Magický piatok: sviečky

O mágii sa hovorí, že je to najstaršie náboženstvo ľudstva. A už od samých začiatkov sa sviečky používali ako jeden z mocných nástrojov magických obradov každého druhu. Už pri ich výrobe sa do nich vkladala energia či zámer, ktorý mal rituál či obrad priniesť.

Sviečky sa používajú ako symbol živlu ohňa, ako oltárne sviečky reprezentujúce ženský a mužský aspekt po stranách oltára či ako obetina vesmíru za splnené prianie. Podľa toho sa potom volia príslušné farby, tvary a materiály, ktoré rezonujú s našimi potrebami.

Sviečky by mali byť z prírodných materiálov (včelí vosk) , ale v poriadku sú aj stolové parafínové sviečky. V predkresťanských dobách sa používali sviečky z včelieho vosku a boli chápané ako poslovia Bohov a boli zasvätené Matke Zemi, neskôr Panne Márii.

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek sviečku, farbu či materiál, uvedomte si, že je to vodič vašej energie do vesmíru, odkiaľ sa v nejakej forme vráti späť a môže priniesť záruku úspechu a istotu. Preto si vždy vopred premyslite, čo vlastne chcete dosiahnuť.

Sviečky, ktoré sme si priniesli domov, vždy energeticky očistíme od neželaných energii a môžeme použiť esenciálny olej na potieranie a programovanie. Do sviečky môžeme rovnako vyryť symbol alebo sigil, prípadne napísať niečo, čo je v našom vedomí spojené s obrazom priania. Mágiu sviečok môžeme využiť na získanie lásky, spojenie sa s anjelmi, na získanie práce či peňazí, ale pomocou sviečok sa dá aj veštiť, rozhodovať alebo len zmeniť atmosféra v prostredí.

Teraz, keď máme pripravené sviečky, môžeme začať bosorovať. Platí však, že sviečku je nutné zapáliť len raz a treba ju nechať dohorieť samú do konca. Oltárne sviečky môžu byť zapálené viackrát, ale nikdy ich nesfukujte – urazíte tým element vzduchu. Od sviečky si nikdy nezapaľujte cigaretu – zmaríte tým vaše želanie a bosorákovi to odčerpáva energiu a vraj to nosí nešťastie.

Ak v pracovnom priestore zostanú zvyšky sviečky, prípadne nezhorí celá, zvyšky určite zakopte do zeme – najlepšie na krížnych cestách alebo pri kostole.

Farby sviečok

Červená: plodnosť, lásku, dobýjanie, sex, vášeň, život, záležitosti prežitia.

Oranžová: nezávislosť, odvaha, zdravie, dôvera, energia, ale aj pozornosť a radosť.

Žltá: kariéra, tvorivá sila, peniaze a harmónia, slnko, oslobodenie.

Ružová: porozumenie, romantika, láska, počatie, ale aj kľudný spánok a rodinu; je obzvlášť vhodná pre deti a jemnosť.

Zelená: zdravie, hojnosť a prosperita, tiež láska a rodina, rovnováha, rast a nádej.

Modrá: cestovanie, štúdium (úspechy pri skúškach), harmónia a komunikácia, kľud a mier, vytrvalosť.

Fialová: transformácia, vnútorné šťastie či sebavedomie, mystika a pokánie.

Strieborná: farba mesiaca, snov, intuície a vnútornej múdrosti.

Zlatá: ctižiadosť, dlhodobé ciele, úspec,h alturizmus.

Čierna: sťahovanie, pochopenie druhých, zrušenie kliatby, hlboká osobná zmena, odolnosť,  dôstojnosť.

Biela sviečka sa používa pri každej novej záležitosti a dokáže nahradiť akúkoľvek farbu ,pretože platí za neutrálnu; čistota, nevinnosť, spoľahlivosť.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s