Piatok pre otázky: O kúzlach a urieknutiach

Jana obišla 😉 moju neochotu propagovať mágiu tým, že položila piatkovú otázku:

Dobrý deň, Hela. Práve som robila kúzlo na získavanie peňazí. Napísala som na sviečku dlhú vetu so želaným prínosom. Sviečka bola na veľkom tanieri, v svietniku a na posteli. Keď sústredenie opadávalo, išla som ju aj s tanierom preložiť na komodu. A ona spadla zo svietnika, pričom zhasla. Časť bazalky popadalo kade-tade, aj vosk. Ihneď som sviečku znova zapálila, bazalku vrátila do taniera a chvíľu som sa ešte na sviečku pozerala. Potom som ju opatrne preložila na komodu. Chcem sa opýtať, čo to môže znamenať. Bude účinkovať kúzlo, alebo mi bolo niečo naznačené? Naozaj, skutočne naozaj potrebujeme aj s malým synom už aj nejaký prínos, zažili sme za posledné roky veľmi veľa problémov a pozitívnych zážitkov takmer vôbec. A prosím, ešte by som sa chcela opýtať: Je možné, že som urieknutá? Ako to zistím? Ďakujem.

Tak najprv k tým kúzlam: Keď sa sviečkami na tanieri hýbe a neboli dobre upevnené, padajú. A čo urobí naša psychika? Okamžite ide skúmať, či to niečo neznamená, či to nie je predzvesť neúspechu… To značí, že niekde v podvedomí hlodal červ pochybností, sviečka sa strepala a on okamžite videl príležitosť, aby sa zviditeľnil…

A teraz úplne na rovinu: Je to signál, že sme si nedôverovali. Ak robíme kúzla z tohto rozpoloženia, buď nezaberú alebo zaberú až za hodne dlhý člas. “Hodne dlhý čas” rovná sa “už som zabudla, že som nejaké kúzlo robila, a preto ho už nijaká časť vo mne nespochybňuje”. Ako si urobila kúzlo, vyslala si signál. Žiaľ, v tom signále už vibrovala aj tá podvedomá možnosť neúspechu. To, že sviečka spadla a zhasla, neznačí vôbec nič okrem toho, že spadla a zhasla a bolo ju treba znova postaviť a zažať.

Pozrime sa na to ešte raz. Robíme kúzlo a nepochybujeme. Sviečka spadne a zhasne. Čo urobíme? Zabohujeme a zažneme ju znova a tým to pre nás končí. Čakáme na výsledok a vyhliadame signály, že už je na ceste, aj keby sme si hneď museli realitu začať trošku “prikrášľovať”.

Ak sme verili kúzlu a nepochybovali o úspechu, ale teraz nás zneistila tá sviečisko, tak zabohujeme a urobíme kúzlo znova. A nerozoberáme, nezhodíme sviečku, tá nezhasne a všetko tuti-fruti.

Ale ak neveríme, začne hlodať ten spomínaný červ. Miesto toho, aby sme niečo robili (alebo nerobili), začíname špekulovať, čo všetko sa dalo robiť a čo by sa mohlo aj nepodariť… Nepustili sme kúzlo z hlavy, nemôžeme naň zabudnúť, očakávame, že sa možno nenaplní – a čo to robí s našou vibráciou? Priťahujeme presne to, čo očakávame. Naplnenie pôjde okolo nás miliónkrát, budeme ho vidieť, ale skončí vždy u niekoho iného, nie u nás…

A teraz to urieknutie: Ja nie som veľký zástanca uriekavania. Mám vnútorne pocit, že nad svojím životom mám kontrolu ja a nikto sa mi do nej montovať nebude – a ak to skúsi, schytá. 🙂 Urieknutie nám niekedy slúži ako zdôvodnenie, aby sme spadli do stavu Obete – niekto iný má moc v rukách a niečo sa nám deje. A zasa: čo očakávame, to dostaneme. Ak si pripustíme, že by nás niekto mohol aj urieknuť, tak sa zaručene budeme cítiť urieknutí. Pobežíme za všeticou a čo nám povie tá? Že sme urieknutí. A okamžite nás aj “odriekne” – a zaúčtuje nám to. Vidíš tú logiku?

Zasa je to všetko len v našej psychike. Keď vnútorne pripúšťame urieknutie a necítime sa najlepšie, urobíme protiopatrenia: očistíme sa šalviou, ovešiame sa kameňmi (odporúčam lapis lazuli, ak máš pomstychtivú náladu 😉 ) a je to. Nenosíme vlastnú zraniteľnosť ako štít; naopak, nosíme vlastnú bezpečnosť ako štít. 🙂 Proste máš pocit, že si sa ochránila, a môžu ti akurát tak fúkať práškový cukor kamsi. Tvoja vibrácia sa zvýši a kto by chcel uriekať, bude sa musieť hodne siliť.

To je totiž presne to, čo nastane. Raz som bola celkom grambľavá, roztrasená a začala sa mi točiť hlava. Neskôr som sa pýtala, že čo sa dialo. Napriek tomu, že psychické útoky pre mňa nie sú téma (nie som dosť zaujímavá na to, aby na mňa niekto psychicky útočil), potvrdili mi, že to bol pokus o psychický útok. Ale pretože moja vibrácia bola pomerne vysoká, prejavil sa len slabo ako neodôvodnený stres. (A že som tiež vlastník zlomyseľnej povahy, tak som ich vyšikovala nakopnúť prdelku útočiaceho a vytešovala som sa predstavou, ako to robia miesto mňa – s anjelskou dôkladnosťou. 😀 )

 

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s