Najťažšia vec pre bojovníka

1527029_690128044352230_737312124_n

“Najťažšia vec na svete pre bojovníka je nechať iných robiť si tak, ako uznajú za vhodné. Bezchybnosť bojovníka je nechať ich na pokoji a podporovať ich v tom, čím sú.” — Carlos Castaneda

(The hardest thing in the world is for a warrior to let others be. The impeccability of a warrior is to let them be and to support them in what they are.)

3 thoughts on “Najťažšia vec pre bojovníka

 1. Možno nie najťažšie, ale rozhodne veľmi ťažké. A niekde inde ešte bolo napísané, že je to tým, že nám na tých druhých záleží a že v podstate keby nám naozaj záležalo, tak ich necháme na pokoji. No náš “rozum” (nemyslím mozog, ale tú “cudziu inštaláciu” – softvér správania sa) by chcel všetko egomaniacky transformovať na svoj obraz.
  Pekný odkaz je v jednej knihe od Roberta Monroa, keď sa počas svojho výletu astrálom stretol, ako to on vravel s obyvateľmi Zeme v budúcnosti, ktoré tiež používajú rozum, ale na to načo je určený. Nedajú sa ním až tak ovplyvňovať. Nie tak ako my, lebo nám je rozum otrokárom, ktorý kafre do úplne všetkého ako keby sa bez neho nič nedalo spraviť.
  A pritom naozaj v stave vnútorného ticha, do ktorého sa dá dostať, a nie je to len knižný výraz, sme schopní s krásnym čistým nadhľadom rozhodovať aj bez rozumu o veciach ktoré sú nie materiálnej povahy.

  Páči sa mi

 2. tak toto je jedna z mála vecí ktorá sa mi celkom úspešne darí…hoci je to náročné, hlavne s tými na kom mi záleží a kde mám nanešťastie odjakživa akúsi potrebu korekcie, je to omnoho lepšie ako pár rokov dozadu a myslím zlepšujem sa 🙂

  Páči sa mi

 3. Upozornujem, ze to neznamena sa o ludi nestarat. Je tam aj nabadanie na podporu v tom, cim su. Lebo mylne si to moze clovek vysvetlit tak, ze zi a nechaj zit, co nie je spravne.

  Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s