Pohni tou shnilou… ;-)

Brindle_plott_houndNajnovší Mark Cloudfoot:

“Byť bojovníkom je niekedy o tom, že plynieme s prirodzeným tokom vecí, keď je to rozumné z hľadiska nášho cieľa, a inokedy o tom, že ideme proti prirodzenému toku vecí, keď potrebujeme prekonať vlastné obmedzenia. Je to o tom, že si vytvárame svalstvo tam, kde žiadne nemáme.”

(Being a Warrior is sometimes about being with the natural order when it is found to be strategic and sometimes a defiance of the natural order when you need a strategy to surpass the limitations. It is about building muscle where there isn’t.)

A preto stále babreme to naše nadstavbové ego – aby sme odhalili, kde nám skresľuje pohľad na situáciu a čičíka nás v tom, že radšej budeme “plynúť s tokom”, než aby sme pohli tou našou “shnilou prdelí” 😉 . U mňa neobstojí “Boh ma stvoril ako kreténa, pretože chce, aby som bol kreténom”, ale “Boh mi dal isté vlastnosti, aby som mu posielal skúsenosti z reality človeka práve s týmito vlastnosťami a aby som mu ukázal, čo tieto vlastnosti dokážu s realitou urobiť – teda aj ako sa dokážu realite prispôsobiť”. A to je hneď aj Darwin a nula protirečenia. To mi zas pripomína Gabrielovo “hľadaj uhol pohľadu, z ktorého všetky protichodné pravdy začnú dávať zmysel”. Bola to tvrdá škola, pre jazvy na mne už nevidno telo, ale stála za to. 🙂 Ďakujem.

Povedz svoj názor

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s