Keď máte dar, nesmiete si za to zapýtať?

Celé roky sa ezoterická komunita udatne škriepi o tom, či si možno pýtať za služby ako veštenie alebo rituály, alebo to smú ľudia robiť len zadarmo, pretože im to prišlo ako “dar”… Dychtiví zákazníci tvrdošijne prehliadajú, že aj daný človek musel na svojom dare pracovať a vycibriť si ho.

Chcete veštenie z tarotu? Choďte a kúpte si karty, ale nediktujte niekomu, kto veští z tarotu, že si za to nemá zapýtať! Čo vy viete, koľko času nad tým strávil, než sa dostal tam, kde je dnes? Tam, že vám stojí za to nárokovať si jeho službu?

Minule som sa tiež dopočula: “Keď už ideš učiť ten channeling, tak sa mi choď spýtať anjelov na…” 🙂

Nešla som sa spýtať. Svoj čas som venovala radšej sebe. 🙂

Keď niekto upratuje doma, tiež ho predsa nevoláte, aby zadarmo chodil upratovať aj vám, len preto, že to robí lepšie ako vy!

Tí istí ľudia, ktorí chcú veštenie či rituály zadarmo, nemajú problém s tým, že napríklad modelky sú platené – hoci výzor je tiež “dar od Boha”. Rovnako ako spievanie. Rovnako ako herectvo. Rovnako ako maliarstvo. Rovnako ako naháňanie sa za futbalovou loptou alebo pukom. Rovnako ako vypekanie úžasných zákuskov. Rovnako ako mozgová kapacita, ktorá vám dizajnuje autá alebo lieky. Hocičo, čomu sa hovorí “talent”. Iste, talent je “od Boha”, ale rozvinúť ste si ho museli vy sami!

Lenže to nám nesedí, keď to chceme a nechceme za to zaplatiť. To radšej budeme predpisovať iným, že majú fungovať zadarmo – a prehliadame skutočnosť, že im v potravinách zadarmo nikto nič nedá! Vezmite si napríklad pestovateľa jabĺk. Tie jablká sú predsa tiež “dar od Boha”, pretože či a koľko sa urodí, o tom rozhodujú vyššie sily… To vám ich má dať zadarmo len preto, že vám sa lení posadiť si na záhrade jabloň a potom sa o ňu starať?

Znie mi to, akoby veštci mali cez deň chodiť do roboty a po večeroch zadarmo vykladať iným len preto, že to dokážu. Majú sa azda rozdávať bez toho, aby to niečím vyvažovali? Ešte aj ten “oslík, otras sa” dostával aspoň nažrať za svoje služby (inak by sa asi nebol veľmi dlho otriasal)!

Preto sa mnohí veštci a liečitelia ostýchajú zapýtať si. Tiež k nim patrím a trápi ma stanovovať cenu za to, čo robím. Väčšinou to robím alibisticky, “zneužívam” svoj talent 😉 a pýtam sa kyvadla. A tie večné úvahy o tom, ako treba robiť pre iných zadarmo, mi pripomínajú feudalizmus.

Trochu k tomuto vnútornému bloku a jeho dopadom na naše zhmotňovanie je aj tu:

A pokiaľ sa chcete zhmotňovaniu venovať skutočne rozumne a získať nástroje a vhľady potrebné pre to, aby ste dosahovali svoje ciele, tak 26. januára 2022 začína ďalší kurz Ako si zhmotniť sen – a rada sa v ňom s vami stretnem. 🙂

3 thoughts on “Keď máte dar, nesmiete si za to zapýtať?

 1. Úplne som s príspevkom stotožnená….presne tak to cítim aj ja…..
  Aj ja som robila presne čo Ty /ďakujem, že môžem týkať, cítim to tak ❤️/ držala som si za služby sumu len “akože”, a rok /!!!/ som cítila že prišiel čas zvýšiť. Po roku prišli zdravotné problémy, tak som to zvýšenie vnútorné prijala a aj tie myšlienky, že prestanú chodiť klienti a ťažká doba a blá blá …. povedala som si no a čo….budem sa viac venovať sebe….veď ja im dávam svoj čas a ten si cením …/cením 😉/a zrazu zo mňa všetko padlo. Ako keď odštupľujes plné umývadlo…
  A klientom dávam na výber, či s tou cenou súznejú.. zatiaľ ani jeden neodišiel 😂
  No….. uvidíme 😂
  Ďakujem za príspevok…ladí s mojím srdcom❤️🙏

  Liked by 1 person

 2. máme svoju hodnotu Hela. Naše úsilie, vedomosti. Je jedno na akom poli pôsobnosti. Prijať a stanoviť si sadzbu. Budú takí, ktorí budú krútiť nosom, budú takí, čo povedia – iba toľko? a budú aj takí, ktorí servis dostanú za inú ako finančnú protihodnotu alebo ako dar. Môžeme si vybrať. Pomoc tiež niečo stojí. Keď je účinná, je toho hodná. Žijeme v hmotnom svete. Nič nie je zadarmo a ako hovorí klasická povedačka, ešte aj za smrť zaplatíš životom.. alebo za živoť smrťou. Nie je dôvod argumentovať. Užívaj plody svojej práce Hela.

  Páči sa mi

 3. Zdravím vás…Chcel by som trošku prispieť svojou životnou skúsenosťou ,viac krát som navštívil istého Chiropraktika neďaleko Šale , ten človek si nepýtal málo (na tú dobu) ,ale zase musím povedať ,že bol naozaj majster “proste to vedel” či to bol dar od Boha ,alebo roky a roky skúseností neviem. Len sa na vás pozrel a na 95% vedel čo vám presne je. Ja som zaplatil a RÁD ,ale keď už mám zaplatiť ,chcem mať aspoň ako takú istotu ,že pomoc a teraz je jedno či duševná alebo fyzická sa aj dostaví.
  Žijeme v takom svete, tak je to nevyhnutné.
  No chcem sa ešte vrátiť k tomu talentu čo mi napravil krčnú chrbticu aj chrbát a ja som odchádzal domov ako “nový človek” aj keď trošku ešte ubolený (lebo to bola dlhodobá bolesť čo som mal ) išlo však o to ,že tento pán povedal síce koľko peňazí a aj kam ich treba dať -ale nedotkol sa ich. To, že kto už potom večer rátal jeho zárobok to neviem. No bolo to pre mňa také prekvapujúce a zamýšľal som sa na tým “prečo” . Takže áno ak viete ,že človeku môžete a hlavne viete pomôcť prečo nie ? Prečo si nezapýtať ? No keby som mal ale ja ten dar , vždy by som postupoval idividuálne (pokiaľ by to bolo možné) lebo nektorí potrebujú pomoc ,no nemôžu si ju dovoliť zaplatiť a tu by som ani dlho nepremýšľal o peniazoch . No niektorí keď by prišli na Mercedese, ako práve by prišli autosalónu (napríklad) ,myslím ,že tam by som už uvažoval celkom inak. Tak všetko dobré prajem…

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s