Gabrielov prechod 12. – 18. 4. 2021: doba drobných krokov vpred

Vychádzame z obdobia, ktoré bolo pomerne jasné: čierna bola čierna a biela bola biela a tomu, čo bolo medzi nimi, sa hovorilo sivá. Teraz však nastáva obdobie s podstatne menšou prehľadnosťou, ale o to viac príležitosťami – a môžeme mať problém rozhodnúť sa, ktorým budeme venovať pozornosť a ktoré radšej nevyužijeme! Odrazu sa z bielej stáva aj  “špinavejšia biela” a z čiernej “čierna,  ale nie až tak”. A  pretože nie sme zvyknutí pohybovať sa v tejto miere neurčitosti, môže nás  to zneistiť.

Lenže…  nejedna obava je len utajená príležitosť! Pozrime sa na to, čo nás na situácii desí a prečo nás to desí… Ak odstránime to  “prečo”, odrazu sa nám otvárajú dvere, o ktorých sme ani netušili, že tam sú!

Obavy a samonastolené obmedzenia nie sú tentokrát na mieste.  Potrebujeme pustiť svoju dušu z reťaze a snívať odvážne,  plánovať odvážne, konať odvážne a trúfať si…  Niekedy nám to vyjde, inokedy nie až tak, ale vždy dosiahneme aspoň jedno – na konci nášho pokusu budeme inde než na jeho začiatku a pred nami sa budú otvárať iné dvere, než ktoré by sme videli, keby sme sa neodvážili!

Hľadajme istotu v malých víťazstvách a malých pokrokoch. Keď sa po istom čase zrátajú, bude z nich obrovský pokrok.  🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s