Rozchody a kamene

lapis ruzeninMinule mi volal kamarát. Rozpadol sa mu vzťah, ktorý bol sám o sebe hodne postavený na dráme, a jemu sa začal sypať život na hlavu. Nie len emocionálne; začali sa mu diať normálne “fyzické” príkoria. Neútočí naňho jeho partnerka psychicky?

Nuž… nie nutne. Niektoré úzke vzťahy, kde sa energie partnerov vzájomne dobre poprepletali, pri rozchode pôsobia problémy. Odtlačok energie toho druhého v našej vlastnej je príliš silný a trvá dlhšie, než sa energie znova očistia. Spolužitie sa už dostalo do našich životných rutín a upraviť tie nás stojí veľa energie. Preto sme citlivejší na všetky ostatné výkyvy.

To isté, čo nám, sa deje aj nášmu partnerovi. Nemusí na nás útočiť, ale časť jeho duše je ešte stále nejakým spôsobom (pozitívnym alebo negatívnym) naviazaná na nás a kým si to on nevysporiada vovnútri, môže jeho energetická nerovnováha prešplechovať na nás. A pretože sme sami oslabení a precitlivelí, prijímame ju v plnej sile, bez obrany, a môže v našom prostredí vyvolávať nepriaznivé nastavenie. Nie je to úmysel; je to zákonitosť.

Kamarát ma zastihol so svojím príbehom v autobuse a vtedy bývam veľmi vecná 😉 , tak som sa okamžite nastavila do módu obmedzovania priekaku. Moja bezprostredná rada boli kamene – skombinovať lapis lazuli s ruženínom a neskladať ich ani na noc. Lapis lazuli slúži ako odrážač psychických “útokov” (aj tých neúmyselných) späť k zdroju. Je to drastickejšie opatrenie ako labradorit, ktorý len uzatvára našu obálku a robí ju nepriechodnou (naša vlastná energia zostáva vovnútri a vonkajšia sa odráža späť von). Ale ak na nás padajú police a pukajú nám okenné tabličky, tak to znamená, že vo vzťahu bolo veľa negativity a treba sa pred ňou chrániť. A ak nemáme silu zneutralizovať ju sami, potrebujeme ju odraziť späť k jej zdroju.

Takže lapis lazuli nás “chráni” pred výkyvmi a emocionálnym rozbúrením partnera. Ale podobne ako náš partner, aj my sme emocionálne rozbúrení a môžeme vysielať negativitu. Tá sa vďaka ešte stále aktívnemu energetickému prepojeniu môže zas dostať až k partnerovi. Takže potrebujeme ruženín, ktorý zmierni náš vlastný emocionálny chaos a zjemní náš pocit Obete alebo Sudcu. Ruženín dovnútra, lapis navonok. 🙂

thymus-gland7531Ak sa vzťah rozpadol s vyhrážkami a dá sa očakávať, že partner bude mať zlý úmysel, budeme potrebovať pravdepodobne gagát. Gagát má tú vlastnosť, že výborne pohlcuje negativitu – ale súčasne ju v sebe uzatvára a nedá sa vyčistiť. Takže si zadovážime jeden gagátik (veľkosť podľa predpokladanej miery negativity od partnera) a nedávame ho z krku. Najlepšie je, ak ho máme na šnúrke buď na hrudnej kosti vo výške thymusu (obrázok), alebo nad solárnym plexom, ktorým prijímame vibrácie z prostredia (dá sa aj prilepiť pomocou leukoplastu). A keď celé turbulentné obdobie prejde, gagát potrebujeme zničiť. Barbarstvo, ale keďže tú negativitu z neho nebudeme vedieť dostať von, je to potrebné barbarstvo.

Neurobte tú chybu, ktorú som kedysi urobila u seba aj ja – nepoužite horský krištáľ/quartz! Ja som sa ním pokúšala liečiť nádor. Vy ním môžete chcieť posilniť svoju obranu. Ale horský krištáľ je zosilňovač… a tá negatívna energia je tak premiešaná, že sa nedá povedať, ktorá časť z nej je “vaša”. Takže čo urobí quartz? Zosilní ju – a to je to posledné, čo potrebujete! Ak však nemáte k dispozícii nič iné, tak quartz naprogramujte tak, aby fungoval ako vaša ochrana. Vtedy bude zosilňovať váš úmysel, nie náhodilú energiu, ktorú identifikoval ako “vašu”.

