakry podľa farby a vyrovnávajú vibráciu v danej čakre. Používať len tri kamene na všetko je podivné, najmä ak záhneda a čierny turmalín majú veľmi podobné vlastnosti.

  A potom je tu ešte použitie horského krištáľu, ktorý je síce nesmierne energetizujúci, ale podporuje rast VŠETKÝCH buniek, teda aj zhubných. Pre ľudí s rakovinou by som ho rozhodne neodporúčala.

  Ak si chcete urobiť čakrovú sadu, zostavte si ju z kameňov podľa farby hnedá/čierna ku chodidlám, červená ku koreňovek čakre (najčastejšie rubín), oranžová k sakrálnej čakre (najčastejšie karneol), žltá (jantár, jaspis) k solárnemu plexu, zelená (smaragd, aventurín) alebo ružová (ruženín, mangánokalcit) k srdcovej čakre, svetlomodrá k hrdelnej čakre (používa sa tyrkys, belasý topás alebo iolit), tmavomodrá k čelovej čakre (najčastejšie lapis lazuli, niekedy sodalit) a fialová ku korunnej čakre (ametyst), hoci niekedy sa používa aj biela ako obsahujúca všetky farby dúhy (horský krištáľ – ale bez kontaktu s hlavou, selenit, apofylit).

  Páči sa mi

 5. Ja len tak na doplnenie, ze je vela sposobov okrem kamienkov. Myslim, ze cakry sa stimuluju uz len tym, ze sa na nejaku sustredime. Taka meditacia je vyborna, zaroven si vyzualizovat jasnu farbu cakry v tej oblasti a predstavovat si ako sa cisti, popripade hovorit mantru, zaroven aj pocuvat ezo. hudbu na cakry. Predychavat cakry…
  Papa

  Páči sa mi

 6. pekný dníček,

  Helar ďakujem za vyjasnenie. Inak tá sada stojí cez 2000,-Sk. Takže nech si ju nechajú 🙂 Zaujalo ma čo povedala Mirielana ohľadom relax.hudby a na nete som našla 2 CD: http://www.hej.sk/kozmetika-hodinky/obchod/358024/relaxacne-cd/relaxacni-cd-sedm-caker-the-seven-chakras-aeoliah-/ a ešte toto http://www.relaxacnihudba.cz/music/relaxacni-hudba/hudba/harmonizace-caker/cd-tibetan-chakra-mediation-%5Bid-CD77%5D.html je jedno ktoré si vyberiem? alebo inak, ktoré by ste mi poradili? ďakujem 🙂

  Páči sa mi

 7. Katy,

  to prvé CD, Aeoliah, je výborná hudba, ukážky si môžete vypočuť tu (kliknite na Listen to samples pod obrázkom). Vždy sa sústreďte na danú čakru, či v nej tých 30 sekúnd ukážky vyvolá nejakú reakciu (idú od spodnej). Ak áno, je pre vás CDčko vhodné.

  To druhé CDčko je to, z ktorého som dala na web ukážky tibetských misiek – funguje zaručene a pomerne silne.

  Je jedno, ktoré si vyberiete – nechajte rozhodnúť svoju intuíciu!

  Páči sa mi

 8. Katy,

  Goldmana poznám, je výborný, sama mám od neho najmenej päť CDčiek. Moje najobľúbenejšie je Sacred Gateways, šamanistická hudba. Najnovšie som si kúpila The Lost Chord a pri práci s čakrami som zistila, že funguje takmer okamžite a mimoriadne silno vytláča kundalíní nahor centrálnym kanálom.

  Páči sa mi

 9. Dobrý deň,
  ja mám 2. stupeň Reiki. Reiki je v prvom rade duchovná cesta. Ak máte Reiki a nechováte sa dá sa povedať kultivovane, teda rovnovážne na svojej úrovni, tak sa Vám to prejaví problémom. Napr. ak sa chováte príliš emocionálne, tak to pocítite na srdci, ak useknete komunikáciu/v Tarote meče/ v nejakej diskuzii, tak Vás môže bolieť hlava a nie iba deň. Reiki je naozaj tá najúžasnejšia energia, ale nie je to všeliek. Je to v prvom rade ako som povedala duchovná cesta. Napomáha Vášmu životnému rozvoju. Veľmi ma zmenila a každého koho poznám, čo má Reiki. Niekoho negatívne a niekoho pozitívne. Niektorí sa z nich povyšujú na Bohov a niektorí sú ďaleko zodpovenejší ľudia, či už k sebe, tak aj k okoliu. Ak s ňou pracujete, tak Vás určite ovplyvní. Reiki Vás vychováva a myslím si, že by sa mu nemala robiť takáto reklama. Nezaslúži si to. Nemalo by sa s Reiki kupčiť a predávať ju ako niečo na trhu. Kto chce Reiki, tak ono si ho nájde, alebo si ho človek nájde. Zdravím všetkých.

