Keď pri meditácii zaspíte alebo vypadnete z obrazu

Môže sa stať, že niekedy pri meditácii spadnete do polosna – alebo celkom otvorene zaspíte. To je v poriadku; vtedy sa čistí vaša energia. Napriek tomu, že driemete alebo spíte, vaše podvedomie počúva a pracuje aj naďalej – ba dokonca oveľa jednoduchšie, pretože racionálny mozog spí a nefiltruje a nekomentuje všetko, čo sa v meditácii deje.

K takémuto skĺznutiu do  polosna až sna dochádza vždy vtedy, keď pri meditácii narazíte na energiu, ktorá bola vytesnená z vášho vedomia.

Takže keď pri meditácii zaspíte, tak preto, že práve hýbete väčšie porcie energie, než na ktoré ste obvykle nastavení.

Dôležité je nezačať si hovoriť “vypadol som z meditácie”, pretože buď vôľa tvoja – vypadnete z meditácie. Radšej keď začnete vnímať, že počas meditácie máte “okná” a hlas človeka vedúceho vás meditáciou sa miestami mení na nezrozumiteľný šum na pozadí, povedzte si “práve som narazil na neuvedomenú energiu, práve sa začína čistiť…” Vydržte, aj keby ste sa mali prebrať až pri záverečných zvukoch – po celý čas ste pracovali na sebe!

To,  že začnete znova počuť a znova sa duchom vrátite do meditácie, je signál,  že sa neuvedomená energia pohla, spracovala. Vyčistili ste ju. Pokiaľ ste ešte oťapení, môže to byť tým, že ste ju nevyčistili naplno a budete sa k nej potrebovať vrátiť. Zapamätajte si pocit, ktorý ste počas práce s ňou mali – cez ten sa k nej môžete vrátiť hocikedy znova a dočistiť ju, aj keby vás už nikto neviedol.

Ak je meditácia nahraná, môžete si ju zopakovať; ak bola “v priamom prenose”, spoľahnite sa, že podvedomie dostalo inštrukciu, čo robiť. Ako to zistíte? Tak, že v nejakom okamihu na povrch vypláva informácia, čo sa v tej meditácii dialo vtedy, keď ste vy spali. 🙂

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s