Skús ma podceniť – to bude zábava!

Niekde na webe  som našla článok Don’t Underestimate Me: 7 Signs You Have A Strong Personality (Nepodceňuj ma: 7 znakov, že máte silnú osobnosť). To mi pripomenulo jeden citátik, čo som kedysi videla a s ktorým sa hodne identifikujem – a tu máme kombináciu výťahu z článku a toho citátu 😉 …

Poznanie článku je, že sa odlišujeme od iných 😉 , ale že niektoré vlastnosti vytŕčajú viac ako iné a tieto potom tvoria našu vnímanú osobnosť.

Ak však chceme byť skutočne spokojní v svojom živote, mali by sme si kultivovať nasledovné postoje:

1. Viete sa sami postarať o svoj pocit šťastia a spokojnosti

Neexistuje na svete človek, ktorý dokráča do vášho života a švihnutím čarovného prútika vás urobí šťastnými. Pretože šťastie je váš pocit, vaša reakcia na udalosti, je na svete len jediný človek, ktorý ju má naplno v rukách – a to vy.

A pretože toto je jedna z boľavých oblastí aj pre mňa, tak v súčasnosti makám na projekte Programujeme svoje vnímanie. Bude v ňom presne toto: programovanie sa na šťastie, vybabranie s podedenými obmedzujúcimi presvedčeniami, preprogramovanie odtlačkov v DNA a prepnutie sa do stavu, kedy dosahujeme svoje (na to už existuje miniprojekt Krok vpred a priebežne sa plní projekt Spínače osudu, ktorý bude o kontrole emócií a chcem ho vyštartovať už na jeseň).  Momentálne som v projekte Programujeme svoje vnímanie v stave zbierania techník; projekt spustím pravdepodobne až začiatkom budúceho roka na Belangelo.

Ak sa staráte o svoje vlastné pocity šťastia (externe vyhľadávaním situácií, v ktorých sa cítite dobre, a vnútorne odstraňovaním reakcií, ktoré vás posúvajú do negativity), neznačí to, že ste sebeckí – naopak, stávate sa veľmi odolnými, pretože vaša vnútorná spokojnosť už nezávisí od reakcie iných.

Samozrejme, tým sa nijako neodrezávate od potešenia, keď niekto iný naplní vaše priania. 🙂 (=Aj o rok bude Valentína. 😉 )

2. Ostatní vás napodobňujú a pripodobňujú sa

Keď ľudia potrebujú radu a pomoc, ako zlepšiť svoj život,  obracajú sa na vás – a to stále. To preto, že svoj život žijete spôsobom, ktorý inšpiruje iných do tej miery, že si považujú za potešenie zoznámiť sa s vami osobne.

3. Nechávate sa viesť intuíciou

Vaša intuícia vás vedie od jednej dobrej veci k ďalšej,  takže váš život pripomína vyhliadkovú jazdu – aj keď niekedy sú po ceste “suchoty” – ale to už patrí k veci.

Nebojíte sa spoliehať na svoj vnútorný hlások ani pri riskantných rozhodnutiach. Nič vás len tak ľahko nevydesí, pretože dôverujete tomu, že vás intuícia vedie niekam, kde to pre vás bude zaujímavé a dobré a máte schopnosť ustáť to.

4. Nerobíte sa závislými na iných

Nemáte v živote obdobia, kedy by ste si prichodili závislí na nejakom človeku alebo udalosti, aby ste sa pohli ďalej… Iste, niekedy dobrá známosť alebo priazeň osudu veci urýchli, ale spoliehate sa, že nájdete nejaký spôsob, ako si pomôcť aj sami.

A keď partner vo vzťahu začne uhášať vaše vnútorné svetielko, viete, že existuje aj iný partner na svete, ktorému vaše vnútorné svetielko prekážať nebude. Neprispôsobujete sa ľuďom len preto, aby ste si ich za každú cenu udržali v svojom živote.

5. Napĺňa vás láska a pochopenie pre iných

Toto je možno najúžasnejšia povahová črta – a nie každý ju predvádza, pretože sa zakladá na sebaláske a akceptácii seba samého v tej podobe, v akej dnes sme.

Ste sami sebou a to isté umožňujete aj ostatným. Nevnucujete ľuďom svoj uhol pohľadu a rozumiete, že ich život je odlišný od toho vášho, ale keď im dokážete pomôcť alebo uľaviť, nestojí vás to nič – ani vám nespadne korunka z hlavy, ani vám nie je tej jeden krok navyše príliš namáhavý, lebo viete, že ak žijete vo vzájomne sa podporujúcom svete, tak ten svet podporuje rovnako aj vás. (Zákon  rezonancie: vibrácia, na akej rezonujeme, k nám priťahuje vysoko podobné vibrácie.)

6. Máte odvahu

Vyžaruje z vás sebadôvera –  a sebadôvera vás robí príťažlivými v očiach  každého –  s výnimkou narcisov a manipulátorov 😉 .

Vaša odvaha a sebadôvera majú vplyv na vaše prostredie – ľudia k vám vzhliadajú,  nechajú sa vami inšpirovať a sami si hneď trúfajú na viac. A tak sa dostávame k tomu, že vás napodobňujú (náš bod 2).

7. Vždy a za každých okolnosti sami držíte svoj chrbát

Aj keď sa vám práve v živote nedarí, nijako to nemení váš kladný vzťah k sebe  (body 4 a 5). Iste, viete, že prídu aj časy, kedy nebudete až tak veľmi bodovať, ale to nijako neznižuje vašu vnútornú hodnotu – situácia sa raz zmení a ešte stále to budete vy. 🙂

A viete, že váš život je sústavný rast a vždy bude niečo, čo môžete vylepšovať – pretože na to máte a ste ochotní sa posúvať až na hranicu svojich schopností.

Takže stačí sa držať týchto siedmich postojov. Nepotrebujete sa tváriť, nepotrebujete dávať najavo, nepotrebujete natriasať períčko (alebo čokoľvek iné 😛 ) – ak v sebe máte týchto sedem postojov, ostatní to rýchlo zistia a poskytnú vám presne to uznanie a pozornosť, akú potrebujete. Alebo neposkytnú a budú sa vami cítiť ohrození a budú vás ohovárať – ale potom sa postarajte, aby to robili poza váš chrbát a neotravovali vám váš vlastný príbeh! 😉

One thought on “Skús ma podceniť – to bude zábava!

  1. 😊 po dočtení jsem si k tomu představila i s hudebním doprovodem – na obzor vyjede 7 koní, na každém jezdec, 2 z nich sedí vzpřímeně, zbytek jezdců podle polohy na hřbetě koně spí… 😉, když zahvízdám tak se proberou…. pěkná představa👍

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s