Spúšťače stresu a úzkosti podľa vášho znamenia zverokruhu

stressed-out_083112Vďaka GabyBaby som sa dopracovala k tomuto článku a pretože sadol ako zadok na šerbel, prenášam si ho aj sem:

Všetci z nás máme svoje spúšťače stresu, ktoré v nás vyvolávajú paniku.

Kým jedni sú posadnutí mať všetko pod kontrolou ako supermani (napríklad býci alebo barani), tak iní sa zasa obávajú pocitov neistoty (senzitívni raci) či bytia na výslní, ako napríklad utiahnuté a zasnívané ryby.

Čítajte ďalej a zistite, ako najlepšie zvládať vnútorné faktory úzkosti pre vaše znamenie zverokruhu.

Baran (21. marec – 19. apríl)

Barani sa spoliehajú na svoju dynamickú Ram energiu (sila energického intelektu, ktorému ako pasci nič neunikne). Táto energia vám pomáha prežiť cenný deň. Keď vám dôjde, cítite sa zraniteľní.

Zvlášť vtedy, keď sa necítite dobre alebo ste chorí, dochádza u vás k preťaženiu a stresujete ohľadne všetkých vecí, ktoré nestihnete urobiť.

Ste zvyknutí hrať sa na supermana či superženu a zabúdate si dopriať čas na oddych alebo len tak si poleňošiť. Zaumieňte si rezervovať aspoň jeden deň v týždni na hru alebo aj nič nerobenie.

Život bude pokračovať aj bez vás!

Býk (20. apríl – 20. máj)

Viac než čokoľvek iné, býci chcú, aby boli vnímaní ostatnými ako kompetentní. To je aj dôvod, prečo si doprajete dosť času na to, aby ste veci robili správne.

Keď sa blíži zložitá úloha, začínate stresovať z toho, že nebudete mať dostatok času na jej dôkladne dokončenie, a že ju môžete pokaziť.

Ako mierotvorca stresujete aj vtedy, keď zraníte city niekoho iného alebo, keď nedokážete vyriešiť spor.

Spoľahnite sa preto na svoj neomylný inštinkt a dôverujte si, že vaše skutočné hodnoty a čestnosť nakoniec zvíťazia.

Blíženci (21. máj – 20. jún)

Blíženci neznášajú hlupákov. Keď auto pred vami urobí nečakaný alebo nebezpečný manéver, vaša hladina stresu vyskočí až na strechu.

Dotknú sa vás aj pomerne malé veci – ako zle vyslovené alebo vyhláskované slová.

Dokáže vás rozhodiť jednanie s pomalými alebo tvrdohlavými ľuďmi, keď máte pocit, že sa rozprávate so stenou.

Potrebujete pravidelné aktivity na ukľudnenie vašej hyperaktívnej mysle, ako napríklad jóga, meditácie či výroba váz na kurze keramiky.

Rak (21. jún – 22. júl)

Pocit nedostatku bezpečia je pre rakov zaručená vstupenka do sveta stresu.

Raci zvyknú nahodiť prednú masku, v ktorej vyzeráte tvrdší, ako v skutočnosti ste. Preto ostatní si často neuvedomia, ako veľmi sa vás dotýka kritika, hnevlivé výlevy či situácia, v ktorej ste ignorovaní.

Často prehĺtate svoje pocity. Je dôležité dať ľuďom vedieť, čo potrebujete, namiesto toho, aby ste sa schovávali do ulity a pestovali si stresom vyvolané žalúdočné vredy.

Dýchajte do brucha – vaše skutočné miesto bezpečia sa nachádza práve tam.

Lev (23. júl – 22. august)

Každá situácia, ktorú nemáte plne pod kontrolou alebo neviete, čo máte robiť, je pre levy zaručeným spúšťačom stresu.

Pokazený počítač vás vie za okamih dostať z absolútneho kľudu do totálnej nepríčetnosti. Neschopnosť nájsť niečo, čo ste stratili, vám tiež dokáže priam prepáliť elektrické obvody.

Dokonca aj zaľúbenie vie poriadne zatočiť s vašimi hormónmi a odhaliť zraniteľnosť, ktorá vás z kráľa či kráľovnej premení na bezbranné dieťa.

Nechajte to tak a akceptuje situáciu akou je – budete takto oveľa šťastnejší.

Panna (23. august – 22. September)

Panny príliš veľa premýšľajú. Z toho potom vyplýva váš najväčší stres. Len myšlienka na to, že sa máte pokúsiť spraviť niečo nové a neznáme, vás dokáže doslova paralizovať.

Avšak, keď to už začnete robiť, potom ste v pohode. Pomôže vám robenie si zoznamov.

Tiež vás dosť stresuje, keď človeku, ktorého ľúbite, sa nedarí alebo trpí nejakou bolesťou. Radšej ako naprávanie veci za ostatných, využite svoje mocné schopnosti vizualizácie a predstavujte si pozitívny výsledok.

A potom už len verte, že všetko bude v poriadku.

Váhy (23. september – 22. október)

Pre váhy je veľmi stresujúce, ak s vami nie je zaobchádzané férovo.

Budete celé hodiny zvažovať výhody a nevýhody konfrontácie s iným človekom. Dokonca až tak dlho, že z toho môžete aj ochorieť!