17 thoughts on “Rozchody a kamene

 1. Nič proti kameňom, sú pekné. Čisto všeobecná otázka – načo ich potrebujeme, ak vieme, že sila našej vlastnej myšlienky, odpustenie a iné vlastné mentálne zdroje sú nám k dispozícii na zvládanie životných situácii?

  Páči sa mi

  • Potrebujeme ich vtedy, ak to sice vieme, ale nevieme to praktikovat. A pomocou nich aj postupne zvladnut pouzivanie vlastnej sily. Ako vsetka ostatna praca s “vonkajsimi” pomockami – su len barlickou.

   Páči sa mi

   • Mám k tomu podotázku – ak sú tie kamienky len barličkou, je možné že ktorýkoľvek kamienok, čo nájdem vonku bude mať práve taký účinok ako liečivý kameň, ak tomu verím? Minule som napríklad pozerala jeden seriál o vede a viere, kde bol kostolík v Chimayu (Mexiko) a tam bola údajne posvätná hlina, ktorá mala schopnosť liečiť. Vedkyňa a ten druhý (veriaci) pozerali na záhadu z rôznych hľadísk, vedkyňa poslala hlinu na rozbor a nič nezvyčajné v tom nenašli. V záberoch bolo vidieť na tyči zavesené barly ľudí, ktorým táto hlina pomohla. Niektorí ju jedli, niektorí si ju potierali na rany atď. Tí dvaja v hlavných úlohách chodili za ľuďmi a zisťovali ako to prebiehalo, či dotyčným skutočne hlina pomohla. Dokonca sa dostali aj k ich lekárom, aby sa dozvedeli čo najviac o ich prípade… V závere tej časti sa tí dvaja zhodli na tom, že ak hlina sama o sebe nemá zvláštne účinky, tých ľudí predsa vyliečila viera alebo čokoľvek s ľudskou mysľou spojené.

    Páči sa mi

   • Mimi,
    placebo a nocebo efekt je ta spominana sila myslienky – Energia nasleduje pozornost. Bezvyhradne.

    Energia kamienkov na nas vplyva, ci to chceme, alebo nie. Je to ako s farbami, alebo hudbou – ak sa nimi obklopis, vplyvaju na teba.
    Ak najdes vonku nejaky kamienok, spojis sa s nim, alebo inak intuitivne vycitis, ze ti pomoze s niecim, tak tomu tak je. Jeho energia ti bude pomahat.

    Páči sa mi

   • Mimi, ako to chápem ja, ide o dve rôzne veci… Prvá je, že kameň má nejakú vibráciu. Všetko na svete nejakú vibráciu – to viditeľné i to neviditeľné. Vibrácia kameňa môže byť podobná alebo rovnaká s vibráciou niektorého nášho fyzického, psychického, emocionálneho alebo spirituálneho stavu. Vtedy “kameň lieči”. – najčastejšie tak, že sa spojí s našou vibráciou a buď ju posilní, alebo niektoré jej aspekty zoslabí. Napríklad quartz (kremeň, horský krištáľ) má vibráciu “znásobovania” a “pamäte” – a tak sa používal kedysi aj vo fyzike, myslím, že v prvých počítačoch i v rádiách. (Myslím, že to súvisí s piezoelektricitou, ale ako blondínka mám nárok myslieť si aj úplnú kravinu 😉 )

    A potom je tu to biblické “tvoja viera ťa uzdravila”. Aj naša viera/predstava/myšlienka má svoju vibráciu. Ak je vibrácia silná a nastavená na uzdravenie, tak sa v našom tele spustia uzdravovacie procesy. Alebo zhubné, ak máme vibráciu nastavenú na sebazničenie. Naše telo sa vibračne prispôsobí vibrácii našej predstavy tzv. entrainment).

    Takže je možné, že si nájdeš niekde kameň, budeš veľmi pevne presvedčená o jeho nejakom pôsobení a ten kameň tak skutočne bude aj pôsobiť… Pri kúzlach sa využívajú takto “nabité” kamene. Keď stojíme žam žung alebo meditujeme, nosím so sebou jeden kameň, ktorý takto “nabíjame/programujeme”. Pri kúzlach sa takýto kameň obvykle obleje horúcou vodou, čím sa jeho energia jednorazovo uvoľní a je ti k dispozícii. Podľa mňa to je barbarizmus, ale sú ľudia, ktorí to tak robia a (“viera tvoja ťa uzdravila”) funguje im to. 🙂

    Ale späť k tomu tvojmu kameňu, čo si si našla – nezávisle od toho, ako ho naprogramuješ, bude mať ešte aj svoju “kamennú” vibráciu, ktorá na teba bude tiež pôsobiť, pokiaľ ho budeš nosiť u seba. 🙂

