Máte chuť na pathworking?

941045_896381040480292_5376501403798019737_nSú dva spôsoby učenia sa: jeden pozostáva z toho, že sami seba vystavujeme novým situáciám, druhý spočíva z toho, že novým situáciám vystavujeme nielen seba, ale aj iných. Zistila som, že pre mňa tento druhý spôsob funguje lepšie – je rýchlejší a spoľahlivejšie mení moje vnímanie.

Už kedysi na ZDŠ som sa takto učila francúzštinu. Nás s bratom učil otec, no a potom som prišla do školy a učila som cez prestávky svoje kámošky ja. Nikdy som nebola pred nimi viac než len jednu lekciu. Ale tým, že sme všetko rozoberali, ja som si opakovala a ak vznikli otázky, do budúceho razu sa doma vyriešili. 🙂

Tento spôsob mi funguje skutočne najlepšie. Už sme tu spoločne stalkovali Ruizových Päť dohôd na Pini a poviem vám – dalo mi to obrovsky veľa… Neskôr sme na Boslaale vytvorili uzavretú pathworkingovú skupinu. Trvala nejakého pol roka, možno o kúsok dlhšie – a už mi začína chýbať… Nič nevyjasní vaše vnímanie a jeho obmedzenia tak dokonale, ako keď sa o ňom donekonečna bavíte s inými!

pathw skupTak som si povedala, že tentokrát zneužijem na podobný účel fejsbúk a aspoň sa naučím robiť s ďalšou jeho časťou… Ešte niekedy v novembri som skusmo vytvorila  uzavretú skupinu Pathworking ako priestor, kde si zvolíme raz do týždňa nejakú tému na spracovávanie, a potom ju budeme diskutovať z rôznych uhlov a s rôznymi skúsenosťami.

Najprv som sa nevedela rozkývať s jej spustením, ale v poslednom čase som sa potkla na webe o viacero aktivít, ktoré boli presne týmto smerom – a vzala som ich ako udičky… To, čo som sa dozvedela tam, sa pokúsi, preniesť aj do pathworkingovej skupiny.

Nebudete len so mnou – mojím spoluadministrátorom a dobrým duchom skupiny (bez fľaše 😉 ) je Aniel, ktorý má na fejsbúku aj svoju vlastnú stránku Nekonečná Večná Záhrada.

Ak sa k nám chcete pridať, budem len rada… Ale pozor – nejde nám o veľkosť skupiny, ale o jej kvalitu. Preto budeme radi, ak sa budú pridávať predovšetkým ľudia, ktorí sú ochotní o veciach diskutovať. Tí, ktorí “už dávno vedia”, si môžu vytvoriť vlastnú skupinu. 😉 Tí, ktorí nemajú čas alebo nie sú ochotní zdieľať vlastné postrehy s inými, nepotrebujú skupinu – postačí im Boslaal alebo web ako taký.

A teraz pre tých, čo zvažujú, že by sa pridali, malé cvičenie. Predstavte si, že ste našli zlatú rybku skupiny Pathworking, hodili ste ju späť do vody a máte voľné 3 želania, čo by ste v skupine chceli mať alebo chceli zažiť… Ktoré by to boli? 🙂

Reklamy

9 thoughts on “Máte chuť na pathworking?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.