Gabrielov prechod 22. – 28. 5. 2017: dar skrytý v drobnostiach

Niekedy nám naše predstavy bránia vidieť hlbší význam skrytý v drobných okamihoch – maličké udičky od Univerza, skryté príležitosti, nenápadné postrčenia, odpovede na otázky, ktoré sme si ešte nepoložili. Ak sa naučíme mať oči pre význam daného okamihu, dostávame veci do celkom novej perspektívy. A tento týždeň je čas začať s tým.

Momentálne sme v období, kedy sme sa pravdepodobne toľko sústreďovali na budúcnosť a možné vývoje, že niektoré obavy narástli až do obludných rozmerov. Môžeme byť príliš opatrní, príliš roztrasení. Ak sa sústredíme na význam skrytý v drobnom okamihu, dostaneme nohy späť na zem a nejedna obava vyfučí ako prepichnutá bublina.

Pri takomto “návrate do reality” sa totiž miesto predstáv vraciame späť k našim skutočným hodnotám a nechávame sa viesť nimi, nie našimi ambíciami. Miesto jednotlivých udalostí začneme vnímať zákonitosti za tým, že k nim dochádza – a to nám dodá potrebný rozhľad a sebadôveru na to, aby sme rozsekli problémy, ktoré sme doteraz tlačili pred sebou. Začíname sa vidieť ako pavúka v sieti, čakajúceho na to, čo tá sieť dokáže zachytiť. Ak sme uplietli sieť jemnú, s malými očkami, budeme prekvapení, aké všelijaké dary sa k nám v najbližšom čase dostanú! A ak ich nebudeme vedieť udržať, je to len signál, že naša sieť je príliš hrubá a treba ju prerobiť a zdokonaliť – napríklad tým, že si vyjasníme, čo je pre nás nevyhnutné a čo je len príjemné povyrazenie.

Prestaňme sa do niečoho siliť a poďme využívať to, čo nám práve život poskytuje.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.