Cyklus zhmotňovacích meditácií a spoločné cvičenie žam žungu

1425637_635287546514012_573054305_nKeď už máme to naše krásne Centrum v Bratislave a kým Tina nemá za sebou sťahovanie a udomácnenie sa vo Viedni, rozhodla som sa, že aspoň nejaké akcie by som mohla odtiahnuť aj ja sama.

Už chvíľku sa zapodievam myšlienkou “kurzu” zhmotňovania – nie ako vzdelávania, ale ako série praktických cvičení. V posledných týždňoch som dostala hneď niekoľko “nákopov”, že už je na čase niečo vyštartovať, takže tu je môj plán na november:

Objednávky Univerzu

Pôjde o sériu voľne prepojených meditácií a cvičení, na ktorých sa zídeme k nejakej konkrétnej téme, povieme si tú časť “teórie”, ktorú budeme práve potrebovať, urobíme si vedenú meditáciu a rozoberieme si naše zážitky z nej.

Univerzum je dokonalá dodávková služba. O čokoľvek ho požiadame, to nám na 100% dodá. A nielen to; Univerzum má tendenciu dať nám aj trochu viac než len to, o čo žiadame… Napriek tomu keď zažiadame, pravdepodobne sa dočkáme jednej z týchto možností (alebo ich kombinácie):

 1. dostaneme to, čo sme nechceli
 2. niekedy dostávame to, o čo sme požiadali, no inokedy dostávame pravý opak – a nikdy nevieme, ktorý prípad nastane
 3. vyšleme objednávku a nedostaneme nič.

Všetky tieto možnosti majú jedno spoločné – zadávame objednávky nesprávnym spôsobom. Niekedy popletieme postup, inokedy popletieme formuláciu, prípadne pri zadávaní objednávky vychádzame z mentálneho stavu, ktorý ju bude spomaľovať alebo ju dokonca celkom znemožní.

Séria “Objednávky Univerzu” sa bude zapodievať všetkými týmito stavmi. Môžete ju absolvovať celú, alebo si jednoducho vyberiete tú meditáciu/cvičenie, ktoré potrebujete najviac.

1. stretnutie: 22. 11. 2013 (piatok) o 17:00-18:00 na Čajkovského 4 v priestore Centra

Pripravujeme terén pre objednávku Univerzu

Prvá téma bude veľmi konkrétna: prinesiete si so sebou nejakú predstavu alebo sen, ktorý chcete zhmotniť, a navedieme sa do správneho mentálneho rozpoloženia, aby bolo zhmotňovanie rýchle a ľahké.

Stretnutie bude prebiehať tak, že sa spomalíme z celodenného tempa do meditačného tempa (8 minút), potom si povieme o troch veciach, ktoré obvykle vedú pri objednávkach u Univerza k horším výsledkom, nato vás povediem na cestu za vaším snom a nakoniec si povieme, ako po meditácii pracovať ďalej, aby bola čo najúčinnejšia.

Veľkosť skupiny: 10 ľudí

Orientačná cena: 5 € (cena je dobrovoľná)

Poznámka: Prihlasujte sa len tí, ktorí skutočne aj prídete. Na prvom stretnutí budeme vytvárať energiu (“egregor”) skupiny, ktorá potom bude zvyšovať našu energiu pri ďalších meditáciách. Prihlasujte sa cez komentáre k tomuto článku a napíšte, že ide o LOA (=zákon rezonancie, Law of Attraction).

Na stretnutie si prineste so sebou deku alebo vankúšik, na ktorom budete počas meditácie sedieť.

Pracujeme s našou energiou – žam žung

Séria stretnutí, pri ktorých sa naučíme “stáť ako strom” najprv v základnej pozícii a neskôr v ostatných pozíciách.

Ja toto cvičenie používam ako “stojacu” meditáciu na zvýšenie vlastnej úrovne energie, na odstraňovanie cudzorodých kúskov energií zo svojej obálky a na spletanie jednotlivých energetických vláken do “kompletného človeka”.

1. stretnutie: 29. 11. 2013 (piatok) o 17:00-17:45 na Čajkovského 4 v priestore Centra

Začíname so žam žungom

Prípravné uvoľňovacie cviky a základný postoj; budeme stáť len 5+5 minút 🙂 , zvyšok venujeme robeniu psí-gule, korigovaniu postoja a rozobratiu fyzických pocitov zo státia.

Veľkosť skupiny: 10 ľudí

Orientačná cena: 10 € za prvé stretnutie (cena je dobrovoľná), ostatné stretnutia už budú stáť orientačne len 5 € a sú voliteľné, ale nebudeme v nich už opakovať základy.

