Od zimy do jari: deň 68

Otázky na zamyslenie:

  1. Kde nekriticky preberáte názor iných na seba? Je to celá oblasť života, len špeciálne situácie alebo ide len o špeciálnu osobu?
  2. Keď preberiete názor niekoho iného na seba, cítite sa potom hodnotnejšie alebo menej hodnotne?
  3. Ak sa snažíte vyhovieť názoru a potrebe okolia, o akú túžbu/radosť sa tým pripravujete? Čo si neumožňujete, len aby ste nenarazili u iných?
  4. Ako dokážete overiť, či je ich názor na vás pre vás opodstatnený (teda upozorňuje vás na nejaký reálny problém) alebo je to len ich potreba mať veci a ľudí istým spôsobom?

One thought on “Od zimy do jari: deň 68

  1. Uz nemam potrebu byt tym, kym ini chcu aby som bola. Odkedy som sa dozvedela od matky, ze ona nema preco vylepsit nas vztah, lebo ja som chyba v programe, iet za cim sa nahanat. Uprimne. Som v klude. Netlaci ma co by som mala…Jasny odkaz prisiel. Prijimam. A nechavam tak. Mozno alibizmus. Mozno raz zmenim nazor. A mozno raz budem pozerat nato s lahkostou. Mozno. Teraz vsak potrebujem odstup. Pretoze moje reakcie su este stale silne. A to je to comu ma vyznam teraz dat vlastnu pozornost. To co o mne hovoria ini ? Ak je tak je. Ja sebe si vysielam jasne signaly. A to je to, co ma fakt serie.

    Liked by 3 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s