Gabrielov prechod 12. – 18. 9. 2022: veci sa hýbu v náš prospech

Naše najväčšie trápenie nám spôsobuje vnútorná neistota. Potrebujeme veci kontrolovať, predvídať a ovládať, aby sme mali pocit, že nám nič nehrozí… Lenže život je tok udalostí a ovládať sa nedá. Toto zistenie nás desí a pôsobí nám utrpenie – a pritom to nie je nič iné, len naše predstavy o tom, ako by sa minulosť mohla opakovať a ako by mohla pokriviť našu budúcnosť!

Tento začarovaný kruh obáv a negativizmu potrebujeme prelomiť – napríklad tak, že necháme udalosti odvíjať sa tak, ako sa práve odvíjajú. Pripomenieme si, že nevieme, ako sa vyvinú. Nevieme, čo nastane… ale zatiaľ sme dokázali všetko aspoň nejako využiť v náš prospech – tak prečo by to tentokrát malo byť inak? Zatiaľ sme preskákali všetko, čo nám život podhodil. Máme tú schopnosť, máme tú zručnosť a hoci možno nemáme tú ochotu, rozhodne máme tú odolnosť! 🙂

A že sme okamžite nezískali všetko, čo sme chceli? No a? Len si uvedomte to prázdno, ktoré by nastalo – mali by ste všetko, už nič viac by ste nechceli, ale pred sebou by ste ešte mali roky a roky života… na čo, keď vás už nič neťahá dopredu?

Takto je to lepšie. Sny sa nám vypĺňajú na splátky a práve prichádza obdobie, kedy príde nejaká nová “splátka” 🙂 . Môžeme sa tešiť. Tentokrát budeme na prijímajúcej strane rovnice!

A v najbližšom období je energia nastavená na “žolíka” – keď sa začne schyľovať k problému, nečakane nám podá pomocnú ruku. Zaslúžili sme si to. Nie tým, že by sme boli niečo mimoriadne urobili, ale tým, že sme sa neprestali hýbať ani v situáciách, ktoré sa akosi nevyvíjali. Sme bojovníci – a bojovníci vždy dostanú pomocnú ruku, keď to najviac potrebujú!

2 thoughts on “Gabrielov prechod 12. – 18. 9. 2022: veci sa hýbu v náš prospech

  1. čítam veľmi zaujímavú knihu, včera mi utkvela jedna myšlienka o puku.. vypučí, naberie silu, rozkvitne, zmení sa a už sa teší na ďalšiu zmenu, ktorú mu prinesie čas.. pre kvet to nebude smrť, len zmena stavu, zmena energie… tak mi to prišlo ako ľudský život..meníme sa, zmena nášho stavu, energie a hlavne, že na prichádzajúcu zmenu možno hľadieť s radostným očakávaním.. takže tento Gabov priechod mi to znova potvrdil

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s