10 mizerných volieb: 2. Nechať iných, aby nám predpísali naše sny

Najväčším výdobytkom vášho života je zistiť, kto ste, a byť s tým v pohode. Potom sa nepotrebujete snažiť byť niečím iným… Na ľudskej rovine to znie smiešne, že veď prečo by ste sa nemohli snažiť, ale vezmite si slnečnicu – snaží sa semiačko slnečnice vyrásť na dub? Nie; všetci v sebe máme zakódované to, kto sme, a skutočne spokojní a šťastní sme len vtedy, ak to môžeme prejaviť a uplatniť a nemusíme to obmedzovať a orezávať, len aby sme neurazili jemnocit ľudí okolo nás.

Pamätám sa, keď sa môj drahý na mňa pozrel a vyhlásil, že do VOSR (hej, ja som kategória) priberiem 10 kíl a naučím sa variť. Dnes by som sa mu zarehotala do ksichtu… Vtedy nie. Vtedy som sa snažila prispôsobiť a začala som sa učiť variť. A bolo to nanič – pretože si našiel niečo iné, aby som mu mohla nevyhovovať. 😉 On potreboval byť nespokojný so mnou, pretože to odkláňalo pozornosť od jeho pocitu nevyhovovania a prikrmovalo to môj pocit nevyhovovania, čiže jeho nadradenosť. (Ľudia, ja som v tom veku bola dosť poničené teľa, ale nuž čo už! Aj to som bola ja. 🙂 )

Preto je dôležité riadiť sa nie tým, čo iní od nás očakávajú, ale zostať verní našim vlastným snom a cieľom. Sú okolo vás ľudia, ktorí s vašimi cieľmi a snami nesúhlasia? Dobre! To značí, že si stojíte za svojím a ste nasmerovaní na spokojnosť a šťastie! A ak to oni za šťastie nepovažujú? A čí život žijete – svoj alebo ich?

Niekedy sa púšťame do vecí, nad ktorými iní zdvíhajú obočie. Ale keď ich robíme a strácame sa v nich a strácame predstavu o priestore a čase, vtedy vieme, že sme na správnej ceste, pretože presne v týchto stavoch sa skrýva pocit šťastia.

One thought on “10 mizerných volieb: 2. Nechať iných, aby nám predpísali naše sny

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s