Vďačnosť každý deň

green-tick-with-manDnes sme roombovali. Mašinka prechádzala zahorovacím testom a vysávala o dušu. A ja som skákala okolo nej a čistila som, pretože všetko bolo plné mačacích chlpov a jemného prachu z podstielky. A Lassinko skákal okolo Roomby a fackoval ju jedna radosť – páčila sa mu taká malá metlička, ktorá spod nej trčí, točí sa a naháňa špinky pod Roombu. Lassinko ju lovil… No ten sa dnes naskákal! Okolo pol piatej, kedy sme dovysávali, zaľahol a spí doteraz, ani večera ho nezaujímala.

Dnes som sa naučila s Roombou robiť. Rozdelila som si priestor na zóny a vysávalo sa po zónach. Mašinka odviedla výbornú robotu; niekde nechávala nedokonalosti, ale tie sa potom vysávačom rýchlo dorazia – hlavná vec, že celý priestor je uprataný! Jedno poschodie máme za sebou. Zajtra to horné, ale to je oveľa čistejšie a nie sú tam huňaté koberce.

Vďačná, že som sa odhodlala kúpiť ju. Do nového roka pôjdeme s čistým bytíkom. (Veď som aj pred kúpou poriadne kyvadlovala… ale bolo usúdené, že je to pre mňa vhodný krok, tak som dôverovala.) (Hehe, pred pár rokmi by som si bola poklepala na čelo.)

Vďačná, že kožúšky prijali novotu relatívne ľahko. Nemajú radi ten rambajz, ale keď pri nich sedím, tak na Roombu síce pindajú, ale nechávajú sa vyhladkávať. Takže času veľa neušetrím, ale fyzickej námahy ušetrím kopec. Zasa raz sa kripel stal sebestačnejším. 😉

Vďačná za to, že sa telíčko drží tak, ako sa drží. Dnes sa žralo – keď sa podarí, tak sa podarí. Anielov krabí šalát, francúzske zemiaky, kuracie s teriyaki omáčkou… Musím dojedať zvyšky. 🙂 (Ale znie to, akoby som bývala v reštaurácii, nie? 😉 )

Dnes sme na obed dávali mäsko, lebo na obed ešte nebývajú petardy a kožúšky sa môžu nažerkať bez problémov – no ale nevymyslel niektorý idiot, že minútu po tom, ako ja naservírujem mačacie žerky, začne buntošiť s petardami? Slabšie nervy zutekali, silnejšie vytrvali a zožrali aj po kolegovcoch. 😛

🙂 Dobrý deň. Veľmi dobrý deň. Zatiaľ. 😉

 

Reklamy

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.