Poznámka: Prihlasujte sa len tí, ktorí skutočne aj prídete. Prihlasujte sa cez komentáre k tomuto článku a napíšte, že ide o ZZ.

Na stretnutie si prineste so sebou deku alebo vankúšik, na ktorom budete počas vysvetľovania sedieť, a pohodlné prezuvky/cvičky. Cvičí sa po stojačky; nie je potrebný špeciálny úbor.

Keď sa Tina vráti k svojim piatkovým meditáciám, presunieme sa my s našimi akciami na niektorý iný deň v týždni alebo časovo trochu dopredu, aby sme jej umožnili začínať o šiestej, ako je zvyknutá. Veď sa dohodneme. 🙂

LOA
22.11.

ZZ
29.11.

 Soňa Vigašová  Matrioshka
Matrioshka Aniel
 Zuzana Kottová1 Siu
Zuzana Kottová2  Monilisas
 Iskra  Iskra
Duhovymotyl Sona
Aniel Gildor
Siu Janka
Martin Holka Soňa Vigašová
Martinuzak Duhovymotyl

Dodatok: Vidím, že LOA sa nejako rýchlo zapĺňa… No, nič to, ak by bol priveľký záujem, zopakujeme to niekedy začiatkom decembra pre inú skupinu.

Záujemcovia o náhradné stretnutie LOA: Jana Pullmanová, Lil, Sona, Calieen, Dan, Samka, Janka

Na 22.11. ešte mimo poradia: Ambala. 😉

40 thoughts on “Cyklus zhmotňovacích meditácií a spoločné cvičenie žam žungu

  • Miminap, nemám to tak ďaleko, ale mám to podobné…My máme niekoľko možností (mňa napadli len dve, ale určite je ich viac): 1) prihlásime sa a nejak sa do Bratislavy dotrepeme.
   2) počkáme kým sa centrum rozrastie a začne pôsobiť aj v bližších mestách (pre nás mimobratislavských).
   Všetko je možné, nie? Dúfam, že Sun alebo Tina budú robiť aj nejaké celovíkendové akcie. Zatiaľ sa musíme uspokojiť s eprakone, je tu toho veľa čo sa dá študovať:-)

   Like

   • Díky za nápad, nemala som predstavu, čo odpovedať… Myslím, že víkendové stretká sú aktuálne. Najprv sa Tina musí usadiť na novom a potom začneme špekulovať a nejaké víkendovky do toho zaručene vopcháme.

    Like

  • S tebou rátam tak-či-onak, len osedlávam koňa odzadu… 😳 Budem potrebovať tvoju asistenciu, najmä pri tom prvom, pretože to bude prvýkrát na novom a budem mať problém už čo len nespustiť alarm 😉 …

   Like

 1. Ahoj Heli, bolo by mozne do buducna robit taketo prednasky a cvicenia aj formou video? Ci uz by to bolo priamo zo stretnutia, alebo by si ho spravila v pokoji doma, obsahovo by sa rovnalo stretnutiu a dalo by sa stiahnut tiez za dobrovolny poplatok napriklad (1-2 Eura) …. 🙂 Nebolo by potrebne platit miesto a zaroven by bola moznost cvicenie si zopakovat v pripade zaujmu, okrem toho by bol zaujem urcite velky, kedze mnoho “hladajucich dusiciek” je mimo BA 🙂 🙂

  Like

  • Evka,

   snímať prednášku sa dá na video, s tým nie je problém, ale ak chcem vyrábať egregor skupiny (pomocnú silu), tak to neviem urobiť cez video a cez video neviem ani nikoho na ňu napojiť. To sa týka v podstate i žam žungu. Na čchi kungu som na vlastnej koži zažila, čo to s človekom dokáže urobiť – energia ma držala pri cvičení rok a pol, hoci som bola len na dvoch stretkách! (A ja obvykle po dvoch dňoch končím. 😉 Pravdu povediac, dúfam, že tentokrát urobí pre mňa to isté, pretože už vyše roka sa márne pokúšam naštartovať znova cvičenie… 😳 )

   Like

 2. Na ZZ sa hlásim, a ak sa podarí umiestnit ešte 1ks niekam nenápadko (napr. do kúta :lol:) tak by som sa zbehol aktívne “zíznuť” aj na LOA a pri tej príležitosti, by som si rád prišiel aj pre 3. diel Voľného pádu, čo si už nie som istý, či som si ho objednal 😆

  Like

 3. 😀 Jééj, teším sa, že posledné voľné miesto ešte na mňa čaká. Tak sa to vyvŕbilo, že môžem dôjsť aj na ZZ, takže sa prihlasujem. Ďakujem.

  Like

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.