Gabrielov prechod 6. -12. 4. 2020: učíme sa narábať s neurčitosťou

Ide neľahký čas. Pohybujeme sa v prostredí a na úrovni, pre ktoré ešte nemáme vybudované automatizmy – a preto sa nám zdá, akoby nás každý deň stále  veľa námahy. Nie je to však ubíjajúca námaha, len vyčerpanie z prílišnej fokusácie pozornosti. Nebaví nás robiť veľa vecí súčasne – a opakovanie toho istého niekedy ubíja.

Dvere, ktoré sa nám otvorili, skrývajú úžasné príležitosti – ale v súčasnosti ich vnímame skôr ako desivé, než ako lákadlo. Potrebujeme sa z ohromenia presunúť do výdrže. Čakáme na okamih, kedy sa bolesť z neznáma prelomí, my sa začneme cítiť ako ryba vo vode a budeme sa môcť nechať buď unášať prúdom, alebo sa s ním hrať a využívať jeho silu!

Dôležité v tejto etape je nepoddať sa nevyjasneným podmienkam. To, že cestu nevidíme, neznamená, že tu nijaká nie je… Potrebujeme sa naučiť sledovať signály a nechať sa nimi viesť. Potrebujeme nezaliezť znova do našej bezpečnej ulity, ale  so silami, ktoré práve nadobúdame tým, že vydržíme, vybočiť zo zabehaných chodníčkov a pustiť sa tam, kde to vyzerá sľubnejšie…

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s