Najúžasnejšia osoba na svete

Znova si sem prenášam starší článok z Belangelo:

Dostala som novú noticku od Univerza a tá ma donútila zamyslieť sa… Perfektne popisuje totiž ľudskú mentalitu.

Takže ju dávam k lepšiemu a sami povedzte, čo si z toho vyberáte:

Čo keby najúžasnejšia osoba na svete nevedela, že je najúžasnejšou osobou na svete, kvôli pár sebaspochybneniam, pár obavám alebo občasnému pocitu nepatričnosti. Alebo preto, že si akosi myslia, že sláva, bohatstvo alebo popularita zavážia. Alebo jednoducho len preto, že si neuvedomujú dopad, aký majú na iných.

Bola by to škoda, nie? Skutočný výsmech. A, samozrejme, keby sme im to povedali, nič tým nedosiahneme, pretože by nám neuverili. Nikdy. Boli by príliš skromní na to, aby to akceptovali. Príliš naivní na to, aby to videli. A, nuž… príliš úžasní na to, aby si mysleli, že to zaváži.

Pripomína mi to moju niekdajšiu lekciu. Stále som v sebe neobjavovala istú vlastnosť, hoci anjeli mi tvrdili, že som stelesnením tejto vlastnosti. A potom som raz v ktorejsi taoistickej knižke objavila vysvetlenie, že keď niečoho máme hodne, považujeme to za “normál” a myslíme si, že toho nemáme dosť. Jednoducho preto, že naša vnútorná latka je vyššie a napr. “múdry” meriame metrom “múdrejší od nás”… 🙂 Ako som čítala noticku, nejako sa to znova rozrezonovalo. 🙂

6 thoughts on “Najúžasnejšia osoba na svete

 1. zavážiť – vyvolať, vzbudiť pocit závažnosti, dôležitosti, mať vplyv na niečo • mať váhu: jeho účasť na konferencii veľmi zavážila; slová prezidenta mali váhu • zapôsobiť • zaúčinkovať • mať účinok (vyvolať žiadanú reakciu)

  Liked by 1 person

 2. Ani né tak notička, ale Helina poznámka se mi spojila jednak s výkladem karet na rok 2020 pro znamení štíra a býka, konrétně čo urobí rok pamätihodným, taky se mi vybavil článek z loňska https://eprakone.org/2018/12/30/obrazy-po-stenach/, kde jsem měla možnost uvidět kde si měřím metrem, moudřejší než já a jak to souvisí s perfekcionismem….

  A dnes ještě posílám Janě 🌹🌹🌹🌹🌹🌹 za včerejší ochotnou výpomoc s překladem, včera mi nefungovalo pravé tlačítko tačpúda s kterým dělám smajly a kytky.

  Liked by 2 people

   • 😉 taky si ráda přečtu názory z diskuzí a když v nich objevím něco pro sebe, co můžu prozkoumat v životě, to mi dělá radost (teda většinou😄). Jestli si přeješ víc diskuzí, začni klidně sama, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Mě to včera taky vyšlo, když jsem požádala o pomoc.

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s