Ako zistíte, či ste blbec ;-)

Pozerala som si knižky, ktoré vyšli v tomto roku, a pri jednej z nich som našla recenziu, ktorá veľmi výstižne sumarizuje celú oblasť sebarozvoja:

Keď knihu zbavíte balastu, perla múdrosti, ktorá zostáva, znie asi takto: ak sa správate ako necitlivý blbec, budete s ostatnými narábať, ako keby boli veci, a nie ľudia – a budete ich obviňovať z problémov, ktoré môžno spôsobilo vaše vlastné správanie. Nebudete si vedomí toho, ako vaše vlastné konanie prispieva k problému.

Riešenie je byť uvážlivý, mierny človek, ktorý si váži myšlienky, pocity a názory iných a nedupe po nich ani ich neprevalcováva.

Ak si nie ste istí, či nie ste blbec, pozrite sa na svoje vzťahy s inými. Ak máte početné konflikty v rôznych oblastiach života (práca, rodina, priatelia), tak sa pravdepodobne správate ako blbec.

Ak máte kde-tu a kedy-tedy konflikty so zopár ľuďmi, potom je vysoká šanca, že problém spôsobujú oni.

Kniha obsahuje aj príbeh o mužovi, ktorého v noci prebudí jeho plačúce dieťa a on leží v posteli a dúfa, že sa žena zdvihne a pôjde pozrieť, čo je s dieťaťom – a keď tak neurobí, začína ju obviňovať z bezohľadnosti a lenivosti…

🙂

A teraz ruku na srdce – nestalo sa niečo podobné už aj vám? Ak áno, nezúfajte si. Ste v dobrej spoločnosti zvyšku ľudstva 😉 . Je jedno, ako to je dnes, ale len čo si začneme uvedomovať okamihy, kedy reagujeme ako ten spomínaný blbec, stávame sa o kúsok menším blbcom.

Takže to chce len 1. začať a 2. neprestať. 🙂

 

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.