  Páči sa mi

 10. Ešte by som doporučila, na strankách http://www.energy.sk nájdete prístroj Supertronic2000, ktorý premeriave energie v čakrách, vyhodnocuje celé vyšetrenie a doporučuje aj nejaké druhy liečby, či už homeopatiu alebo inú alternatívnu liečbu. Tiež som sa tak merala a vedela som ktorú čakru mám posilovať. Napr. mi chýbala energia v 1. čakre a mávala som problémy-močové cesty. 6. čakru som mala preťaženú. teda málo som sa uzemňovala, pohybovala, ale veľa som čítala alebo počúvala vážnu hudbu. No teda sa to dá aj takýmto spôsobom upravovať.

  Páči sa mi

 11. chcem sa opytat ako sa predychava čakra alebo cakry? ved sa to musi postupne robyt 1,3,5, a nie zasebou 1,2,3etia cakra spravne je 1,3,5ta cakra . opravte ma ak sa mylim. dobra stranka. dakujem.

  Páči sa mi

 12. HELAR

  Toto si napisala a naratal som tam 8 kamenov mohal by si konkretizovat ktory kamen kam alebo ci niektore dva niesu ako alternativa pls povedz ktory kam ale nedavaj my odkaz na tvoju stranku dival som sa na to a nejak sa to tam rozni proste my iba napis ktory kam.

  “do vášho komentára som doplnila váš e-mail, aby vám ľudia mohli odpovedať. No a ja mám pre vás rýchle “svojpomocné” riešenie, ktoré som popisovala v tejto odpovedi. Jediný rozdiel je, že budete potrebovať na každú čakru jeden špeciálny kameň, najčastejšie (zdola nahor) to býva červený jaspis, karneol, citrín, aventurín/ruženín, akvamarín, lapis lazuli a ametyst, prípadne ešte horský krištáľ asi 20 cm nad hlavou (väčšinou sa pri tom totiž leží). Kamene si položíte na patričnú čakru a serpentínom postupujete zdola nahor, čakra po čakre, a vnímate vibrácie v danom mieste.”

  Páči sa mi

  • Aventurín a ruženín sú oba na srdcovú čakru, podľa toho, ktorý aspekt chceme posilniť: aventurín posilňuje fyzické srdce, ruženín spirituálne srdce. Zvyšné kamene si možno farbou priradiť k danej čakre, ale išla som odspodu nahor 🙂 .

   Páči sa mi

 13. červený jaspis, karneol, citrín, aventurín/ruženín, akvamarín, lapis lazuli a ametyst, prípadne ešte horský krištáľ je ich tu 9 vypisanych a ten nad hlavou je asi ta 7 cakra ale de je potom osma?

  Páči sa mi

  • Roland,

   koreňová – červený jaspis; sakrálna – karneol; solárny plexus – citrín; srdcová – aventurím ALEBO ruženín ALEBO oba súčasne; hrdelná – akvamarín; Tretie oko – lapis lazuli; korunná – ametyst ALEBO horský krištáľ ALEBO ametyst tesne na temene a horský krištáľ trochu nad hlavou.

   Inak niektoré použiteľné kamene máte popísané pri každej čakre.

   Páči sa mi

 14. Ahojte, som skôr teoretik, ako praktik a o čakrach som čitala aj toto: aktivovať – čistiť sa dajú hudbou, spevom, kyvadlom, kameňmi, reikista rukami, mentálne. …Inak Helar tu má na stránke krásnu záležitosť so zvieratkami. V každej čakre “býva nejaké zvieratko” – prečítajte. Inak rozhodne by som nekupovala žiaden drahý prístroj na meranie čakier, keď si to každý môže urobiť aj sám a skoro zadarmo. Stačí na to obyčajné kyvadlo /možno bude fungovať aj prsten zavesený na niťke – skúste/ a papier na ktorý napíšete do polkruhu od 10% do 100%. Poproste kyvadlo, aby ukázalo na koľko percent pracuje konkrétna čakra. Funguje to.

  Páči sa mi

 15. Ahoj Helar,
  Mohla by som poprosiť odkaz priamo na články o zvieratkách v čakrách a ako nato?…Je tu také kvantum článkov, že sa k tomu neviem prelúskať..a vždy aj tak skončim pri niečom čo som nakoniec aj tak nehľadala :-)….všetko je to zaujímavé čítanie, ale teraz by som potrebovala túto pomoc 🙂
  Ďakujem.

  Páči sa mi

  • To čo nájdeš, potrebuješ skutočne 🙂 To čo si myslíš že máš hľadať, to je iba pocit mysle (ega), že potrebuješ mať všetko pod kontrolou :P, aspoň u mňa je to poväčšinou tak.

   ale postup ako hľadať tie zvieratká nájdeš, ak si dáš vyhľadávať odkazy na “osobný totem”

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s