Osvietenie – realita sa prepočíta do novej podoby

068_picsV dnešnom channelingu sme sa pustili smerom, o ktorom obvykle vôbec nepremýšľam, a tak som si to patrične odzívala 😉 … Gabriel vybral tému OSVIETENIE.

Z OSVIETENIM NASTANE NECAKANY PROBLEM
NIE STE PRIPRAVENI NA VIDENIE VECI NOVYM SPOSOBOM
DAVA VAM TO POCIT ZANIKU A STRATY

Neviem, nakoľko to pôjde, táto téma je celkom mimo mojej pozornosti. Ale najprv jedno – uvedomuješ si, že začíname hrúbkou? To predsa obvykle nebýva.

🙂 Začal som hovoriť jedno a v priebehu som zmenil.

Nepýtala som sa tentokrát, či to je 100% to, čo si chcel povedať… Urobila som chybu?

🙂 Nie, išlo to. Napriek tomu, že mi zaspávaš.

Prečo zaspávam?

😀 Pretože ťa nudím?

🙂 Dilino.

🙂

V poslednom čase som vôbec nerozmýšľala na tému osvietenia. Prečo ju vyberáme?

Je dôležité uvedomiť si, že to nie je koncový stav, ale prvý krok.

A vidíš, teraz mi dochádza, že som dnes niečo čítala…

Niektoré veci sú ti také samozrejmé, že sa nad nimi nezamýšľaš. Ale potom sa ti stane, že sa naháňaš za nejakým osvietením a porovnávaš osvietenosť jednotlivých ľudí navzájom a strácaš celkom zo zreteľa, že osvietenie je ten prvotný okamih, kedy sa na celý svoj život pozrieš z iného, nezvyklého zorného uhla. Urobíš niečo, čo si dovtedy nerobila – a celé tvoje vnímanie sa odrazu stane pružným a začína sa rozťahovať. To rozťahovanie je dlhodobé a je to bolestivé, pretože v jeho priebehu musíš pustiť mnoho právd a presvedčení, ktoré tvorili pre teba dovtedy základné istoty. Odrazu vidíš svet v svetle, v ktorom neobstoja. Je to ten pocit, keď sa niečo nenávratne stratí a život už nikdy nebude taký, ako bol dovtedy.

Ha… Dlhý preslov.

🙂 Bolo treba. Dostávaš sa do témy osvietenia?

No, ani moc nie… Dobre, chápem: osvietiš, to je ako zažneš žiarovku. Odrazu si osvietený a tvoj rast začína. S tým asi veľa ezo učení neráta, že osvietenie je začiatok, nie koniec… A chápem aj to s tým, že svet už nikdy nebude ako predtým.

A práve z tohto strachu ten prvý krok ide tak ťažko.

Ale veď môžeš cúvnuť späť, nie? Proste si povieš, že to bola len fantazmagória, psychotická príhoda alebo čokoľvek iné, a frčíš po starom.

🙂 To nejde. Už si raz dostala záblesk niečoho iného, o čom si predtým netušila, že to existuje… Už vieš, že to tam je. A pretože to už vieš, nemôžeš späť. „Späť“ bol ten stav nevedomosti – a ten je už naveky stratený.

Teraz mám zasa problém s tým „naveky“ v univerze, kde čas nie je.

🙂 Kedysi som ti to už vysvetľoval. Máš záblesk a univerzum sa prepočíta do novej podoby – tej, kde už ten záblesk máš. Už to nie je to pôvodné univerzum, ale celkom nové – možno hodne podobné, ale predsa odlišné. V tom prvom ten záblesk neexistoval. V tom novom existuje, ešte mu nerozumieš a nemáš ho preskúmaný, ale práve sa otvorili dvere do novej reality.

Stále mi chodí po rozume život a smrť.

Je to dobrý obraz. Zomrieš v jednom svete a zomrieš do iného sveta. 🙂 Znie to melodramaticky, čo? 😛 Niekedy musím, inak mi zaspíš.

🙂 Nezaspím, len ma to pletie. Tým, že som o tom dlho vôbec nešpekulovala, ani neviem, čo si o osvietení myslím.

🙂 Nie je dôležité, čo si myslíš. Dôležité je, čo si zahliadla.

A čo také som zahliadla? Spústu vecí, o ktorých len viem, že sú to moje interné obrazy pre niečo, čomu absolútne nerozumiem. Večnosť. Ty, Gaia, Otec. Zvieratká. Čo s tým, keď všetko je nejako inak?

🙂 A to je druhá zákernosť osvietenia. Máš záblesk, niečomu porozumieš a už si prichodíš osvietená. Niečo lepšie ako ostatní. Ale časť nemôže byť osvietenejšia než celok, ktorého súčasťou je… 🙂 Každý má svoje individuálne osvietenia. Porozumenia. Eprakone. A potom, keď sa poskladajú navzájom, tak sa všetci niečo nové dozvieme. Každý pokrok buduje na osvieteniach iných ľudí, ktoré zmenili podmienky pre tvoje vnímanie a trochu uvoľnili jeho mantinely. Bez nich by tvoje osvietenie bolo iné. V inej oblasti, s iným dopadom. Ešte stále by si mala momenty osvietenia, ale to, aké sú dnes, je dané osvieteniami všetkých ostatných. Tých, čo boli pred tebou a tých, čo budú po tebe. Aby si oni mohli uvedomiť niečo, musel si predtým niekto iný uvedomiť niečo iné. A ten niekto iný si pokojne mohla byť aj ty. Rozumieš tomu procesu?

