Reiki a liečenie

gods gladiatorsAko som si čítala ku koncu knižky, je tam aj pasáž o rôznych ezoterických konceptoch. Nebudem ich dnes rozoberať všetky, ale jeden Wildeov postreh ma zaujal. Dosť nevyberane sa vyjadril o reiki, že to je “klamstvo”. Bola som zvedavá, čo ho k tomu vedie, a tu je citát:

Reiki je brána k predaju vymyslených technológií. Zakladá sa na lži, zákernom švindli.

Poznáš tých liečiteľov, ktorí tvrdia, že ťa dokážu vyliečiť energiou svojich rúk a že sú len vodičom pre Božie svetlo, bla-bla – arielovo čistí, vyvolení. Nuž, to je totálna blbosť. Ľudia sú vnútrom navonok. Svetlo nekonečnosti (Boh) sa vníma, takmer ako v spomalenom filme, ako explózia zvnútra. Ale liečiteľ cíti éterické teplo svojej kundalíní, prechádzajúce cez jeho ruky do tela pacienta, a vyhovuje jeho sebadôležitosti vyhlasovať, že ide o Božie svetlo. Nejde. Ide o sex. Energia vychádza z liečiteľovej sakrálnej čakry cez jeho ruky do pacienta vďaka jeho túžbe po uznaní. Uvedom si, Božie svetlo tečie naopak, zvnútra tela k povrchu tvojej kože. Ak skutočne chceš liečiť ľudí, vezmi chorú časť tela a premietni si ju do Večnosti. Potom na ňu len ukáž a premietni do nej a jej okolia láska Boha. Tým, že pacienta vezmeš do Večnosti, berieš ho do ne-pevného stavu jeho tela, kedy sa vracia k Bohu a spomína si, že je dokonalý.

V tomto bode som narazila na to, že Wilde má nejakú predstavu o reiki, ktorá sa ale vôbec nekryje s mojou skúsenosťou. Tak po prvé, nedostávam energiu zvonka. Sústredím sa na ruky a požiadam o energiu pre pacienta. No a ona niekedy príde a niekedy nie, pretože mám s anjelmi dohodu, že oni rozhodujú o tom, koho smiem babrať. Zatiaľ som neobjavila nijaký vzorec, podľa ktorého by tá energia do mojich rúk došla – takže je to vždy vec danej situácie. Napísala som náročky, že došla “do mojich rúk” – pretože to je spôsob, akým to vnímam. Neprechádza mi to cez korunnú čakru (nejde to “zhora”) a nijako to nesúvisí s mojou sakrálnou čakrou, v ktorej nemám pri liečení nijaký pocit. Jednoducho požiadam, pocítim na rukách ihličky (alebo aj nie a potom liečenie končí) a potom hľadám bod, ktorý najviac rezonuje. Neviem, čo robím. Nerobím to cielene. Pri jednom liečení, keď bolo treba urobiť extra úkon, tak ma Rafael volal na kyvadlo a dával mi inštrukcie. Jediné, čo som ja robila, bolo držať ruky tam, kde mi povedal. Takže rozhodne neliečim svojou energiou (okrem prípadov, kedy reiki nedostanem a rozhodnem sa napriek tomu liečiť – čo však robím len zriedkavo).

Takže neviem, akého reikistu Wilde poznal, ale niekedy si pozriem také liečenie reiki z energetického hľadiska, aby som zistila, či energia liečiteľa skutočne vychádza zo sakrálnej čakry. Neviem, prečo práve zo sakrálnej… Túžba po uplatnení a uznaní je predsa záležitosťou soláru.

Zaujala ma však iná vec. To, čo píše o Večnosti. Mňa tam už vzali a pošpacírovala som sa tam (a od hrôzy skoro pustila do gatí, čo si budeme bublať) a práve ma bolelo srdce, chrbát a zaseknutý čeľustný kĺb, tak som sa rozhodla vyskúšať to. Vzala som sama seba do Večnosti – a bolesti srdca a chrbta okamžite uťali. Aj bolesť v sánke sa zmiernila, ale nezmizla. Keď som z Večnosti vyšla, bolesti sa znova vrátili, tak som šla späť a oni zmizli/zmiernili sa. Takto som sa prepínala niekoľko hodín – a funguje to. Funguje to dokonale na bolesti, ktoré mi sugeruje môj pokazený nervový systém, ale nemajú opodstatnenie (srdce a chrbát mám totálne zdravé); menej to zaberá na bolesti, ktoré majú reálnu fyzickú príčinu. Ale aspoň som sa naučila, že Večnosť možno využiť aj takto. (Zatiaľ jediné použitie, ktoré poznám.)

Ale chápem Wildeovo rozčarovanie celou tou nadstavbou, ktorá sa nad reiki vytvorila a predáva zasvätenia, liečenia a kurzy a rôzne smery a podobne. Sama som z toho mala maglajz, kým mi Gabriel nevysvetlil, že jednotlivé smery reiki sú len individuálne prežitky reiki daného majstra, dané jeho energetickou konšteláciou.

Ešte k tomu “zasväteniu” – to je také slovenské slovo a hovorí niečo o tom, ako tento národ vníma svoju sebestačnosť. 😦 Vonku sa tomu hovorí “vyladenie na reiki” a podľa vlastnej skúsenosti je to vrcholne reálna vec. Na vyladenie som šla ako absolútny neverec, ktorý v živote nič necítil a očakával, že nepocíti ani teraz. Opak bol pravdou… Majsterka robila a ja som mala fyzické pocity. Nerozprávali sme sa o tom. Až po skončení mi povedala, čo musela urobiť – a dokonale sa to krylo s mojimi fyzickými pocitmi počas vyladenia, takže žiaden humbug. Overené. 🙂 Ešte stále neviem, čo je reiki (okrem bežného “folklóru” okolo reiki), ale je to čosi veľmi reálne, čo nedostávam, keď nie je želateľné, aby som babrala. 🙂

2 thoughts on “Reiki a liečenie

 1. ten citát je Pravda 🙂

  naozaj je to len o Vašej sebadôležitosti, že Ste tými ktorí dokážu pomôcť …
  je to práca vašej mysle, že máte túto moc, v skutočnosti však nepomáhate iným, ale len a len sebe …
  preto tu i také čosi ako reiki Je

  jedine Ticho a číra a čistá akceptácia toho ako to iba Je, skutočne pomáha …

  dobrý večer mimochodom, … 🙂

  Páči sa mi

  • alebo inak ….

   Vstaň! A choď.
   To IBA Tvoja Viera Ťa uzdravila. ( napr. i viera i v také reiky )

   a áno, áno
   Už idem
   :-))))))

   krásnu a Pokojom naplnenú dobrú Noc želám, všetkým 🙂

   Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s