Maličká chybička, ktorá kompletne znemožňuje prosperitu

Existuje neviditeľná pasca, ktorá nám znemožňuje odstrániť čokoľvek, čo stojí v ceste tomu, aby sme sa mali dobre a zažívali hojnosť. Udržiava nás v negatívnom vnútornom monológu, ktorý obmedzuje to, čo považujeme za možné.

A všetko to začína pokriveným vnímaním.

Pokrivené vnímanie je spôsob nazerania na veci, ktorý sme si časom vytvorili a ktorý sa zakladá na presvedčeniach, čo sme dostali z prostredia, v ktorom sme ako deti vyrastali, a na našich interpretáciách vlastných zážitkov z pohľadu týchto prebratých presvedčení. K najčastejším pokriveným presvedčeniam patria veci ako:

 • nikdy nebudem mať dostatok peňazí na to, aby… (čokoľvek)
 • naša rodina nikdy nemala šťastie
 • nemám na to, aby… (čokoľvek)
 • vždy si vyberám toho nesprávneho partnera

Akoby sme akceptovali, že to, čo sa nám stalo raz-dvakrát po sebe, je výpoveď o tom, kto sme.

Pokrivené vnímanie zodpovedá totiž za to, že máme negatívne očakávania, teda že očakávame prednostne zlé veci a zlý vývoj situácie. Negatívne očakávania sú veľmi mocné a veľa ľudí funguje hlavne na nich. Stoja za každým okamihom, kedy sabotujeme sami seba – nútia nás totiž konať spôsobom, ktorý ešte viac posilňuje naše negatívne očakávania.

Vezmime si napríklad pokrivené presvedčenie “och, mám sklon vyberať si tých nesprávnych partnerov; ja už som raz taký/taká”. Keď máte takéto pokrivené presvedčenie, vaše negatívne očakávanie je, že ten partner, ktorého si vyberiete, bude vždy “nesprávny”. Podľa čoho teda budete konať? Budete konať tak, aby ste skončili zasa s nejakým ksichtom. Možnože v duchu sa modlíte, aby prišiel ten správny, ale hneď keby ste mu stáli zoči-voči, budete naďalej konať spôsobom, vďaka ktorému k sebe pritiahnete ksichta. Toho “správneho” možno ani nezaregistrujete, pretože vaše filtre sú ovplyvnené negatívnym očakávaním a prepúšťajú k vám len tých ksichtov.

Väčšinou to prebieha bez toho, aby sme si uvedomili, čo sa deje. Takže skončíme zasa s nejakým ksichtom – a odrazu máme potvrdenie pre naše pokrivené presvedčenie! Čím nastane čo? Nie sme ochotní už ani pripustiť, že by naše vnímanie mohlo byť pokrivené, lebo sme práve zažili, ako sa potvrdilo! Lenže… kto sa postaral, aby sa potvrdilo? Naše pokrivené vnímanie, ktoré je produktom nášho pokriveného presvedčenia. 😕

Takže teraz už nemáme len nejaké pokrivené presvedčenie, ale máme aj dôkaz, že je “pravdivé”. Máme potvrdenie, že príbeh, ktorý si rozprávame, môže byť len tak, ako si ho rozprávame – a ak pre iných je iný, tak je chyba v nás a z nejakého dôvodu nie sme dosť dobrí.

A tak opakujeme znova a znova negatívne, nedostatkom naplnené cykly zhmotňovania.

To je aj príčina č. 1 za tým, že si nedokážeme do života zhmotniť prosperitu. Prečo? Pretože sme energeticky nevyladení na prosperitu. Tým, že sa stále sústreďujeme na negatívne dôkazy, vylaďujeme sa totiž na viac negativity a viac nedostatku. Potom môžeme afirmovať ako diví, robiť si vision-boardy, zaklínadlá a mágiu… ale kým sa sústreďujeme na nedostatok, vibračne rezonujeme s nedostatkom a tým pádom si priťahujeme do života viac nedostatku. Jednoducho preto, že naša optika, nastavená na nedostatok, by ani nedokázala vnímať hojnosť.

Celé Univerzum je energia. Správa sa voľne podľa princípu “vrana k vrane sadá” – teda dostávate do života to, na akej frekvencii rezonujete. Prvý ezoterický zákon: energia nasleduje pozornosť. Ak svoju pozornosť sústreďujete na to, ako vám niečo chýba, bude vám chýbať ešte viac. Vaša pozornosť je fokusovaná na “nemať”.

Dobrá správa: ak začnete vibrovať na frekvencii hojnosti, pritiahnete si do života toľko hojnosti, až sa z toho zmyšíte. 🙂

Toto si treba uvedomiť: čo vysielam, to ku mne príde. Čo vysielam, to ku mne príde. ČO VYSIELAM, TO KU MNE PRÍDE.

