Diskusný klub: Prečo si UFO svieti?

this-10-mysterious-ufo-sightingsDnes som vo vyhľadávacích výrazoch našla jeden, čo ma zaujal: “pohybujuce sa svetelne body na nebi”. Hneď mi napadlo: “lietadlá”. Potom som bola bezchybnejšia so svojím myslením 😉 a preformulovala som to na IFO a UFO, teda identifikované a neidentifikované lietajúce objekty, čiže lietadlá a lietajúce taniere. Potom som bola ešte bezchybnejšia 😛 a dodala som: “fluorescentné lietajúce taniere”, pretože obyčajný lietajúci tanier by v tme vidno nebolo.

A potom mi to došlo. Prečo vlastne UFO svieti? Autá svietia preto, aby 1. videli na cestu a prekážky na nej a 2. aby ich videli iné autá a nezrazili sa s nimi.

No ale… ak by autá mali napr. sonarovú alebo inú navigáciu, ktorá by im ukazovala terén bez potreby svietiť, mali by svetlá?

A teda prečo ufáci na tom nebi svietia, keď cesta tam nemá výtlky a ak by sa mali s niečím stretnúť, ukáže im to iná navigačná technológia?

🙂 po prvé.

Je sranda, že keby si ufáci nesvietili na cestu, tak ich nikdy na tom nočnom nebi neobjavíme. A ani by sme netušili, že nás stadiaľ niekto pozoruje…

Otázka druhá: prečo máme nutkanie stupňovať aj slová s absolútnym významom? Bezchybný, bezchybnejší, najbezchybnejší? Čierny, čiernejší, najčiernejší? Optimálny, optimálnejší, najoptimálnejší? Mŕtvy, mŕtvejší, najmŕtvejší?

🙂 po druhé.

One thought on “Diskusný klub: Prečo si UFO svieti?

  1. …1.) …ja som ešte UFO nevidel, ale tá žiara nemusí byť nutne “predné svetlo na bicykli”, ale napr. vedľajší efekt pohonu. Koniec koncov aj našim “primitívnym” raketkám šľahá zo zadku oheň 🙂

    …2.)…lebo existujú aj slová s absolútnejším resp. najsamabsolútnejším významom, ibaže si ich rigidná logikogramatika nechce pripustiť 🙂 🙂 🙂

    Liked by 1 person

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s