Rozumiem. Posúdila alebo odsúdila som azda dnes niekoho?

Nie, ale bála si sa, že to robíš… čo je nezmysel. Je hlúposť vidieť nezhodu a popierať to len preto, že to neznie „osvietenecky“. Keď vidíš nezhodu, tak tam nejaká je. Keď tam nejaká je, nech už je to osvietenecké alebo nie, tá nezhoda má svoju príčinu. Možno je to príprava na tvoje najbližšie osvietenie – a možno je to príprava na najbližšie osvietenie toho druhého. Ak sa zatváriš „nijaká nezhoda“, k osvieteniu nepríde. Ak nezhodu pomenuješ, môžeš sa mýliť, ale spustila si nový proces a ten povedie k novému poznaniu.

Bavíme sa o procesoch, takže celkom logicky moja najbližšia otázka bude na jeho úzke hrdlá. Má nejaké?

🙂 Viacero… Jednak ochotu správať sa autenticky a nie podľa „dobrého mravu“. Teda ak niečo vidíš, pomenovať, nezametať pod koberec. Je to ťažšie, ako by si očakávala – ešte aj ty, odľud, máš spoločenský ostych byť priamou. Také silné je spoločenské programovanie.

Druhé úzke hrdlo je kapacita, s ktorou do osvietenia ideš. Teda to, či si už prešla mnohými osvieteniami, alebo je toto jedno z mála. Hlavne spočiatku ľudia majú vo zvyku začať ho zveličovať a uletia do sebadôležitosti.

A čo potom?

Budú potrebovať zopár ďalších osvietení, aby sa z toho dostali. A nebudú ich chcieť pripustiť – každému je dobre, keď sa cíti „lepší“. Ale je to tak, ako som povedal – stačí záblesk a realita sa prepočíta do novej podoby, či to chceš alebo nie. Niektoré záblesky sú vyvolané záujmom a zvedavosťou, iné prichádzajú v časoch únavy.

Napríklad keď ste sami zjavili vy dvaja s Otcom.

🙂 Bola si na dne a celkom vyčerpaná. Nemala si silu brániť poznaniu, aby sa zhmotnilo do obrazu. Ale keď si si oddýchla, sila sa vrátila a dosť dlho si sa úspešne vzpierala prijať nové poznanie. Premenovala si ma na mimozemšťana… Nikdy som tomu celkom nerozumel. Aký rozdiel bol pre teba medzi mimozemšťanom a archanjelom?

😀 No veľmi jednoduchý. Mimozemšťania možno existovali, kým archanjeli boli výmysel.

🙂 Tak ďakujem. Jedno energia, druhé energia, ale jedno bola možnosť, kým to druhé bolo vylúčené… A ty si hovoríš logická bytosť? 😉

Isteže si hovorím „logická bytosť“… Môžem si hovoriť, čo len chcem. Dúfam, že práve máš záblesk poznania. 🙂

Poznania? A čoho, prosím ťa?

No, niekedy ťa predsa len prekvapím.

🙂 Niekedy áno. Napríklad by ma prekvapilo, keby si prestala byť taká nepríjemne podrobná a viac sa odviazala.

Hej. Ja sa odviažem a uletím. Niet veci, ktorú by som nedokázala vyfantazírovať!

🙂 Myslíš?

Isteže!

A preto, aby si náhodou nefantazírovala, odmietaš vidieť? A čo ak fantazírovanie je vaša jediná cestička späť k nám?

Ups, tak potom máme problém, Houston… Mám skutočne strach pustiť sa, odviazať sa, ako tomu hovoríš.

Ale to je presne to, čo som spomínal – bránenie sa záblesku. Okamžite to odsunieš nabok ako svoju fantáziu.

Počkaj… nie je toto práve to, čo som tak múdro písala u castanedovcov?

🙂 Veď som sa aj čudoval, prečo, keď to tak dokonale vieš, to nerobíš… Na to, aby sa mohol stať zázrak, najprv musíš pripustiť, že zázraky sú možné a že sú rovnako pravdepodobné ako hocijaký iný vývoj.

A potom sa musíš nachystať a mať pripravený plán aj pre prípad zázraku, inak ho nebudeš vedieť využiť… Koľko z toho som bola ja a koľko si bol ty?

🙂 Ešte stále si to nedostala do hlavy? Kde začína fialová? Kde začínam ja a končíš ty? Nie je presná hranica… medzi nami dvomi, ale ani medzi tebou a zvyškom z nás. Energia. Plynúca, prispôsobujúca sa podmienkam a preto rôzne pôsobiaca, ale vždy tá istá energia. Nechaj tak – raz to budeš chápať. Raz sa podľa toho začneš správať.

Kedy?

🙂 Raz. Nie práve teraz, ale inokedy ako práve teraz. 🙂

A čo bude potom?

🙂 Zmizneš z tohto sveta.

Zomriem?

🙂 Nie. Zmizneš. Prestaneš byť „ja“ a preto sa staneš pre ostatné „ja“ neviditeľná.

😦 To sa mi nepáči.

🙂 No a?

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s