Dnes je spln v Rybách: pripravte sa na obrovské zmeny v energii

lunar_eclipse03-aPolovica septembra so sebou zakaždým prináša rôzne zmeny. Leto doznieva, deti sa vracajú do škôl a s tým sa vracia späť do nášho života aj rutina, počasie začína byť vrtkavé, tiene dlhšie a temnejšie – ale práve vďaka tomu je aj svetlo ostrejšie. Lístie opadáva, zjavujú sa konáre a kmene a my začíname vidieť pod povrch zjavného a objavujeme to podstatné.

V piatok 16. 9. 2016 večer nastane spln s výrazným energetickým dopadom. Na časti zemegule bude spojený so zatmením Mesiaca. Slnko, Zem a Mesiac budú v jednej línii a Mesiac bude z opačnej strany ako Slnko. A hoci len časť z nás toto divadlo uvidí, budeme mu v rôznej miere podliehať všetci, pretože spadá do emotívneho, komplexného znamenia Rýb. To značí, že nastala vhodná doba pre kreativitu a spiritualitu počas tohto splnu.

Jeho témou bude pružnosť, prispôsobivosť: dochádza k náhlym poryvom a zmenám energie, ohňostroju nápadov – ale bez jasného nasmerovania… Môžete mať pocit, ako keby vás to ťahalo viacerými smermi súčasne a neviete si vybrať.

Ale aj z toho najväčšieho chaosu sa vynárajú riešenia – pokiaľ si udržíte otvorenú myseľ a očakávania stlmíte na minimum. Každý z nás bude prežívať tento spln individuálne. Niektorým sa otvoria oči, iní jeho vplyv možno ani nepostrehnú. Niektoré veci sa konečne ukončia, alebo príde k prudkej zmene a tým sa situácia skončí. Môže to v nás vyvolať pocity definitívnosti a môže to nastať v hociktorej oblasti života – rozhodnete sa zmeniť prácu, ukončiť vzťah, urobiť v živote zásadnú zmenu. Príčina rozhodnutia možno nebude najpríjemnejšia, ale teraz budete mať silu odkráčať do niečoho nového.

Hlavne vo vzťahoch dôjde k “precitnutiu”, teda uvidíme pravdu, ktorá sa doteraz skrývala za našimi predpokladmi a očakávaniami. Prijmime ju. Nesnažme sa ju premaľovať na niečo iné len preto, že sme si zvykli na pôvodný stav. Keď sa pravda vynorí, prehltnime ju a poďme ďalej.

Niektorí sa konečne dokážu zbaviť starých, potláčaných hnevov a nevraživostí, ktoré doteraz skresľovali naše vnímanie a emocionálne nás vyčerpávali. Mnohí získajú späť vnútornú rovnováhu a jasne si uvedomia, kto (nie) sú. Na povrch vyplávajú v tomto období temné, dosť zásadné veci, a máme šancu zbaviť sa ich raz navždy. Zamyslime sa, poďme do svojho vnútra, povedzme si, čo chceme a akí chceme byť, a povedzme si, ako si to sami dokážeme poskytnúť.

No a potom tu budú tí, ktorí zažijú výbuch kreativity a sebavyjadrovania. Možno sa obnoví náš záujem o určitú umeleckú činnosť. Využime ho ako ventil pre všetky nespracované hnevy a krivdy a radšej ich napíšme, namaľujme, vyspievajme a vytancujme, len si ich nevybíjajme na iných… To nám pomôže nepáliť zbytočne za sebou mosty.

 

7 thoughts on “Dnes je spln v Rybách: pripravte sa na obrovské zmeny v energii

  • Prídu situácie, ktoré sa na to budú dať využiť. A na nás zostáva, aby sme ich spozorovali a využili. Možno budú také drastické (napr. hádka pri večeri alebo nepríjemný telefonát), že sa ich nebude dať prehliadnuť; to vtedy, keď už niečo so sebou nosíme pridlho a je to zrelé na vyhodenie. Ak sme ešte nedosiahli svoj limit tolerancie, tak situácie môžu byť len slabé náznaky a je na nás odhaliť príležitosť. 🙂

   Páči sa mi

   • Ked ono to prichadza uz velmi dlho taketo nieco pretoze viem ze to tam je a viem ze je to take tazke, tazive, chcem sa toho zbavit ale neviem realne co s tym urobit ked to pride, ja to mam velmi dobre praveze spozorovane a sustredim sa na to, prosim aby to uz odislo…ale ja neviem ako to pustit…

    Páči sa mi

  • Aby si mohla niečo pustiť, je užitočné si najprv priznať, že to držíš, spoznať, čo držíš.
   Pozoruj to, čo držíš (čo ťa ťaží) a sleduj, čo to s tebou robí, keď je to v tvojej pozornosti.
   Dýchaj do toho a snaž sa k tomu nezaujímať postoj, len to sleduj a dýchaj – nechaj si čas.
   Ak pocit (napr. hnev, alebo strach) nastúpi, dýchaj ďalej a pozoruj – snaž sa zachovať nezaujatý postoj.
   Pozoruj ten film vnútorným zrakom a dovoľ mu bežať bez obmedzenia – len toľko koľko sa ti bude zdať v poriadku. Sústreď sa na dýchanie a zároveň pozoruj, čo sa v tebe deje, čo ten film/príbeh spúšťa v tele.
   Sprav si poznámky, aby si so svojim pozorovaním mohla neskôr pracovať, ak sa k tomu budeš chcieť/potrebovať vrátiť.
   Poďakuj sa svojim pocitom, aj ak sú zlé. Prijmi ich – objím ich…úprimne. Ak potrebuješ kričať, krič. Ak potrebuješ plakať, plač. Umožni svojim pocitom, aby sa mohli prejaviť vo svojej prirodzenosti.
   Až ucítiš úľavu budeš vedieť, že niečo odišlo/uvoľnilo sa. Kým je tam ťažoba, stále to držíš/pripútavaš. Môže sa “to” uvoľniť niekedy aj spontánne (samo), ale väčšinou to treba pustiť vedome = vedomá práca = ja chcem = ja konám. 🙂

   Páči sa mi

 1. No toto na mňa presne sedí. Včera som sa riadne pohádala s matkou, mimochodom nikdy som si s ňou nerozumela, a pochopila som, že takto to už ďalej nejde a je načase zase už po niekoľkýkrát odísť žiť a pracovať do zahraničia, lebo pri mojej matke prídem o nervy. Dúfam len, že sa mi podarí nájsť prácu a zmeniť svoj život.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s