Takže ak mi niečo chýba (napríklad tie peniažky, prachy, prašule) a ja z tohto stavu, kedy to priam bolestne cítim, a snažím sa opraviť svoju realitu, požiadam Univerzum o peniaze, čo vysielam? Nedostatok. Čo dostanem? Viac toho, čo vysielam.

🙂

Takže logika veci hovorí, že by sme mali žiadať o niečo zo stavu, kedy sme vibračne vyladení na pozitivitu. Napríklad o peniaze požiadať v deň, kedy sa vyplácali odmeny a my máme pocit, že sme dostali. Že máme. O partnera žiadať vtedy, keď nám niekto príťažlivý pred chvíľkou urobil kompliment.

6 thoughts on “Maličká chybička, ktorá kompletne znemožňuje prosperitu

 1. nech žije kognitívny omyl..
  ďakujem hela, ty to vždy dáš tak pekne po lopate ..
  .. za mňa .. som hrdým, spokojným rodičom, matkou ktorej deti sa usmievajú.. vždy keď to pocítim, tak o tom dávam vedieť aj dievčatám a ďakujem univezru za tie momenty.. nech sa rozmnožujú!
  .. a žijem v dostatku, v dostatku spokojnosti v každej životnej oblasti.. v dostatku finančných zdrojov.. hospodárim tak, aby mi stačilo to čo mám a prúd priteká tak aby vždy stačil pokryť moje potreby..
  pod počítačom mám nalepenú žltú nálepku .. každý deň vnímam dôkazy finančného dostatku..

  Liked by 2 people

 2. Mňa by zaujímalo, či Univerzum rozoznáva v zámere aj iróniu alebo sarkazmus, alebo ide čisto len o previbrovanie frekvencie žiadateľa a ak to žiadateľovi pomôže, tak je to jedno.To budú asi tie prípady, keď sa mi splní aj to čo som nedomyslela do detailov. 🙂

  Liked by 1 person

  • 🙂 Myslíš, že irónia a sarkazmus sú tá istá vibrácia ako úprimná túžba? Nezabudni: Univerzum nehovorí po slovensky – a tak nerozumie slovenčine. (To by si už dávno mala vedieť. Univerzum hovorí po americky a mimozemšťania zásadne kontaktujú len americkú vládu. 😛 )

   Jazykom Univerza je vibrácia, nie slová. Vyšli pokrivenú vibráciu “úškrnu cez slzy” a čo dostaneš? Viac úškrnu cez slzy.

   Liked by 2 people

  • Ešte mi napadá: “nedomyslela som do detailov”. 🙂 Zdá sa, že sme v tom istom klube… Nedomyslenie do detailov už ako také obsahuje vo vysielanej vibrácii aj nedôveru v to, že to vyjde, alebo podprahové presvedčenie, že to vyjde nejako inak, len aby sa dalo odškrtnúť, že “vyšlo”, ale ty aby si nebola spokojná.

   Dôverne poznám z vlastnej existencie. Úporne na tom práve makám. 😉

   Liked by 2 people

 3. to čo mi bežalo dnes ráno
  1. máš úmysel, zadáš univerzu objednávku s najväčšou vierou v najlepšie možné výsledky, tvoríš pri pocite dostatku, vysokej vibrácii, viac nemiešaš, venuješ sa životu a vieš.. presne.. vieš, že v najbližšom možnom termíne ti bude objednávka doručená
  2. realita.. všetky – čo ak, nepokoj, potreba naplnenia a hlavne .. do P..i žiadna skratka neexistuje.. realita, realita..
  3. tak ako sa nedá byť tak trochu tehotná, tak sa nedá tak trochu veriť, buď áno alebo nie!
  4. veriaci nepotrebuje poistku – doslovne aj obrazne
  5. veci sa dejú, nie len preto že musia ale často aj preto, že môžu a môžu byť len ojedinelou fluktuáciou, či už príjemnou alebo nepríjemnou.. život nie je vždy bájka, poučenie zo všetkého nie je nevyhnutné, pretože toto sa už fakt nemusí nikdy zobpakovať
  6. čo ťa nezabije to ťa posilní .. ha.. ale bolesť sa tu nespomína .. fyzická aj psychická, tiež rany a následky a rekonvalescencia kým nastane posilní
  7. pripraveným patrí svet alebo človeče pomôž si aj pámboh ti pomôže alebo boh, univerzum .. má rado hráčov .. v zmysle energetiky.. tých vysoko vibrujúcich .. tak vnímam hráča, takého čo sa hrá a moc nepremýšľa.. len si vibruje a tečie hoci ho aj prúd dotlčie

  a teraz .. ako z konopy von.. najlepšie asi celú konopu pomaly nasekať na kopu.. chcem chcem chcem a chcem hneď a preto to nejde!!!! keby som tomu aspoň nerozumela..

  Liked by 2 people

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s