Piatok pre otázky: môžem v sne komunikovať s mŕtvym?

Dnešná otázka prišla od Zuzany:

Chcela by som sa opýtať, či by som aj ja mohla nadviazať komunikáciu v sne s mojim mŕtvym otcom, ktorý zomrel pred 3 týždňami. Moja sesternica mi občas porozpráva ako ona komunikuje v sne so svojou mŕtvou matkou
(zomrela pred 3 rokmi) a jej otcom /zomrel na piaty deň po úmrtí môjho otca, jej otec a môj otec boli švagrovia). Dosť ma to fascinuje a tiež by som rada komunikovala v sne s mojim otcom, ale neviem, či som toho schopná dopracovať sa k tomuto a či vlastne aj môžem a či je vôbec aj dobré takto skoro nadväzovať nejaký kontakt s mŕtvou osobou.

Zuzana, samozrejme, že sa nadviazať komunikáciu… otázka zostáva, či je to rozumné.

Idem porozprávať svoj svetonázor, ak sa bije s tvojím, nič si z toho nerob a snaž sa z neho vybrať postoje, nie príbeh, ktorý si okolo nich rozprávam:

Vychádzam z toho, že všetci sme “zväzky rôznych typov energie“. S našimi rodičmi pravdepodobne zdieľame istý typ energie, alebo majú energiu, ktorá posilňuje/oslabuje nejaký typ energie v nás.

Keď zomrú, odrazu sa tá energia z nášho života vytratí. Je to pre nás šanca naučiť sa žiť v inej energetickej zostave – zmeniť sa, pohnúť sa niekam inam, než kde nás doteraz energie našich blízkych udržiavali. Niektoré energie nám budú chýbať. Buď sa naučíme nahradiť si ich z okolia, alebo niečo na sebe zmeníme. A ak nedokážeme ani jedno, ani druhé, tak nám ich život vráti v nejakej inej podobe – buď v osobe niekoho iného, nejakej inej situácii alebo aj vo veci alebo rastline alebo zvieratku. Pocítime to tak, že odrazu sa začneme cíti znova “úplne”.

Ale aby sa toto mohlo udiať, potrebujeme to umožniť. Ak sa upíname na konkrétnu formu energie (napr. na starú mamu), tak si do života nebudeme púšťať nikoho, kto nie je naša stará mama – a tým sa uzatvárame v nedostatku danej energie. 🙂

Preto hovorím, že je otázne, či je rozumné hneď po smrti otca začať s ním komunikovať v sne. To by totiž znamenalo, že ho odmietaš “pustiť” zo svojho života – a tak sa doňho nemôže dostať nikto/nič, čo by fungovalo ako jeho náhrada a súčasne ťa posunulo niekam inam. Proste sa fixuješ v stave “otec mi chýba a mám ho, hoci ho nemám”. Z tohto stavu sa nedokážeš bez veľkého otrasu pohnúť ďalej – a kto už len potrebuje “veľké otrasy”?

Takže čo by som urobila? Dala by som tomu čas. Smútila by som, spracovávala by som a naučila by som sa žiť v zmenených podmienkach. A až potom by som začala v snoch komunikovať s otcom.

Nezabudni: aj tvoj otec je len energia, ako aj ty. No a energia nezaniká. Definitívnu formu jej dáš ty, až s ňou prídeš znova do kontaktu – a tak to bude znova tvoj otec. 🙂 Chceš to tak, bude to tak. Ja som napríklad nedokázala fungovať bez energie mojej maminky, tak sa mi o dva roky vrátila – v podobe mačiatka. Najprv to bolo obyčajné mačiatko a ja som nevedela, prečo na ňom toľko visím. A potom raz na mňa pozrelo – a ja som videla oči mojej mamy… Takto to funguje. Podobu dávame my, energia zostáva.

No a až budeš chcieť vyštartovať svoj kontakt s otcom, jednoducho si to potrebuješ zaumieniť a vydržať tak dlho, až to nastane. Najčastejšie trvá tak týždeň márneho snaženia, než podvedomie pochopí, čo mu hovoríme (a než sa my naučíme vypnúť našu racionálnu zložku, ktorá zakaždým spustí krik, že to možné nie je). 🙂

Čo ma však od toho trocha odrádza, je tvoje vyjadrenie “dosť ma to fascinuje”. Slabý dôvod. V živote nás fascinuje veľa vecí – a nemusíme ich robiť. Buď mám pádny dôvod – alebo ho nemám. Ak ho mám, tak robím; ak ho nemám, nechám radšej tak. Hoci uznávam, že dnešná doba frčí hlavne na tomto – robiť to, čo ostatní. Ale je to treba? Musíme byť všetci rovnakí, ako podľa jednej šablóny? Alebo budeme každý iný a dohromady budeme všetko? 🙂 Ja viem, moralizovanie… Tak už s tým prestanem. Ale než sa do toho pustíš, spýtaj sa sama seba, prečo to chceš. Chceš zistiť nejakú odpoveď, alebo sa chceš cítiť menej sama, alebo sa chceš cítiť ako borec, ktorý robí veci, že ti iní závidia? 🙂

 

Máte aj vy otázku, na ktorú by ste chceli odpoveď?

Použite na to tento formulár! Na otázky odpovedám v poradí, ako prichádzajú, vždy v piatok (takže ak sa bude veľa ľudí pýtať súčasne, môže chvíľku trvať, než dôjde aj na vašu otázku).

Reklamy

One thought on “Piatok pre otázky: môžem v sne komunikovať s mŕtvym?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.