Od zimy do jari: deň 55

Otázky na zamyslenie:

  1. V akej oblasti života očakávate od iných, že sa budú správať určitým spôsobom? Tých oblastí môže byť niekoľko a vaše očakávania môžu mať tiež rôznu intenzitu; niekedy zúfalo potrebujeme istý spôsob správania, inokedy nás odlišný spôsob správania len trochu namrzí. Uvedomte si, kde reagujete emotívne veľmi silno a kde len slabým sklamaním.
  2. Ako reaguje prostredie na tieto vaše očakávania? Je ústretové a zakaždým vás podrží, alebo sa skôr odťahuje a namieta, že naň príliš tlačíte?
  3. Aký pocit vo vás posilňuje reakcia prostredia na vaše očakávania? Je to pocit spokojnosti, alebo pocit bezradnosti?

One thought on “Od zimy do jari: deň 55

  1. Tak toto je skvelá téma 🙂 Po rokoch práce na sebe sa mi podarilo posunúť sa v intenzite očakávania/požadovania od “zúfalo potrebujem” k občasnému rozladeniu. Čím viac som tlačila, že to POTREBUJEM, tým menej som to dostávala. Bola som v koncoch. Až keď som to postupne začala uvoľňovať, MOHLA som dostávať, čo som potrebovala. Možnosť to bola, no neznamenala, že som to aj dostávala. Ešte tam bol háčik PODVEDOMÉHO očakávania. Na vedomej úrovni som bola zrovnaná, ibaže reakcia okolia ukazovala stále rovnaké parametre! No, zasa na nervy! Trvalo mi, kým som to podvedomé očakávanie identifikovala a intenzívne začala pracovať s tieňmi podľa Junga (pred rokom v tomto čase). Dnes som znova v 28-dňovom intenzívnom každodennom spracovanávaní a musím povedať, že to má o dosť inú kvalitu. Rovnako ako môj život, ktorý už nie je postavený na tom, či dostanem zvonku čo chcem/potrebujem, ale dávam si to zvnútra. Tak 80:20 🙂 A odkedy som sa takto so sebou zladila, vesmír na to reaguje cez ľudí zrkadlovo. Nie sú výnimky, že dostávam ešte viac, ako som si bola schopná predstaviť.

    Liked by 4 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s