Radšej než kypieť v tichosti alebo zahájiť prehnanú obranou, reagujete v danom momente pokojne. Nech je vaša odozva krátka a milá. Osekajte dlhé prejavy a množstvo obvinení.

Lepšie výsledky dosiahnete vtedy, keď budú ľudia jasne vedieť, aká je vaša pozícia. Priehľadná situácia udrží pokojných aj vás.

Škorpión (23. október – 21. november)

Druhí si neuvedomujú, akými ste vy, škorpióni, citlivými bytosťami, pretože to dobre skrývate.

Vaša sila spočíva v pokoji a tichosti, preto hlasné kričanie a zvuky vo všeobecnosti vás dokážu rýchlo vystresovať. Cítite sa napätí a nervózni aj vtedy, keď nemáte dostatok súkromia.

Termíny sú pre vás ďalším stresujúcim faktorom. Radšej si doprajete dostatok času na dokončenie vecí, ako by ste ich mali uponáhľať.

Uistite sa, že ľudia vedia o vašich potrebách a poznajú vaše hranice, aby ste si vedeli dojednať veci výhodné pre obe strany.

Strelec (22. november – 21. december)

Pre strelcov je typický neustály pohyb. Byť uviaznutými niekde v dopravnej zápche je pre vás hotové peklo.

Vašou silnou stránkou nie sú ani formálne udalosti či pracovné schôdzky, kde sa musíte správať dôstojne a podľa korporátnej etikety.

Každá situácia, ktorá vám nasadzuje opraty, ako napríklad partner vyžadujúci si váš záväzok alebo šéf v práci trvajúci na vašej dochvíľnosti, vo vás vyvoláva stres.

Uistite sa, že trávite dosť času von v prírode, ktorá bude dobíjať baterky vášho neposedného ducha, aby ste sa necítili tak stiesnení.

Kozorožec (22. december – 19. január)

Kozorožci od seba veľa vyžadujú. Cítite sa pod tlakom vtedy, keď sa vám nepodarí žiť podľa vysokých pravidiel, ktoré ste si sami nastavili.

Máte tendenciu sa zmárať myšlienkami typu „čo keď…“ či „keby len…“, až sa zacyklíte v otázkach, na ktoré nie je možné odpovedať alebo v túžbach, ktoré nie je možné naplniť.

Liekom na to je žiť v danom momente. Je to jediné miesto, v ktorom dokážete nájsť uspokojenie.

Nezabúdajte tiež na to, aby sa vo vašom hektickom dni  vyskytol dostatok časových úsekov vhodných na relax.

Vodnár (20. január – 18. február)

Mottom vodnárov je „Ži a nechaj žiť“. Pre vás je typické, že máte naozaj radi, keď sú veci podľa vás.

Frustruje vás, keď nedokážete dobre zdôvodniť, prečo by niečo malo byť tak, ako to vy chcete. Tiež neznášate ľudí, ktorí sa snažia zmeniť vašu vôľu na ich.

Vaše už aj tak vysoké napätie dokážu ešte zvýšiť časové tlaky. Často máte pocit, že času nie je nikdy dosť.

Ironicky, spomalením sa dokážete viac urobiť a aj cítiť sa viac zrelaxovaný.

Ryby (19. február – 20. marec)

Ryby sú veľmi uzavreté a privátne osoby. Preto vám prejavy na verejnosti alebo iné situácie, v ktorých musíte verejne vystupovať, vytvárajú veľké stresy.

Jemnosť je vašou silnou stránkou. Cítite sa nervózni pri hlasnej hudbe alebo zanedbaných ľuďoch.

Dokážete sa vystresovať či dokonca až ochorieť z toho, keď neviete, ako sa chrániť pred inváziou druhých ľudí. Prisvojte si preto pravidlo: „Aj toto raz pominie“.

Uistite sa tiež, že si doprajete dostatok času byť sami, aby ste spracovali svoje emócie a vyčistili svoju myseľ.

3 thoughts on “Spúšťače stresu a úzkosti podľa vášho znamenia zverokruhu

 1. …ako Panna som mal vždy problém identifikovať sa s mojim znamením. Síce náznaky tam boli , ale také nevýrazné, rozpačité – skrátka nikdy to nebola tá povestná “riť na šerbeľ”. Vysvetľoval som si to tým, že som sa narodil 22.9. , naviac až v poobedňajších hodinách, takže to panenstvo ma len tak lízlo 🙂 a že môžem byť skôr prienikom so znamením Váh. Tak som si tentokrát prečítal aj toto znamenie. A fakt – o ultra citlivom senzore pre férovosť viem svoje, takisto o neadekvátne tvrdej obrane – takže asi to tak bude. Potom som si však ( len tak, z obyčajnej zvedavosti ) prečítal aj charakteristiky ostatných znamení a trochu som zmeravel. Takmer nebolo znamenia, kde by som nenašiel tykadlo, na ktoré mi nie je dobré brnkať.

  Možnosti sú tri :

  – buď som z iného vesmíru
  – zreje zo mňa adept na zvieraciu kazajku
  – alebo som fakt len “tuctová” panna, ktorá zbytočne veľa premýšľa 🙂 🙂 🙂

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s