    Páči sa mi

  • Martina
   Rockefeller nosil v peňaženke jednu centovú mincu :D….. pomohla mu pri naladení sa vibráciu toku peňazí k nemu 😀 Vždy si uvedomoval tú mincu v peňaženke, ako poklad pre šťastie v svojom podnikaní. Čakry sú tornáda našich príbehov a farby jednotlivých kameňov, nám pomáhajú tieto energie odraziť, smerom k dotyčnej čakre, podľa farby, ktorú ten jednotlivý vír pohlcuje. Lebo modrý kameň v skutočnosti nie je modrý, ale iba odráža modrú farbu ..ostatné pohlcuje. No a svetlo je tiež vibrácia 😀

   Páči sa mi

   • Čiki, to o tej minci je ok, trocha poverčivosti ešte nikoho nezabila a pán Rockfeller bol tiež len človek 🙂 Ani používanie barličiek nie je bezvýznamné, a ak sa používajú s mierou, tak prečo nie 🙂

    Kamene nie sú farebné len preto, že odrážajú a pohlcujú isté kmitočty svetla, ale aj preto, že obsahujú rozličné prvky a ich rôzne reakcie. Taký kameň, uznávam, je viac než živý z tohto uhla pohľadu. Mne však skôr išlo o to, čo vlastne Tina aj potvrdila, že to ide aj bez nich. Ja si dokonca myslím, že ak človek nie je pripravený prijať to, o čo žiada, nech je to čokoľvek, tak to nedostane, ani keby mal dom postavený z toho či onoho kameňa. Nič v zlom, ja mám kamienky rada, ale nepamätám si, že by mi pomohli inak ako pocitom, že niečo robím pre zmenu svojej situácie.

    Páči sa mi

   • prvky já rád…hľadám ich po celom vesmíre, aby som doplnil Mendelejevovú tabulku 😀 hi hi hi..je to moja obľúbená zábava. 😉

    Páči sa mi

 2. Sun, ja budem mať otázku trochu od veci, ale spýtam sa. Aký kameň by si odporúčala na ganglion na zápästí? Už mesiac nechce zmiznúť a nejako nie som stotožnená s operáciou (vyznávam skôr neinvazívne metódy, kým to nie je skutočne závažné).
  Budem ti veľmi vďačná za radu! Doma mám karneol, citrín, ruženín, ale ani jeden z nich sa mi nezdá úplne vhodný svojimi vlastnosťami…
  Veve

  Páči sa mi

 3. Ahoj. Vie mi prosim niekto poradit?
  Mozem nosit na krku labradorit, achat modry, tyrkys, lapis a gagat?
  Som brutalny nasavac negat.energii nevedome aj vedome a skodi mi to a neviem sa toho zbavit. Som ako butlava vrba kazdemu. Dakujem za kazdu reakciu.❤

  Páči sa mi

  • To je overkill. 😛 Stačí poriadny kúsok labradoritu alebo lapisu. A mne ešte veľmi dobre funguje hematit, keď musím medzi ľudí, ale pretože som naň citlivá, nesmiem ho mať dlho, lebo potom som ako mechom praštená.

   Ale ak smiem poradiť, urob si malý rituál – daj sa do pohodového stavu, vytlač svoju energiu cez korunnú čakru nahor do nebies, vezmi zvolený kameň medzi dlane a predstavuje si, ako ťa chráni pred energiami iných ľudí. Predstavuj si jeho ochranné pôsobenie a cez dlane ho programuj do kameňa.

   A gagát NIE. Ten funguje ako špongia. nasaje a potom drží. Naveky. Takže pri najbližšom kontakte s ním sa kontaktuješ aj s tým, čo už nasal.

   A ak sa k tebe ľudia chodia vyplakúvať, tak potrebuješ urobiť niečo so svojou neverbálnou signalizáciou. Zrejme signalizuješ záujem o ich problémy. Navykni si prižmúriť oči, zavrieť ústa a trochu od nich poodvrátiť tvár. A zdvíhaj bradu – budeš vyzerať ako niekto, kto ich posudzuje – a to nikto nemá rád. 😉

   Páči sa mi

   • Jej velmi ti dakujem za odpoved. ❤
    Uz mam aj objednany labradorit a napisala som ti aj otazocku k nemu. Ak sa ti da zodpovies mi aj tu? Obrovska vdaka.
    A este gagat mi poradila predavacka a citim s nim obrovsky pokoj a uvolnenie a cistu hlavu. Tak mam ho dat aj tak prec?

    Páči sa mi

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s