Vaša “cesta so srdcom”

Všetci vlastníme drahocenný poklad – jedinečnosť našej duše. Každá duša má svoj vlastný cieľ a keď za ním ide, nájde človek šťastie a naplnenie. Niečo ako “šťastie v budúcnosti” neexistuje, pretože “budúcnosť” sa každou sekundou stáva “prítomnosťou” a pociťovať šťastie môžeme len v prítomnosti.

Položte si otázku: Kedy sa vaša duša cíti šťastná a spokojná? Nestarajte sa o obmedzenia. Nenechajte sa zbuzerovať vašou mysľou, vaším “veľkým bratom”, do racionálneho prístupu. Srdce necíti racionálne. Srdce chce veľké a úžasné veci. Keď sa spýtate mysle, čo je vaším životným poslaním, bude sa k nemu snažiť dopracovať logicky, sekvenčne a so zohľadnením všetkých možných obmedzení. Lenže niektoré z tých obmedzení môžu byť len samonastolené – a myseľ nemá ako na to prísť! Možno práve tieto obmedzenia potrebujete zrušiť, aby ste začali naplno žiť!

Jedinú správnu cestu vám ukáže váš vnútorný pocit. Vaša duša je šťastná, keď je v “toku”. Vy ten tok musíte nájsť – a to tak, že začnete skúmať, kedy ste šťastní a naplnení. Pôjdete za týmto pocitom. Budete robiť takéto veci. Necháte sa viesť vnútornou spokojnosťou.

Samozrejme, myseľ chce vidieť výsledky a čoskoro začne pindať: “A to kam ideme? Kedy tam už budeme? A čo ak sa po ceste stratíme? A čo keby sme skúsili ísť radšej iným smerom?”

Nepočúvajte. Netrieštite svoje sily. Potrebujete sa cítiť spokojne a naplnene – niet príjemnejšej veci na svete ako spokojný a vyvážený človek! (No, možno dvaja. 😛 ) Vezmite spochybňovanie mysle na vedomie, poďakujte jej za príspevok, a sústreďte sa znova na svoj vnútorný pocit spokojnosti a šťastia.

Len čo sa začnete riadiť svojou vnútornou rovnováhou, začnú sa vám veci, ktoré vás tešia, skladať do ucelenej cesty – vašej osobnej “cesty so srdcom”.

Článok prevzatý z projektu Rok pre seba.

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.