Gabrielov prechod 27. 12. 2021 – 2. 1. 2022: rozhodni sa, čo má prísť

Tento čas na prelome rokov má svoju zvláštnu energiu. Dáva nám silu rozhodnúť sa, či chceme pokračovať po starom, s predvídateľnosťou a istotou, ale len malými “zázrakmi”, alebo sa dáme na nové dobrodružstvo plné nádeje a úžasu. Je na nás, ako sa rozhodneme. Ak má život rásť, potrebuje nový zážeh. A aby sa do života dostalo niečo nové, niečo staré musí odísť. Starý rok odchádza, aby urobil miesto pre nový. Čo si do nového roku vezmeme? Túžbu po zmene alebo opakovanie minulosti?

Náš problém so zmenami je najčastejšie neochota vzdať sa bezpečia a istoty toho “starého”. Z minulosti pozeráme na to, čo nám dodávalo pocit stability, a v budúcnosti vyhliadame to, čo vyzerá ako riziko. S týmto prístupom robíme len polovičaté opatrenia a v snahe nevzdať sa starého nevytvárame dostatočný priestor a zdroje pre to nové, čo by sme si priali. A ak potom nedostaneme to, čo by sme si priali, v tej miere, ako sme dúfali, len sa tým posilní náš pocit nedostatku.

Nastáva čas vystúpiť z tohto zabehaného vzorca a povedať si, čo nové chceme v živote mať – a potom tomu dodať prvú prioritu. Istota bola. V súčasnosti máme dostatok sily na to, aby sme skrútili kormidlo a pokusmi a omylmi si vytvorili novú istotu.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s